Rury GRP z Gdańska podbijają świat
W obliczu kryzysu wodnego i dynamicznych zmian klimatu w Europie przedsiębiorcy zabiegają o przyjęcie przez Komisję Europejską Niebieskiego Ładu, który ma uruchomić olbrzymie środki na inwestycje wodne. Polska ma wszelkie możliwość produkcyjne, aby stać się liderem w tej kwestii w Europie, czego przykładem jest między innymi gdańska fabryka Amiblu, która eksportuje swoje produkty do niemalże 30 państw na kilku kontynentach.
Nowy program UE ma uwzględnić kwestie związane z gospodarowaniem wodą, poprawą jej dostępności, a także ochroną dostępnych zasobów z powodu zbliżającego się niedoboru wody w całej Europie. W październiku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosi inicjatywę “Czas na Niebieski Ład UE” oraz wezwie Komisję Europejską, aby zaczęła traktować wodę jako priorytet w swoim programie na 2024 rok.
Rury NC Line wysyłane do blisko 30 krajów
Produkowane w Gdańsku rury o przekrojach niekołowych trafiły już do 18 państw w Europie, w tym m.in. do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rumunii, czy Anglii. Ponadto produkty wyszły poza Stary Kontynent, chociażby do USA, gdzie dużo projektów realizowaliśmy na przykład w Los Angeles, do Kanady, Argentyny, czy technologicznie zaawansowanej Japonii, a dokładniej w Tokio. Wszystkie kraje doceniły ich innowacyjność i zaawansowaną technologię.
Niekołowe rury NC Line charakteryzuje specyficzny kształt. Rura o przekroju jajowym doskonale sprawdza się w systemach kanalizacji ogólnospławnej, jej kształt zapewnia prawidłowy przepływ ścieków i odprowadzanie wód opadowych. Te o formie parabolicznej zaś stosowane są przy przepustach pod drogami, gdzie zbierają spływające strumienie oraz niewielkie rzeczki, a także między innymi przy przejściach dla ludzi pod torami kolejowymi. Wykonane z żywicy, wzmacnianej włóknem szklanym, są efektem pięćdziesięciu lat ciągłego rozwoju technologicznego. Dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej z zakresu materiałów kompozytowych i materiałoznawstwa Amiblu wytwarza produkty, które służyć będą kolejnym pokoleniom.
- Cieszy i jednocześnie napawa nas dumą fakt, że rury z gdańskiej fabryki są doceniane w różnych zakątkach globu. Sprawdzają się przy projektach realizowanych w wielu częściach Europy i świata. Solidność, trwałość i niezawodność to ich niezaprzeczalne cechy. Bez wątpienia niekołowe rury NC Line przyczyniły się do poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecie i stanowiły ważny krok w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na skalę międzynarodową. – mówi Krzysztof Kurzych, dyrektor fabryki Amiblu w Gdańsku
Fabryka Amiblu w Gdańsku dystrybuuje swoje produkty na rynki międzynarodowe. Rury NC Line przyczyniają się do wzmocnienia tamtejszych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość bezwykopowej instalacji. Wytrzymałość oraz elastyczność rur sprawia, że mogą być dostosowane idealnie do wymagań klientów, łatwo dopasowane do różnych kształtów i geometrii, a co więcej ich użytkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.
Taka ekspansja polskich produktów na arenie międzynarodowej ma dodatkowo korzystny wpływ na wizerunek naszego kraju. Produkty o dobrej jakości wpływają na pozytywne postrzeganie kraju, budując jego wizerunek jako miejsca stawiającego na innowacje. Tym niewątpliwie może pochwalić się fabryka Amiblu w Gdańsku.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.