Stangl Technik staje się częścią SPIE
- SPIE Building Solutions niezależny europejski lider rynku usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i komunikacji, dokonał akwizycji Stangl Technik – wiodącego dostawcy w zakresie usług instalacyjnych w mechnanicznej i elektrycznej technice budowlanej.
- Dzięki przejęciu, SPIE wzmacnia swoją pozycję dostawcy usług multitechnicznych i wchodzi na rynek technologii budowalnych w Polsce i Czechach.
- Proces przejęcia Stangl Technik przez SPIE oficjalnie zakończył się 3 sierpnia 2022 r. Do SPIE dołączono dotychczasowe kierownictwo Stangl oraz 380 wysoko wykwalifikowanych pracowników firmy.
W środę 3 sierpnia 2022 r. sukcesem zakończył się proces przejęcia przez SPIE Building Solutions firmy Stangl Technik. Dzięki tej akwizycji SPIE wchodzi na polski i czeski rynek usług instalacyjnych w zakresie techniki budowlanej i umacnia swoją pozycję niezależnego dostawcy usług multitechnicznych na obu rynkach.
Jak podkreśla marka, jest to kolejny – spójny – krok w rozwoju sprawdzonego i udanego modelu biznesowego marki SPIE w Polsce i w Czechach. Dzięki kompetencjom przejętej firmy, SPIE wzmacnia swoją ofertę w zakresie technologii budowlanych.
- SPIE jest dużą i odnoszącą sukcesy firmą. Jestem przekonany, że dzięki zorientowanej na przyszłość wiedzy SPIE znaleźliśmy doskonałe środowisko dla klientów, partnerów i przede wszystkim pracowników firmy Stangl. Jestem bardzo zadowolony, że Stangl stanie się częścią SPIE – mówi Martin Horák, dyrektor zarządzający Stangl Technik.
- Bardzo cieszymy się na kształtowanie przyszłości z dotychczasowym kierownictwem i około 380 wysoko wykwalifikowanymi pracownikami! Dzięki firmie Stangl zyskujemy wiodącą firmę w zakresie usług instalacyjnych w mechanicznej i elektrycznej technice budowlanej. Ta część biznesu pozwoli nam rozszerzyć zakres usług i wzmocnić naszą pozycję jako dostawcy usług w zakresie multitechnicznym – mówi dr Paweł Skowroński, dyrektor oddziału w Europie Centralnej i członek zarządu SPIE Germany & Central Europe.
Jak podkreśla marka, wchłonięcie przez SPIE Stangl Technik to także działanie skoncentrowane na zwiększeniu udziału energii odnawialnych w miksie energetycznym i projektach skoncentrowanych na neutralności klimatycznej. Jest to zdecydowany krok ku rozwojowi rynku w kierunkach ekologii i użytkowości.
- Dzięki naszym usługom SPIE angażuje się w cyfrową i neutralną klimatycznie przyszłość: czy to jako partner w projektach zwiększających udział energii odnawialnych w miksie energetycznym, czy w projektach dotyczących neutralnych klimatycznie budynków, obiektów i infrastruktury. W dziedzinie mechanicznych i elektrycznych usług budowlanych SPIE nie było jeszcze aktywne w Polsce i Czechach. Dlatego bardzo cieszymy się z wzmocnienia w tych dwóch krajach przez firmę Stangl - podsumowuje Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Germany & Central Europe.

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.