Queris wspiera rozwój polskiego centrum wymiany wiedzy o zarządzaniu majątkiem
Lider polskiego rynku systemów dla utrzymania ruchu (CMMS) oficjalnie angażuje się w rozwój sektora poprzez członkostwo w nowym branżowym stowarzyszeniu PAMMS.
Queris, będący szeroko rozpoznawalnym w branży producentem i dostawcą systemów CMMS dla utrzymania ruchu oraz MES dla produkcji, oficjalnie włączył się w czynne wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Majątkiem Technicznym PAMMS. Członkowie i sympatycy tej organizacji mogą liczyć nie tylko na wymianę wiedzy, ale również na wspólne przedsięwzięcia, aktywny rozwój swoich kompetencji, wzajemne wsparcie czy dostęp do rezultatów prowadzonych przez PAMMS badań.
Głównym celem PAMMS jest aktywne uczestnictwo w propagowaniu najlepszych praktyk zarządzania majątkiem oraz czynny rozwój całej branży, w tym szczególnie swoich członków. Do stowarzyszenia, jako członek lub sympatyk, może zapisać się każda osoba zainteresowana tematyką majątku technicznego i zarządzania nim.
Queris jako doświadczony producent rozwiązań dla utrzymania ruchu (system CMMS) i produkcji (system MES), będzie czynnie angażował się w działania podejmowane przez PAMMS, służąc członkom organizacji swoimi rozwiązaniami i bogatym doświadczeniem. Firma może się bowiem pochwalić dziesiątkami wdrożeń w kraju i za granicą, w tym w zakładach największych światowych i europejskich marek takich jak Husqvarna, Fakro, Mondelez, Saint-Gobain czy Eko Okna.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.