Komunikaty PR

Radni powołują Warszawską Komisję Dialogu ds. przedsiębiorczości

2023-06-27  |  15:00
Biuro prasowe

Właściciele małych i średnich przedsiębiorstw nie mają w Polsce łatwego życia. Najpierw ich interesom zagroziła pandemia koronawirusa, potem Polski nieŁad i wojna. Dziś inflacja i ciągła niepewność jutra również nie napawają optymizmem. - mówi Anna Auksel- Sekutowicz radna m. st. Warszawy - Dlatego w marcu br. zorganizowałam spotkanie Warszawa Kobiet Biznesu, które miało na celu rozpoznanie potrzeb warszawskich przedsiębiorczyń.

W tym tygodniu obchodzimy Dzień Mikro i Małych Przedsiębiorców, ustanowiony przez ONZ w 2017 roku. W Polsce mamy ponad 1 milion małych i ponad 1,5 miliona średnich przedsiębiorstw, które zatrudniają razem prawie 4,5 miliona pracowników. To daje 60 proc. krajowego zatrudnienia.

MŚP to bardzo istotny komponent polskiej gospodarki. Z badań Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu wynika, że stanowi on niemal 100 proc. wszystkich przedsiębiorstw w Polsce, z czego mikroprzedsiębiorstwa to aż 97 proc. Dużych podmiotów (zatrudniających powyżej 250 pracowników) mamy w Polsce zaledwie 0,2 proc.

Między innymi dlatego naprzeciw małym i średnim przedsiębiorcom oraz przedsiębiorczyniom wychodzą warszawscy radni z Koalicji Obywatelskie (.Nowoczesna). Wystosowali oni interpelację z zapytaniem o możliwość powołania w Warszawie Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Przedsiębiorczości. Odpowiedź z Biura Gospodarki przyszła pozytywna.

Żeby Komisja została powołana musi się zgłosić 10 organizacji pozarządowych, które wyrażą chęć współpracy w realizacji zadań publicznych z zakresu działań biura. Zainteresowane organizacje pozarządowe zgłaszają wolę powołania BKDS-u do dyrektora biura.

Jeśli chcesz mieć wpływ na warunki funkcjonowania przedsiębiorców, a profil fundacji czy stowarzyszenia w którym działasz dotyka problematyki przedsiębiorczości, czy wyrównywania zawodowych szans w biznesie, to proszę o kontakt. Głęboko wierzę, że niebawem w mieście stołecznym powstanie Komisja która będzie reprezentowała interesy warszawskich przedsiębiorczyń i przedsiębiorców - mówi Anna Auksel-Sekutowicz.

Kontakt: aauksel@radny.um.warszawa.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Polityka BRAK ZDJĘCIA
2024-09-30 | 12:00

Analiza wyceny medialnej potencjalnych kandydatów

Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak oraz Beata Szydło są najcenniejszymi medialnie potencjalnymi kandydatami na prezydenta RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Wartość publikacji na portalach internetowych na temat byłego premiera
Polityka Podsumowania powyborcze. Podium w rankingu zainteresowania tym razem nie dla KO
2024-06-29 | 20:30

Podsumowania powyborcze. Podium w rankingu zainteresowania tym razem nie dla KO

Podsumowania powyborcze. Podium w rankingu zainteresowania tym razem nie dla KO i PiS Konfederacja wzbudziła największe zainteresowanie mediów internetowych w powyborczym tygodniu,
Polityka Kampania NASK: Nie dajmy kłamać o wyborach
2024-06-05 | 13:00

Kampania NASK: Nie dajmy kłamać o wyborach

Treści o charakterze dezinformacyjnym można zgłaszać przez formularz na stronie bezpiecznewybory.pl. Apelujemy do mediów, by przekazywały tę informację swoim

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Światowy system żywnościowy może się załamać w ciągu kilkudziesięciu lat. Potrzebne są innowacje i bardziej zrównoważone metody produkcji

Ukryte koszty związane z negatywnym wpływem światowego systemu żywnościowego na środowisko i zdrowie publiczne wynoszą ok. 15 mld dol. rocznie – pokazał niedawny raport Food System Economic Commission (FSEC). Naukowcy wskazują w nim, że obecne modele produkcji i dystrybucji żywności przyczyniają się m.in. do zmian klimatu, utraty bioróżnorodności, nierówności społecznych i częstszego występowania chorób cywilizacyjnych. Przewiduje się, że wskutek wzrostu populacji te modele załamią się w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat. Według ONZ do 2050 roku liczba mieszkańców Ziemi sięgnie już ok. 10 mld, a prognozy World Resources Institute wskazują, że to pociągnie za sobą aż 56-proc. lukę w produkcji żywności. Żeby wyżywić planetę – a przy tym ograniczyć wpływ na klimat – konieczne będzie przejście na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe i innowacyjne metody wytwarzania pożywienia.

Telekomunikacja

Miasta stawiają na cyfryzację i inteligentne rozwiązania. To zwiększa ich atrakcyjność dla mieszkańców i inwestorów

Smart city to dziś nie tylko implementowanie w miastach nowoczesnych technologii, ale też dostosowywanie systemów do potrzeb mieszkańców. W inteligentnych miastach życie ma być wygodniejsze, tańsze i bardziej zielone. Ten trend widać również w polskich miastach, które stawiają na smart rozwiązania do zarządzania m.in. infrastrukturą komunikacyjną, wodociągową czy oświetleniową. O korzyściach płynących z takich inwestycji eksperci rozmawiali podczas Kongresu Zdrowe Miasta.

DlaWas.info

Transport

Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki

Naukowcy z Australii sprawdzili, w jakim stopniu turystyka wpływa na naszą kondycję oraz jaki ma wpływ na ciało i psychikę. Wykorzystali do tego teorię stosowaną do tej pory w fizyce. Wnioski nie są jednoznaczne. Podróżowanie sprzyja poprawie zdrowia, pozytywnie oddziałując na najważniejsze układy w organizmie, i opóźnia proces starzenia, ale wyjazdy mogą mieć też negatywne konsekwencje, w postaci np. większego narażenia na choroby zakaźne, wypadki czy przemoc.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.