Komunikaty PR

Sprawdź, jak korzystnie płacić w obcej walucie

2023-04-25  |  15:45
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Szybko i z jak najmniejszą stratą. Tak właśnie najchętniej Polacy płacą w obcej walucie. Majówka, długi weekend czerwcowy i wakacje już na horyzoncie. Na jaką opcję płatności lub wymiany walut najlepiej się zdecydować?

 

Płatności w całej Europie, Ameryce, Azji czy Afryce. Warunek – ma być szybko i bez dodatkowych kosztów. Szykując się na zagraniczny wyjazd, forma płatności walutą jest dla wszystkich kluczowa. Euro, dolar czy funt brytyjski to najczęstsze waluty w popularnym basenie Morza Śródziemnego czy na Wyspach. Od 1 stycznia tego roku w euro płacimy również w Chorwacji, która weszła do strefy euro. Jakie opcje płatności i wymiany walut mają przed sobą osoby wyjeżdzające z Polski w najbliższym czasie?

 

Wymiana walut w kantorze

Decydując się na wymianę waluty w kantorze, można wybrać opcję kantoru stacjonarnego lub internetowego.

 

  • Kantor stacjonarny

Wybierając dany kantor stacjonarny, warto sprawdzić, jaki posiada on spread (marża podmiotu, który skupuje i sprzedaje waluty). Zazwyczaj, w zależności od kantoru, spread waha się od 1,5 nawet do 10 proc.

 

  • Kantor internetowy

To dobra opcja dla osób, które chcą uniknąć kolejek przed kantorami i szybko wymienić walutę „od jednego kliknięcia”. Dodatkowo w niektórych kantorach internetowych nie ma tzw. spreadu.
- Amronet dolicza jedynie niewielką prowizję na poziomie 0,02 do 0,22 proc. – mówi Jakub Balcerzak, dyrektor departamentu ds. ryzyka Amronet.pl, innowacyjnej platformy walutowej. - Przy czym transakcje te są bezpłatne – dodaje.

 

Konto osobiste z kontem walutowym

Otworzenie konta osobistego z kontem walutowym to jedna z opcji, dzięki której banki umożliwiają jednoczesne korzystanie z konta osobistego z opcją konta walutowego. Wybór jest spory, ale warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą wybrać najkorzystniejszą
z opcji.

 

  • Opłaty

Tu należy sprawdzić czy dany bank pobiera opłatę za prowadzenie konta i opłatę za prowadzenie konta walutowego (jeżeli takie posiada w ofercie). Zazwyczaj takie opłaty nie przekraczają kilkunastu złotych miesięcznie. Najkorzystniejsza oferta to jednak ta, w której obie opcje prowadzenia rachunku są bezpłatne.

 

  • Karta debetowa

Warto zorientować się czy dany bank oferuje wielowalutową kartę debetową. To kluczowe, gdy chcemy wyjechać do za granicę.

 

  • Dostępność walut na koncie walutowym

Obecnie w ofercie banków możemy znaleźć od trzech do nawet kilkunastu walut dostępnych na koncie walutowym. Te podstawowe to oczywiście dolar, euro i funt brytyjskich. Jeżeli zaś planujemy podróże w różne zakątki świata, warto wybrać ten bank, który posiada jak najszerszy portfel walut włącznie z koroną norweską, czeską, duńską, dolarem kanadyjskim, węgierskim forintem czy południowoafrykańskim randem.

 

___________________

 

O Amronet.pl

Amronet.pl to platforma łącząca w innowacyjny sposób kantor internetowy i serwis społecznościowej wymiany walut w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej klienci mogą zdecydować się zarówno na wymianę po kursie ustalanym przez portal, jak i na transakcje między użytkownikami. Amronet.pl posiada wszystkie cechy, które są cenione na rynku finansowym – czyli bezpieczeństwo i szybkość działania, a co najważniejsze ma wpływ na dużą oszczędność pieniędzy. Amronet.pl jest jedną z platform Payholding International sp. z o.o. sp. komandytowa, wiodącej firmy w systemie kantorowym oraz innowatora technologii systemów giełdowych do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji, funkcjonującej od 2013 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r. Biuro prasowe
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.