Komunikaty PR

Wiecha na nowym centrum dystrybucyjnym Frigo Logistics

2023-09-28  |  01:00

Kolejny etap budowy centrum dystrybucyjnego Frigo Logistics, wiodącego w Polsce operatora logistycznego dla produktów głęboko mrożonych, w Nowym Dworze Mazowieckim został zwieńczony symbolicznym zawieszeniem wiechy. Prace budowlane w pierwszym etapie inwestycji zostaną zakończone w październiku 2024 r.

Wraz z uruchomieniem centrum dystrybucyjnego, Frigo Logistics stworzy około 100 nowych miejsc pracy. Kompleks w Nowym Dworze Mazowieckim będzie dysponował 21 tys. miejsc paletowych i znacząco podniesie możliwości logistyczne firmy.

– Inwestujemy w odpowiedzi na potrzeby rynku, ponieważ dostrzegamy rosnący popyt na nasze specjalistyczne usługi. Mamy know-how, którego poszukują nie tylko krajowi, ale też zagraniczni partnerzy. Dlatego cieszę się, że inwestycja, której realizację powierzyliśmy Kajima Poland, jest już na tak zaawansowanym etapie. Wierzę, że za rok będziemy wspólnie świętować otwarcie pierwszego etapu centrum w Nowym Dworze Mazowieckim – podkreślał Kris Verbruggen, Prezes Frigo Logistics.

Na działce o powierzchni 5,4 tys. mkw. przy ulicy Przemysłowej w Nowym Dworze Mazowieckim powstaje kompleks 6 budynków o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw. W pierwszej fazie inwestycji, która zostanie zrealizowana do października 2024 roku, powstanie część dystrybucyjna na 6 tys. miejsc paletowych wraz z jedenasto-dokową strefą ekspedycji, dwoma budynkami biurowo-socjalnymi oraz budynkiem technicznym.

Obecnie prowadzone są prace konstrukcyjne i budowlane, do których należy budowa płyty fundamentowej mroźni wysokiego składowania i ostatnich kondygnacji budynków biurowo-socjalnych oraz izolacja połaci dachowej, wykonanie warstw konstrukcyjnych posadzki, a także wypełnienie ścian. Zaawansowanie robót konstrukcyjnych wynosi 50 proc., a całej budowy 30 proc.

– Zawieszenie wiechy oznacza zakończenie ważnego etapu budowy, a stopień zaawansowania prac pozwala nam z optymizmem patrzeć na harmonogram realizacji inwestycji i planować pracę w kolejnych miesiącach niezależnie od warunków pogodowych – podkreślał Maciej Runkiewicz, Prezes Kajima Poland, generalnego wykonawcy inwestycji.

W drugim etapie inwestycji, do końca 2024 roku, powstanie największy, w pełni automatyczny magazyn samonośny o pojemności 15 tys. miejsc paletowych. Będzie oferował 12 poziomów składowania, a jego wysokość użytkowa sięgnie 32 m. Powstanie  sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości. W każdym korytarzu ładunki będą pobierane i odkładane przez układnicę w sposób całkowicie automatyczny.

Kompleks w Nowym Dworze Mazowieckim będzie 11. lokalizacją Frigo Logistics w Polsce oraz istotnym punktem w rozwoju sieci dystrybucyjnej. Nowy Dwór Mazowiecki położony jest w niewielkiej odległości od Warszawy, co znacząco podniesie możliwości logistyczne operatora w centralnej Polsce. Firmy Kajima Poland i Frigo Logistics współpracowały już m.in. przy budowie i dalszej rozbudowie mroźni w Radomsku w 2019 roku.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim będzie flagową inwestycją Frigo Logistics. Jest elementem szerszego planu inwestycyjnego firmy, która tylko w tym roku przeznaczy ponad 200 mln złotych na rozwój działalności. Ze względu na rosnące potrzeby rynku, w dalszej kolejności Frigo Logistics chce również rozbudować istniejący obiekt w Żninie.

 

O firmie Frigo Logistics

Frigo Logistics to wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych. Firma specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh oraz płynnej dla produktów spożywczych. Firma świadczy międzynarodowe usługi frachtu morskiego, lotniczego i kolejowego. Frigo Logistics obecnie obsługuje na wyłączność siedem sieci handlowych działających na polskim rynku oraz grupę około osiemdziesięciu producentów oferujących artykuły spożywcze. Operator dostarcza produkty wymagające kontrolowanych temperatur do ponad 4500 punktów w całej Polsce.

Frigo Logistics posiada dziesięć lokalizacji: w Żninie, Błoniu koło Warszawy, Radomsku, Czeladzi, Żdżarach koło Szczecina, Lublinie oraz (po przejęciu firmy transportowej ARMIR) w Obornikach Wielkopolskich, Wrocławiu, Mysłowicach i Nowym Dworze Mazowieckim. Łącznie zatrudnia około 550 pracowników. Operuje obecnie flotą około 60 pojazdów własnych oraz flotą około 400 pojazdów na zasadzie stałej współpracy z podwykonawcami. Współpracuje z około 150 stałymi przewoźnikami. Firma Frigo Logistics powstała w 2001 roku, a od 2004 roku stanowi część Nichirei Logistics Group Inc. Koncern Nichirei zajmuje pierwsze miejsce na rynku japońskim i piąte na świecie wśród firm specjalizujących się w usługach transportowych dla branży spożywczej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł spożywczy Smak zaczyna się od mięsa Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:20

Smak zaczyna się od mięsa

W nowej kampanii marketingowej firma Sokołów skupia się na wysokiej jakości swojego surowca i produktów. – W Sokołowie wiemy, że smak zaczyna się od mięsa –
Przemysł spożywczy Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?
2024-12-20 | 01:00

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

Ponad 60 proc. polskich gospodarstw domowych przyznaje, że po świętach zostaje im nadmiar jedzenia – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie sieci Netto[1]. Choć większość
Przemysł spożywczy „Herbapol. We współpracy z naturą.”
2024-12-19 | 11:27

„Herbapol. We współpracy z naturą.”

Jej założeniem jest pokazanie, że marka Herbapol, która poszczycić się może bogatą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w zakresie ziół i owoców, jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Transport

Europejska motoryzacja gotowa do pełnej elektryfikacji. Możliwe zmiany w unijnym prawie dotyczące zeroemisyjności

Mimo coraz częściej pojawiających się prognoz dotyczących częściowego odejścia Europy od elektromobilności Bruksela nadal pozostaje przy stanowisku, że po 2035 roku motoryzacyjny rynek pierwotny będą stanowiły wyłącznie samochody zeroemisyjne. – Nie będzie całkowitego odwrotu od elektromobilności w Unii Europejskiej. W grę wchodzi jedynie pewne poluzowanie norm i przepisów – uważa Adam Holewa, członek zarządu oraz dyrektor ds. motoryzacji w spółce Boryszew SA. Jego zdaniem przemysł motoryzacyjny na Starym Kontynencie jest gotowy do pełnej elektryfikacji.

Problemy społeczne

Na rynku nieruchomości rośnie popularność rewitalizacji. Odnowa dotyczy nie tylko zabytkowych budynków, ale też dawnych terenów poprzemysłowych

Rewitalizacja byłych terenów przemysłowych i budynków jest kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju miejskiego i szansą na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Jak podkreślają eksperci Deloitte’a, prawidłowo przeprowadzona rewitalizacja może pobudzić do życia dany obszar miasta i zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną. Poprawi też jakość życia mieszkańców.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.