Komunikaty PR

Stary Rynek w Poznaniu w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

2024-09-26  |  01:00
Biuro prasowe

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, w finale znalazło się kilka wyjątkowych projektów, w tym realizacja Starego Rynku w Poznaniu, opracowana przez pracownię graph’it. z Warszawy i zrealizowana przez firmę Tormel. Czy mają szansę na wygraną?

Najlepsze modernizacje

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to prestiżowe przedsięwzięcie, które promuje i wyróżnia najciekawsze realizacje w zakresie modernizacji oraz nowoczesnych budowli w Polsce. Jego celem jest docenienie inwestycji, które przyczyniają się do poprawy infrastruktury, estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznych oraz prywatnych. Wśród zwycięzców ostatnich edycji można wyróżnić takie realizacje, jak: Modernizacja Czytelni Biblioteki Narodowej w Warszawie, doceniona w kategorii „obiekty kultury”​ czy przebudowa dziedzińca i remont holu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Rewaloryzacja Starego Rynku w Poznaniu

Wśród∂ najlepszych projektów szanse zna zwycięstwo ma m.in. Poznań.  Rewitalizacja Starego Rynku mająca na celu przywrócenie tej historycznej przestrzeni do jej dawnej świetności, obejmowała m.in. odnowienie nawierzchni, wprowadzenie nowego oświetlenia oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja projektu, zgodnie z koncepcją opracowaną przez pracownię graph’it Sp. z o.o. z Warszawy, została powierzona firmie Tormel z Poznania. Prace obejmowały powierzchnię 29 053,13 m² i uwzględniały zarówno aspekty historyczne, jak i nowoczesne wymagania przestrzeni miejskiej.

„Jesteśmy dumni, że nasza realizacja rewaloryzacji Starego Rynku w Poznaniu znalazła się w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Nasza firma, Tormel Sp. z o.o., z dużym zaangażowaniem podchodzi do każdego projektu, a wyróżnienie w takim konkursie byłoby dla nas ogromnym docenieniem. Już na tym etapie dziękujemy za docenienie naszej pracy w tworzenie przestrzeni miejskich, które służą społecznościom lokalnym” – mówi Przemysław Majewski Prezes Zarządu firmie Tormel Sp. z o.o.

Inne projekty z szansą na wygraną

Rewitalizacja Parku Zakrzówek w Krakowie, realizowana przez firmę STAR-KOP Krzysztof Urbańczyk Czernichów, przekształciła park w nowoczesne miejsce rekreacyjne.

W gminie Trzebinia zrealizowano budowę ujęcia wody, które zapewnia mieszkańcom stały dostęp do wody pitnej i uniezależnia lokalną społeczność od zewnętrznych dostawców.

Wyniki konkursu

Komisja oceniająca w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” bierze pod uwagę kilkanaście kryteriów, m.in. jakość i innowacyjność rozwiązań technicznych, walory estetyczne i urbanistyczne oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe. Jurorami konkursu są m.in. profesorowie uczelni i politechnik sprawujących nad konkursem patronat naukowy. Co więcej, w skład jury wchodzą też przedstawiciele Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, jak również przedstawiciele Marszałków Województw, Dyrekcji Lasów Państwowych, Związku Powiatów Polskich, eksperci spośród grona laureatów konkursu, izb budownictwa i izb branżowych.

Zwycięzcy konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się 27 września 2024 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź Biuro prasowe
2024-09-27 | 13:25

STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź

STRABAG przywrócił połączenie miejscowości odciętej przez powódź    „W STRABAG Polska jest moc pomagania – wspólnymi siłami
Infrastruktura BERGER Bau przebuduje zabytkowy budynek administracyjno-biurowy w Złotoryi
2024-09-05 | 09:00

BERGER Bau przebuduje zabytkowy budynek administracyjno-biurowy w Złotoryi

Firma BERGER Bau podjęła się kompleksowej przebudowy zabytkowego budynku administracyjno-biurowego w Złotoryi przy ul. Stromej 6. Inwestycja o wartości ponad 11,5 miliona złotych zakłada
Infrastruktura Zmiany w transporcie publicznym – Bydgoszcz rozbudowuje zajezdnię tramwajową
2024-08-28 | 01:00

Zmiany w transporcie publicznym – Bydgoszcz rozbudowuje zajezdnię tramwajową

Budowa nowoczesnych budynków służb eksploatacyjnych, poprawa infrastruktury technicznej obejmująca m.in. nowy układ torowo-sieciowy oraz drogowy – to tylko część prac

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.