Promotech chce być liderem w sprzedaży wiertarek w Indiach
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Promotech dynamicznie wchodzi na rynek indyjski z własną marką wiertarek elektromagnetycznych. Pomóc w tym mają warsztaty dla dystrybutorów w New Delhi, których celem jest rozszerzenie sieci sprzedaży w tym regionie.
Rozwój sprzedaży na rynku indyjskim to obecnie jeden z priorytetów białostockiego producenta i eksportera innowacyjnych urządzeń do obróbki metali i automatyzacji procesów spawania.
- To jeden z najważniejszych rynków na świecie, a dla naszej branży i dla Promotechu zdecydowanie rynek najbardziej obiecujący – mówi Bohdan Zaleski, wiceprezes Promotechu ds. handlu. - Sześć lat temu udało się nam stworzyć tam przyczółek w postaci spółki-córki - Promotech FM, która zajęła się dystrybucją naszych maszyn i systemów spawalniczych. W tym roku, w wyniku zakończenia współpracy z jednym z ważnych dystrybutorów, który zajmował się importem naszych wiertarek, rozszerzyliśmy zakres działania naszej indyjskiej spółki o ten właśnie asortyment wiertarkowy. Idealną okazją do ogłoszenia naszych nowych planów ekspansji na rynku indyjskim były kwietniowe warsztaty w New Delhi.
To kolejna już edycja warsztatów spółki, zorganizowana z myślą o rozszerzeniu sieci sprzedaży na terenie całych Indii (pozyskanie nowych dystrybutorów) i poszerzeniu oferty spółki w tym regionie. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu dystrybutorów z różnych stron kraju.
- Wcześniej sprzedawaliśmy tam z powodzeniem wiertarki do szyn oraz wiertarki specjalne z certyfikatem ATEX do stref zagrożonych wybuchem – mówi Andrzej Twarowski, specjalista ds. marketingu Promotechu. - Teraz na warsztatach przedstawiliśmy pełną ofertę wiertarek elektromagnetycznych, w tym wiertarki z funkcją gwintowania oraz najnowsze modele z zasilaniem bateryjnym. Bogactwo oferty Promotechu w tym zakresie spotkało się z dużym entuzjazmem naszych partnerów biznesowych w Indiach.
Celem warsztatów było też dostarczenie praktycznej wiedzy na temat całej oferty urządzeń i technologii Promotechu, wykorzystywanych w procesach cięcia, spawania, wiercenia i ukosowania stali. Przedstawiono korzyści dla branży przemysłowej i potencjalnych klientów, wynikające z ich zastosowania.
W części teoretycznej, w formie wykładów zaprezentowano fabrykę Promotech w Polsce, omówiono ofertę firmy oraz przedstawiono technologie i możliwości zastosowania ich produktów. Druga część warsztatów skupiała się na praktycznej prezentacji maszyn - uczestnicy mogli „na żywo” poznać ich działanie; wzięli też udział w szkoleniach oraz ćwiczeniach z obsługi.
W przypadku ukosowarek największym zainteresowaniem uczestników cieszyły się ukosowarki do blach ABM-50 z posuwem automatycznym do blach o grubości do 80mm i możliwością pracy z twardymi materiałami
typu stale nierdzewne, super duplex, hardox, stopy niklu itp. oraz manualna BM-25 z innowacyjnym rozwiązaniem głowicy skrawającej, umożliwiającej wykonanie fazki o szerokości 25mm w zaledwie dwóch przejściach.
- Zaprezentowaliśmy również pełną gamę wózków do spawania i cięcia – dodaje Andrzej Twarowski. - Szczególne zainteresowanie wzbudziły dwa kompaktowe wózki z zasilaniem bateryjnym - Mini Spider oraz Gecko Battery oraz najbardziej zawansowany, modułowy wózek Rail Titan z wbudowanym oscylatorem liniowym i z możliwością pracy na powierzchniach płaskich, krzywoliniowych i zbiornikach nie tylko metodami MIG/MAG, ale również metodą TIG.
Warsztaty prowadzili przedstawiciele Promotechu zarówno z Polski, jak i z Indii, dzięki czemu dealerzy mieli okazję zdobyć wiedzę z pierwszej ręki i nawiązać bezpośredni kontakt z przedstawicielami firmy. Dystrybutorzy mogą też liczyć na pełne wsparcie specjalistów z Promotechu w zakresie praktycznej obsługi maszyn.
- Rynek indyjski ma dzisiaj dla Promotechu większy potencjał, niż rynek USA, bo mamy szansę stać się tu graczem numer jeden – podsumowuje wiceprezes Zaleski. - To wymaga pracy, ale mamy już bardzo mocne, pozytywne wyniki naszych działań - przez ostatnie dwa miesiące pozyskaliśmy wielu nowych dystrybutorów, kluczowych dla naszego długoterminowego sukcesu. Zatrudniliśmy też nowych, doświadczonych handlowców oraz pracowników serwisu. Jestem pewien, że te działania dadzą nam już wkrótce oczekiwane wyniki.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.