tesa wystawcą na 28. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i
Targi Plastpol są jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Europie Wschodniej, skupiającym profesjonalistów z sektora przemysłu tworzyw sztucznych. Dają szanse na budowanie relacji biznesowych, dzielenie się wiedzą i poznanie najnowszych trendów oraz innowacji. W tym roku, odwiedzający mieli do dyspozycji siedem hal, wypełnionych maszynami oraz technologiami wiodących koncernów, jak również stoiskami producentów surowców do przetwórstwa, takich jak granulaty czy recyklaty. Poprzednia edycja tego wydarzenia przyciągnęła ponad 600 firm z 29 krajów oraz ponad 15 tysięcy odwiedzających. Liczby te pokazują, jak duże znaczenie ma ono dla branży.
tesa – profil wystawcy
Firma tesa od prawie 125 lat jest liderem w dziedzinie projektowania i produkcji technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych, obsługując zarówno klientów przemysłowych i profesjonalnych, jak i użytkowników indywidualnych. W jej ofercie znajduje się ponad 7000 różnych produktów. Od dłuższego czasu firma kładzie duży nacisk na bardziej zrównoważony rozwój oraz odpowiedzialność społeczną i środowiskową. Dąży do tego poprzez zmniejszanie emisji, poprawę ekologicznych właściwości swoich produktów i opakowań oraz wdrażanie odpowiedzialnych praktyk w łańcuchu dostaw.
Na Targach Plastpol tesa zaprezentowała szeroką gamę swoich rozwiązań samoprzylepnych, w tym specjalistyczne produkty do klejenia tworzyw sztucznych, które skutecznie wspierają procesy produkcyjne:
- Taśma tesa® ACXplus
- taśma dwustronna o rdzeniu akrylowym
- zapewnia łączenie w najbardziej wymagających zastosowaniach
- zwiększa swobodę i szybkość projektowania, jednocześnie poprawiając wydajność oraz produktywność
- idealne rozwiązanie w kolejnictwie, produkcji pojazdów specjalistycznych, przemyśle morskim oraz branży budowlanej i wyposażeniu wnętrz
- Taśmy tesa® HiP (High Initial Performance)
- dwustronne taśmy piankowe
- zapewniają łatwe, szybkie i niezawodne łączenie materiałów z tworzyw sztucznych o różnych właściwościach
- wysoce odporne na wilgoć i procesy starzenia
- skuteczność ich wiązania konkuruje z uznanymi technologiami łączenia, takimi jak zgrzewanie ultradźwiękowe czy stosowanie płynnych klejów
Przedstawiciele tesy z przyjemnością odpowiadali na wszelkie pytania gości targów Plastpol i pomagali im w doborze rozwiązań samoprzylepnych, które najlepiej sprawdzą się w ich biznesie.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.