Sezonowość w realizacji usług HVAC
Ze zbieranych i analizowanych przez Sescom danych wynika, że realizacja usług HVAC uzależniona jest od pory roku. W sezonie letnim i zimowym obserwujemy wzrost zleceń dotyczących awarii klimatyzacji. Wynika to ze zwiększonej pracy klimatyzatorów, które zapewniają utrzymanie odpowiedniej temperatury
w pomieszczeniach w celu stworzenia komfortowych warunków pracy. Z kolei wiosną i jesienią jest większe zainteresowanie usługą przeprowadzania przeglądów systemów HVAC w biurowcach magazynach i sklepach, aby dostosować odpowiednie harmonogramy prac urządzeń oraz optymalne zużycie energii.
– Przeglądy i optymalne zarządzanie klimatyzacją, wentylacją i ogrzewaniem w obiektach wielkopowierzchniowych zapewniają m.in. poprawę efektywności energetycznej, wpływają również pozytywnie na środowisko, ponieważ redukują emisję CO2 i śladu węglowego, co jest kluczowym elementem w realizowaniu strategii ESG. Od marca do maja, ponad połowa naszych zleceń to przeglądy. Podobne prace realizujemy jesienią. Nasi klienci przygotowują się w tym czasie do sezonu i chcą zapewnić sprawne działanie urządzeń, aby uniknąć awarii. Lato i zima to natomiast czas, w którym reagujemy na awarie, realizujemy naprawy klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, które powstają w wyniku wzmożonej eksploatacji urządzeń – mówi Marcin Bizewski, Dyrektor Operacyjny, Sescom S.A.
Autorska technologia
Do dokładnego opomiarowania pracy urządzeń HVAC, integracji z innymi systemami znajdującymi się w obiektach, wizualizację i analizę danych służy technologia SES Control. Pozwala ona skutecznie diagnozować problemy, zapobiegać usterkom, optymalizować pracę urządzeń, zwiększać efektywność energetyczną i oszczędności.
– Autorska technologia SES Control zbiera i wizualizuje dane dotyczące harmonogramu prac i konsumpcji energii przez urządzenia HVAC znajdujące się na terenie obiektu. Dzięki pozyskanym danym nasi analitycy i Energy Managerowie ustalają czas dokonania przeglądu urządzeń, który może różnić od standardowego terminu, wyznaczonego w ramach regularnego przeglądu serwisowego. Cały proces zapobiega awariom i minimalizuje ich konsekwencje oraz umożliwia optymalizację pracy, a więc i kosztów utrzymania instalacji. W Sescom prowadzimy działalność w zakresie projektowaniai dostarczania rozwiązań Predictive Maintenance dedykowanych infrastrukturze HVAC. Celem opracowywanych rozwiązań jest zapewnienie maksymalnego komfortu i ciągłości użytkowania przy jednoczesnym eliminowaniu zbędnych kosztów – mówi Sławomir Halbryt, prezes Sescom S.A.
Dzięki jednej z funkcji platformy SES Control można również on-line sterować urządzeniami klimatyzacyjnymi.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.