Komunikaty PR

Rewolucja w AI i ML dla wymagających środowisk

2024-05-18  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Integracja sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego zapoczątkowała falę transformacji w wielu branżach, a ich zastosowanie gwałtownie rośnie. Przewiduje się, że globalny wzrost wykorzystania AI na samym rynku produkcyjnym osiągnie imponujące 57,2% w ciągu najbliższych pięciu lat[1]. W obliczu tej rewolucji nie można przeoczyć znaczenia wytrzymałych rozwiązań. Te odporne narzędzia okazały się niezbędnymi czynnikami umożliwiającymi wdrażanie aplikacji AI i ML w najbardziej wymagających środowiskach. Od operacji wojskowych i działań terenowych po place budowy i nie tylko, wytrzymałe rozwiązania są pionierami innowacji.

Wytrzymałe urządzenia doskonale radzą sobie z ekstremalnymi temperaturami, wstrząsami, wibracjami, kurzem i wilgocią, co czyni je niezbędnymi w przemyśle obronnym, motoryzacyjnym, budowlanym oraz naftowym i gazowym – podkreśla Tomasz Piktel, Business Development Manager w Getac. – Ich niezwykła trwałość i możliwości adaptacji sprawia, że są idealną platformą do wdrażania aplikacji AI i ML w najbardziej wymagających środowiskach.

Połączenie AI i ML z wytrzymałymi laptopami i tabletami otwiera nową erę możliwości. Wyposażone w zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji urządzenia typu rugged wychodzą poza swoją tradycyjną rolę narzędzi i stają się kluczowymi zasobami wspierającymi optymalizację operacji i podejmowanie decyzji. Ich siła leży w analizie danych w czasie rzeczywistym, co pozwala im wykrywać anomalie niezależnie od wymagającego środowiska.

Niezależnie od branży – czy to przemysłu, budownictwa, czy sektora energetycznego –wytrzymałe urządzenia odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu i przetwarzaniu ogromnych ilości danych terenowych.

Gromadzenie i analiza danych

Jednym z kluczowych zastosowań AI i ML maszynowego w wytrzymałych rozwiązaniach jest gromadzenie i analiza danych. Solidne urządzenia, często w połączeniu z czujnikami i kamerami, niezawodnie rejestrują znaczne ilości danych terenowych. Wbudowane algorytmy sztucznej inteligencji, zdolne do przetwarzania w czasie rzeczywistym, sprawnie identyfikują wzorce, anomalie i cenne wnioski.

Jednym z przykładów może być rolnictwo, w którym wytrzymałe tablety analizują dane o glebie i pogodzie w celu optymalizacji zarządzania uprawami bądź sektor energetyczny w którym pełnią rolę kontrolerów infrastruktury krytycznej, przewidując potrzeby konserwacyjne z wyjątkową dokładnością.

Konserwacja predykcyjna

Połączenie AI i wytrzymałego sprzętu rozpoczyna nową erę konserwacji predykcyjnej, redukując przestoje i koszty konserwacji w różnych branżach. Ciągłe monitorowanie wydajności sprzętu, wspomagane przez szereg czujników i algorytmów sztucznej inteligencji, umożliwia dokładną analizę danych oraz przewidywanie potrzeb konserwacyjnych na długo przed pojawieniem się jakichkolwiek oznak awarii.

Znaczenie tej innowacji jest szczególnie istotne w branżach takich jak budownictwo i produkcja, gdzie maszyny stanowią zarówno znaczącą inwestycję, jak i kluczowy czynnik napędzający nieprzerwane działanie. Badania pokazują, że wdrożenie cyfrowych technologii produkcyjnych, w tym AI i ML, może prowadzić do oszczędności na poziomie ponad 30%, co podkreśla wartość tych technologii.[2]

Ulepszona praca w terenie

Wytrzymałe laptopy i tablety rewolucjonizują pracę w terenie we wszystkich sektorach, zapewniając pracownikom płynny dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Ta zdolność staje się kluczowa w zespołach budowlanych, gdzie tablety obsługujące sztuczną inteligencję ułatwiają analizę planów budowy na miejscu, przyspieszając identyfikację ewentualnych rozbieżności. Płynny postęp projektu pozwala także zminimalizować kosztowne błędy i ograniczać liczbę poprawek, ostatecznie zwiększając wydajność i produktywność zespołów budowlanych.

Bezpieczeństwo i obrona

W sektorze obronnym, wytrzymałe laptopy i tablety stają się sercem technologii opartych na AI. Urządzenia te pełnią rolę centrów dowodzenia, skrupulatnie przetwarzając dane napływające z dronów, satelitów i różnorodnych czujników. Analiza w czasie rzeczywistym, oparta na algorytmach sztucznej inteligencji, jest kluczowa dla identyfikacji potencjalnych zagrożeń, zapewniając nieocenioną przewagę w podejmowaniu decyzji w dynamicznych i stresujących sytuacjach.

Ta zdolność wykracza poza wojsko i ma zastosowanie w sektorach, w których wytrzymałe urządzenia wyposażone w AI chronią zdrowie lub życie. Umożliwiają organizacjom wydajne przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, zwiększając bezpieczeństwo i ogólną efektywność operacyjną w przypadku reagowania na katastrofy, ochrony infrastruktury krytycznej, a nawet w sektorze opieki zdrowotnej.

Wniosek

Nie da się przecenić kluczowej roli wytrzymałych rozwiązań we wdrażaniu aplikacji AI i ML w trudnych warunkach. Te wytrzymałe narzędzia, zaprojektowane specjalnie do wymagających środowisk, doskonale radzą sobie w ekstremalnych temperaturach i trudnych warunkach, co czyni je niezbędnymi w przemyśle obronnym, motoryzacyjnym, budowlanym oraz naftowym i gazowym.

Konwergencja sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego z wytrzymałymi laptopami i tabletami rozpoczyna nową erę, przekształcając te urządzenia w kluczowe zasoby do optymalizacji operacji i podejmowania decyzji na podstawie analizy danych w czasie rzeczywistym. Od gromadzenia i analizy danych po konserwację predykcyjną, ulepszone prace w terenie oraz zastosowania w zakresie bezpieczeństwa i obronności, możliwości transformacji wykraczają poza wojsko i obejmują sektory, w których wytrzymałe urządzenia wyposażone w technologie AI znacząco poprawiają bezpieczeństwo, efektywność operacyjną i podejmowanie decyzji w dynamicznych i stresujących sytuacjach – podsumowuje Piktel.

 


[1] Źródło: Statista Content & Design (źródła Statista: EY, IEA, Microsoft, Offshore Technology, GlobalData, Światowe Forum Ekonomiczne, Statista, GSA, EENA, Gartner, TechTarget, McKinsey, Qualcomm, Ericsson, Eurostat, BCG, Rockwell Automation, Kearney, Orange, IRENA, Octopus Energy, Happiest Minds, BBN Times, Albany Business Review, Dataprot, Science Direct (Won Shin, Jeongyun Han, Wonjong Rhee), Getac.

[2] Źródło: Statista Content & Design (źródła Statista: EY, IEA, Microsoft, Offshore Technology, GlobalData, Światowe Forum Ekonomiczne, Statista, GSA, EENA, Gartner, TechTarget, McKinsey, Qualcomm, Ericsson, Eurostat, BCG, Rockwell Automation, Kearney, Orange, IRENA, Octopus Energy, Happiest Minds, BBN Times, Albany Business Review, Dataprot, Science Direct (Won Shin, Jeongyun Han, Wonjong Rhee), Getac.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Przemysł Kraków ponownie stolicą branży elektronicznej Biuro prasowe
2024-06-28 | 13:00

Kraków ponownie stolicą branży elektronicznej

Kraków ponownie stolicą branży elektronicznej 12 czerwca już po raz piąty Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków stało się miejscem spotkań producentów, dystrybutorów, naukowców i dostawców rozwiązań oraz nowych technologii z całego świata. Okazją do wspólnego świętowania były targi Evertiq Expo, które otworzyło inspirujące przemówienie o rozwoju sztucznej inteligencji wygłoszone przez gościa specjalnego – dra Macieja Kaweckiego. Autor popularnego kanału na YouTube’ie – This is IT i Prezes Instytutu Lema, podkreślił, że w przypadku AI mamy okazję zobaczyć, jak przyszłość dzieje się na naszych oczach. Opowiedział również o tym, jak sztuczna inteligencja może zmienić oblicze medycyny oraz wpłynąć na nasze codzienne życie. Po zakończeniu udzielania odpowiedzi na liczne pytania od uczestników wykładu, na zwiedzających czekały już kolejne atrakcje przygotowane przez organizatorów tegorocznego Evertiq Expo w Krakowie. Profesjonaliści i pasjonaci elektroniki mieli okazję obejrzeć najnowsze rozwiązania technologiczne zaprezentowane przez 65 wystawców. Ekspozycji towarzyszyły merytoryczne wykłady poświęcone zagadnieniom związanym z systemami pomiarowymi, inspekcją optyczną, mikromobilnością, fotoniką, satelitami i sektorem kosmicznym, elektroniką oraz mikroelektroniką. Na scenie wystąpili eksperci z cenionych na rynku przedsiębiorstw: Karol Sowa, właściciel firmy Sowa Electronics i specjalista ds. procesów, współpracujący z MEK Marantz Electronics; Tadeusz Asyngier, Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.; Maciej J. Nowakowski, Dyrektor operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki; Radosław Łapczyński, Chief Technology Officer, z wrocławskiej firmy SatRev; Rafał Maślanka, Project Manager z firmie FITECH; Grzegorz Trafiał, Wiceprezes ds. Produkcji i logistyki w firmie Green Cell; Członkowie Sekcji Rakiet AGH Space Systems & Balonów Stratosferycznych z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie: Aleksander Kopyto, radioelektronik sekcji rakiet AGH Space Systems, Zuzanna Cebula, członek zespołu elektroniki rakiet AGH Space Systems, Przemek Kaczorowski, lider zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH, Jakub Lasak, członek zespołu elektroniki Sekcji Eksperymentów Balonowych i Rakietowych AGH Space Systems; Maciej Kaźmierczak, Kierownik Subcentrum Energy Saving Comarch w Comach S.A. Największe emocje wzbudził jednak prawdziwy gwóźdź programu – pierwszy w historii targów Evertiq Expo panel dyskusyjny „Dlaczego Polska?”. Poprowadził go dr Maciej Kawecki, który wraz z ekspertami szukał odpowiedzi na pytania dlaczego Polska jest dobrym miejscem do realizowania inwestycji, co przesądza o konkurencyjności naszego kraju na arenie światowej i dlaczego firmy coraz chętniej stawiają na rozwój właśnie nad Wisłą. Emocje sięgnęły zenitu, gdy w trakcie debaty padło pytanie o to, czy polska firma produkująca samochody elektryczne – Izera, odniesie sukces, czy poniesie porażkę. Uczestnikami elektryzującego panelu dyskusyjnego byli: Paweł Ochyński, Założyciel & CEO Green Cell; Maciej J. Nowakowski, Dyrektor Operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF); Rafał Jabłoński, Ekspert ds. rynku EMS w firmie Nordes. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji było przedstawienie przez Ewelinę Bednarz z Evertiqa Top Listy globalnych dystrybutorów komponentnów elektronicznych. Po sukcesie piątych targów Evertiq Expo w Krakowie znana jest już data kolejnej edycji, która odbędzie się 28 maja 2025 r. w stolicy Małopolski. Wcześniej jednak, bo już 24 października 2024, przedstawiciele międzynarodowej branży elektronicznej spotkaja się podczas Evertiq Expo w Warszawie. Patronat Honorowy nad krakowskim wydarzeniem objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, a patronami medialnymi zostali: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler oraz czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK i MM Magazyn Przemysłowy.
Przemysł PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki
2024-06-28 | 12:30

PROMOTECH. Ukosowarki podbijają światowe rynki

Aż cztery nowe ukosowarki planuje wprowadzić w tym roku do oferty białostocki PROMOTECH. To odpowiedź na wyraźny wzrost zainteresowania tego typu urządzeniami na wszystkich rynkach
Przemysł STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne
2024-06-28 | 11:15

STILL wprowadza proste do wdrożenia i serwisu wózki automatyczne

Dynamiczny rozwój rynku rozwiązań automatyzacji magazynu wymusza na ich dostawcach zmianę podejścia do serwisu. Firma STILL opracowała zoptymalizowaną pod tym kątem kompleksową

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.