Rury GRP z Gdańska podbijają świat
W obliczu kryzysu wodnego i dynamicznych zmian klimatu w Europie przedsiębiorcy zabiegają o przyjęcie przez Komisję Europejską Niebieskiego Ładu, który ma uruchomić olbrzymie środki na inwestycje wodne. Polska ma wszelkie możliwość produkcyjne, aby stać się liderem w tej kwestii w Europie, czego przykładem jest między innymi gdańska fabryka Amiblu, która eksportuje swoje produkty do niemalże 30 państw na kilku kontynentach.
Nowy program UE ma uwzględnić kwestie związane z gospodarowaniem wodą, poprawą jej dostępności, a także ochroną dostępnych zasobów z powodu zbliżającego się niedoboru wody w całej Europie. W październiku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosi inicjatywę “Czas na Niebieski Ład UE” oraz wezwie Komisję Europejską, aby zaczęła traktować wodę jako priorytet w swoim programie na 2024 rok.
Rury NC Line wysyłane do blisko 30 krajów
Produkowane w Gdańsku rury o przekrojach niekołowych trafiły już do 18 państw w Europie, w tym m.in. do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rumunii, czy Anglii. Ponadto produkty wyszły poza Stary Kontynent, chociażby do USA, gdzie dużo projektów realizowaliśmy na przykład w Los Angeles, do Kanady, Argentyny, czy technologicznie zaawansowanej Japonii, a dokładniej w Tokio. Wszystkie kraje doceniły ich innowacyjność i zaawansowaną technologię.
Niekołowe rury NC Line charakteryzuje specyficzny kształt. Rura o przekroju jajowym doskonale sprawdza się w systemach kanalizacji ogólnospławnej, jej kształt zapewnia prawidłowy przepływ ścieków i odprowadzanie wód opadowych. Te o formie parabolicznej zaś stosowane są przy przepustach pod drogami, gdzie zbierają spływające strumienie oraz niewielkie rzeczki, a także między innymi przy przejściach dla ludzi pod torami kolejowymi. Wykonane z żywicy, wzmacnianej włóknem szklanym, są efektem pięćdziesięciu lat ciągłego rozwoju technologicznego. Dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej z zakresu materiałów kompozytowych i materiałoznawstwa Amiblu wytwarza produkty, które służyć będą kolejnym pokoleniom.
- Cieszy i jednocześnie napawa nas dumą fakt, że rury z gdańskiej fabryki są doceniane w różnych zakątkach globu. Sprawdzają się przy projektach realizowanych w wielu częściach Europy i świata. Solidność, trwałość i niezawodność to ich niezaprzeczalne cechy. Bez wątpienia niekołowe rury NC Line przyczyniły się do poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecie i stanowiły ważny krok w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na skalę międzynarodową. – mówi Krzysztof Kurzych, dyrektor fabryki Amiblu w Gdańsku
Fabryka Amiblu w Gdańsku dystrybuuje swoje produkty na rynki międzynarodowe. Rury NC Line przyczyniają się do wzmocnienia tamtejszych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość bezwykopowej instalacji. Wytrzymałość oraz elastyczność rur sprawia, że mogą być dostosowane idealnie do wymagań klientów, łatwo dopasowane do różnych kształtów i geometrii, a co więcej ich użytkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.
Taka ekspansja polskich produktów na arenie międzynarodowej ma dodatkowo korzystny wpływ na wizerunek naszego kraju. Produkty o dobrej jakości wpływają na pozytywne postrzeganie kraju, budując jego wizerunek jako miejsca stawiającego na innowacje. Tym niewątpliwie może pochwalić się fabryka Amiblu w Gdańsku.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.