Komunikaty PR

Sprint zapewni utrzymanie sygnalizacji i systemu sterowania ruchem na Mazowszu

2024-10-07  |  13:53

W połowie września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na bieżące utrzymanie sygnalizacji świetlnych wraz z użytkowanym systemem sterowania ruchem na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA Oddział w Warszawie. Zwycięzcą postępowania została olsztyńska firma Sprint, która będzie świadczyła te usługi przez najbliższe trzy lata.

Na mocy podpisanej umowy firma Sprint będzie przez kolejne 36 miesięcy odpowiedzialna za utrzymanie sygnalizacji świetlnych na terenie województwa mazowieckiego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie m.in. zapewnienie bieżącej konserwacji i naprawy sygnalizacji świetlnych oraz stały monitoring ich funkcjonowania, w tym przetwarzanie i archiwizacja danych, jak i niezbędna modernizacja i rozbudowa urządzeń sterowania ruchem.

Cieszę się, że będziemy po raz kolejny współpracować z GDDKiA. Mimo wieloletnich doświadczeń i realizacji licznych projektów z zakresu zarządzania ruchem na drogach wojewódzkich, krajowych oraz na terenie wielu polskich miast, do każdego nowego zadania podchodzimy indywidualnie. Każdy projekt jest inny i rządzi się swoimi prawami oraz specyfiką. W tym przypadku jednym z ważniejszych elementów naszej współpracy będzie maksymalne skrócenie czasu interwencji do poziomu poniżej 30 minut w razie awarii. Biorąc pod uwagę, że mówimy o całym województwie, będzie to ciekawe wyzwanie, którego chętnie się podejmujemy – mówi wiceprezes firmy Sprint, Waldemar Matukiewicz.

W ramach podpisanej umowy pod opiekę olsztyńskiej firmy trafi łącznie ponad 170 sygnalizacji świetlnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (kamery, detektory, urządzenia do transmisji danych). W szczegółowy zakres obowiązków utrzymaniowych i konserwacyjnych wchodzą m.in. budowa nowych i modernizacje istniejących sygnalizacji świetlnych, pogotowie sygnalizacyjne, usuwanie awarii, usterek, wymiana zużytych materiałów, naprawa urządzeń sygnalizacyjnych, kompleksowe odnowy wiosenne całej infrastruktury, usuwanie skutków wypadków drogowych, kolizji, aktów wandalizmu, bieżące monitorowanie stanu pracy urządzeń sterowniczych, aktualizacje dokumentacji i optymalizacja pracy sterowników

Istotnym elementem kontraktu jest też przygotowanie i wdrożenie systemu monitoringu stanu pracy sterowników sygnalizacji. Do obowiązków wykonawcy będzie należało m.in.: zapewnienie aplikacji operatorskiej, dostawa i konfiguracja niezbędnych urządzeń transmisji danych w szafach sterowniczych oraz uruchomienie i bieżąca obsługa monitoringu.

Jest to kolejny przetarg na utrzymanie tej infrastruktury. Poprzednio Sprint współpracował z GDDKiA Oddział w Warszawie w latach 2017-2020. W ramach tego kontraktu, poza konserwacją urządzeń Zamawiającego Sprint wybudował min. 20 nowych sygnalizacji świetlnych. Współpraca firmy Sprint z GDDKiA na mocy obecnie obowiązującej umowy będzie trwała do połowy września 2027 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan Biuro prasowe
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały
Infrastruktura ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25
2024-10-21 | 09:15

ZABERD w gotowości, przygotowany do drogowej akcji “Zima” 2024/25

Niekiedy zima lubi zaskakiwać drogowców, ale aby tego uniknąć, większość z nich powinna być już w pewnej części przygotowana na zmianę warunków pogodowych na drogach w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.