Schneider Electric zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zarządzania energią i automatyki, zajął pierwsze miejsce w rankingu Gartner Supply Chain Top 25: Europe Top 15, zachowując tym samym pozycję lidera trzeci rok z rzędu.
Najnowsze wyróżnienie ma miejsce po tym, jak w zeszłym miesiącu ogłoszono, że firma została wiceliderem w globalnym rankingu The Gartner Supply Chain Global Top 25 for 2022, co jest dowodem na wysokie zaangażowanie i inwestycje Schneider Electric w umacnianie strategii globalnego łańcucha dostaw. A wszystko to w czasie, gdy świat zmaga się ze znacznymi zakłóceniami w tym obszarze.
– Najnowsze wyróżnienie ze strony Gartnera przyznane m.in. na podstawie oceny naszych partnerów jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę wysoce niestabilne i destrukcyjne środowisko, w jakim muszą w ciągu ostatnich miesięcy funkcjonować globalne łańcuchy dostaw – mówi Stéphane Poittevin, Senior Vice President Global Supply Chain Europe w Schneider Electric. – Nasze zobowiązanie wobec klientów i planety skłania nas do dalszego inwestowania w łańcuchy dostaw w celu zapewnienia ich większej odporności, przy jednoczesnej realizacji polityki zrównoważonego rozwoju.
Zrównoważony rozwój jest podstawowym celem i misją Schneider Electric oraz pierwszym filarem strategii łańcucha dostaw STRIVE (Sustainable, Trusted, Resilient, Intelligent, Velocity and Efficiency). Już drugi rok z rzędu firma przyspiesza swoją transformację, aby stworzyć najbardziej innowacyjny, dostosowujący się do zmiennych okoliczności oraz zorientowany na klienta i planetę łańcuch dostaw.
Na początku tego roku Schneider Electric został wyróżniony przez Gartnera w ramach Power of the Profession™ Supply Chain Awards za swój „samonaprawialny”, oparty na adaptacyjnym uczeniu maszynowym łańcuch dostaw (Adaptive Machine Learning Driver 'Self-Healing' Supply Chain) w kategorii Process or Technology Innovation of the Year. Platforma Schneider Electric optymalizuje w czasie rzeczywistym parametry związane z wydajnością, takie jak wielkość zapasu bezpieczeństwa, minimalna wielkość zamówienia i czas jego realizacji, poprzez wykorzystanie metod uczenia maszynowego. To rozwiązanie przyniosło do tej pory oszczędności w wysokości ponad 100 milionów euro.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.