Sprawdź, jak korzystnie płacić w obcej walucie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Szybko i z jak najmniejszą stratą. Tak właśnie najchętniej Polacy płacą w obcej walucie. Majówka, długi weekend czerwcowy i wakacje już na horyzoncie. Na jaką opcję płatności lub wymiany walut najlepiej się zdecydować?
Płatności w całej Europie, Ameryce, Azji czy Afryce. Warunek – ma być szybko i bez dodatkowych kosztów. Szykując się na zagraniczny wyjazd, forma płatności walutą jest dla wszystkich kluczowa. Euro, dolar czy funt brytyjski to najczęstsze waluty w popularnym basenie Morza Śródziemnego czy na Wyspach. Od 1 stycznia tego roku w euro płacimy również w Chorwacji, która weszła do strefy euro. Jakie opcje płatności i wymiany walut mają przed sobą osoby wyjeżdzające z Polski w najbliższym czasie?
Wymiana walut w kantorze
Decydując się na wymianę waluty w kantorze, można wybrać opcję kantoru stacjonarnego lub internetowego.
- Kantor stacjonarny
Wybierając dany kantor stacjonarny, warto sprawdzić, jaki posiada on spread (marża podmiotu, który skupuje i sprzedaje waluty). Zazwyczaj, w zależności od kantoru, spread waha się od 1,5 nawet do 10 proc.
- Kantor internetowy
To dobra opcja dla osób, które chcą uniknąć kolejek przed kantorami i szybko wymienić walutę „od jednego kliknięcia”. Dodatkowo w niektórych kantorach internetowych nie ma tzw. spreadu.
- Amronet dolicza jedynie niewielką prowizję na poziomie 0,02 do 0,22 proc. – mówi Jakub Balcerzak, dyrektor departamentu ds. ryzyka Amronet.pl, innowacyjnej platformy walutowej. - Przy czym transakcje te są bezpłatne – dodaje.
Konto osobiste z kontem walutowym
Otworzenie konta osobistego z kontem walutowym to jedna z opcji, dzięki której banki umożliwiają jednoczesne korzystanie z konta osobistego z opcją konta walutowego. Wybór jest spory, ale warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą wybrać najkorzystniejszą
z opcji.
- Opłaty
Tu należy sprawdzić czy dany bank pobiera opłatę za prowadzenie konta i opłatę za prowadzenie konta walutowego (jeżeli takie posiada w ofercie). Zazwyczaj takie opłaty nie przekraczają kilkunastu złotych miesięcznie. Najkorzystniejsza oferta to jednak ta, w której obie opcje prowadzenia rachunku są bezpłatne.
- Karta debetowa
Warto zorientować się czy dany bank oferuje wielowalutową kartę debetową. To kluczowe, gdy chcemy wyjechać do za granicę.
- Dostępność walut na koncie walutowym
Obecnie w ofercie banków możemy znaleźć od trzech do nawet kilkunastu walut dostępnych na koncie walutowym. Te podstawowe to oczywiście dolar, euro i funt brytyjskich. Jeżeli zaś planujemy podróże w różne zakątki świata, warto wybrać ten bank, który posiada jak najszerszy portfel walut włącznie z koroną norweską, czeską, duńską, dolarem kanadyjskim, węgierskim forintem czy południowoafrykańskim randem.
___________________
O Amronet.pl
Amronet.pl to platforma łącząca w innowacyjny sposób kantor internetowy i serwis społecznościowej wymiany walut w jednym miejscu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej klienci mogą zdecydować się zarówno na wymianę po kursie ustalanym przez portal, jak i na transakcje między użytkownikami. Amronet.pl posiada wszystkie cechy, które są cenione na rynku finansowym – czyli bezpieczeństwo i szybkość działania, a co najważniejsze ma wpływ na dużą oszczędność pieniędzy. Amronet.pl jest jedną z platform Payholding International sp. z o.o. sp. komandytowa, wiodącej firmy w systemie kantorowym oraz innowatora technologii systemów giełdowych do obsługi wszelkiego rodzaju transakcji, funkcjonującej od 2013 roku.

Raport Bitget Wallet ujawnia, że gry i podróże to główne obszary w których płacimy kryptowalutami

Pożyczki online dla Polaków mieszkających za granicą – kto może je dostać i na jakich warunkach?

Nie tylko dla gigantów. Jak zarządzanie emisjami pomaga MŚP sięgać po zielone finansowanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.