Poznaj Polską Grupę Porcelanową
W 2018 roku temu powstała Polska Grupa Porcelanowa – najsilniejsza w Polsce i wiodąca w Europie grupa wytwórców porcelany stołowej. Każda z marek należących do PGP ma swoją ugruntowaną pozycję na rynku, a więc połączenie sił służy lepszemu odpowiadaniu na potrzeby klientów. Celem powstania grupy była konsolidacja mocy produkcyjnych i zwiększenie dostępności poszczególnych wyrobów. Grupa łączy nie tylko cztery brandy ale i tradycję ze współczesnością, wyróżniając się doskonałym wzornictwem i jakością. Dzięki innowacyjności i kreatywnemu podejściu do produktu, PGP jest liderem segmentu HoReCa i Porcelany Premium.
Lubiana na całym świecie
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA działają nieprzerwanie od 1969 roku i są jednym z największych i wiodących producentów wyrobów porcelanowych w Europie. Spółka realizuje sprzedaż w prawie 40 krajach na całym świecie, co stanowi ponad 70% całej produkcji. Nowoczesne wyroby marki Lubiana można znaleźć m.in. w hotelach, kawiarniach czy restauracjach, jak również w znanych sieciach handlowych. Marka jest też ceniona przez miliony indywidualnych odbiorców w Polsce i za granicą. Jedną z bardziej nowatorskich kolekcji porcelany marki Lubiana jest Stone Age, nagrodzona wyróżnieniem Design dla Konesera. Inspirowana nieokiełznaną naturą linia zachwyca asymetrią i odrobiną ekstrawagancji, rzucając odważne wyzwanie tradycyjnym formom i kształtom. Zestawy są dostępne w kolorach: morskim, beżowym, z niebieskimi zdobieniami i w klasycznej bieli. W odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się rynek oraz potrzeby klientów marki Lubiana w 2023r. do oferty dołączyły również produkty Stoneware. Kolekcje zostały stworzone z naturalnych materiałów, w nowoczesnej hali produkcyjnej, z wykorzystaniem najnowszych technologii. Docenione i nagrodzone kryształową statuetką Innowatory 2023 w kategorii Innowacyjny Design. Czym wyróżniają się kolekcje Desert i Cosmos z nowej serii Stoneware? To produkty, które oddają hołd naturze i sztuce, zachowując jej surowość i autentyczność, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii podczas ich produkcji.
Chodzież – wszystko, co znane i dobre
Chodzież to marka z tradycjami, które sięgają 1852 roku. Obecnie znakomicie sprawdza się na rynku, zmieniając się wraz z duchem czasu. Jednocześnie zachowuje tradycyjne atuty wynikające z poszanowania dawnych wzorców. Nic dziwnego, że od pokoleń gości w tysiącach domów. Dowodem uznania dla marki Chodzież jest przyznanie jej tytułu i certyfikatu Rodzinnej Marki Roku 2023. Kolekcja Iwona Złota Róża to prawdziwa wizytówka marki Chodzież, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Ponadczasowy motyw królowej kwiatów i zdobienia w formie subtelnych angielskich róż – w połączeniu z dyskretnymi, złotymi zdobieniami – są wyróżnikami tej zastawy. Całości dopełniają relief i oryginalne uchwyty.
Ćmielowska tradycja i przyszłość
Porcelana z Ćmielowa to ponad 230 lat kunsztu. Jest marką samą w sobie i stanowi trwałą część polskiej kultury materialnej. Doskonała jakość i tradycja klasycznej porcelany stołowej przetrwała zawieruchę dziejów. Obecnie porcelana z Ćmielowa pisze już nowe karty historii. Ćmielowska zastawa porcelanowa to propozycja dla osób, które cenią sobie szyk, elegancję, finezję oraz poszukują niebanalnych rozwiązań w aranżacji stołu. Kolekcja Rococo to klasyka ćmielowskiej porcelany, której korzenie sięgają XVIII wieku. Inspiracją dla twórców fasonu Rococo były niezmienne kanony piękna, które sprawdzają się również na współczesnych stołach. Oprócz harmonijnej formy i asymetrycznych zdobień, cienkościenna porcelana z tej serii cechuje się dużą trwałością i funkcjonalnością.
Ćmielów Design Studio, czyli nowy wymiar porcelany
Najmłodsza z marek PGP – Ćmielów Design Studio – w bieżącym roku świętuje 10-lecie. W tym czasie najlepsi projektanci, korzystając z najnowszych technologii, stworzyli dzieła nowoczesnej sztuki użytkowej, która zachwyca i zadziwia swoją innowacyjnością. Oprócz ciągłego wytyczania trendów, studio z szacunkiem podchodzi do polskich tradycji produkcji porcelany, czego wyrazem jest stosowanie unikatowych metod ręcznego wytwarzania i zdobienia.
Bau Solo to kolekcja zaskakująca swoją innowacyjnością i funkcjonalnością. Zaprojektowana została przez Edytę Cieloch. Linia zyskała międzynarodowe uznanie, a 5 lutego 2023 roku podczas targów AMBIENTE 2023 otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii Coffee/Teaware. Tradycyjne bryły czajnika i filiżanki ustępują tutaj miejsca jednolitej, nowatorskiej formie. Zestawy są dostępne w siedmiu kolorach: niebieskim, różowym, szarym, ceglastym, grafitowym, migdałowym, jasnozielonym oraz w wersji białej.

Komentarz rynkowy DPD Polska: efekt rekompensaty szansą dla e-commerce w sezonie letnim

Burgerowy fenomen nie zwalnia – ponad 30% wzrostu zamówień burgerów w aplikacji Glovo

Aloha w dostawie! Lilo i Stich wracają – a z nimi na fali poké bowle
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.