Tpay z obsługą e-płatności dla Pekao Leasing
Pekao Leasing udostępniło swoim klientom moduł płatności online. Nowa funkcjonalność jest obsługiwana przez operatora płatności Tpay.
Wprowadzone przez Pekao Leasing udogodnienie to odpowiedź firmy na potrzeby klientów prowadzących biznes. Moduł oferowany przez Tpay spełnia wszystkie niezbędne wymagania w zakresie płatności za zobowiązania leasingowe.
Za pośrednictwem Portalu Klienta można dokonać płatności w walucie PLN – po przyjęciu środków następuje zaksięgowanie i rozliczenie wpłaty. Usługa jest bezpłatna – Pekao Leasing nie pobiera prowizji. Płatność jest natychmiastowa – po przyjęciu wpłaty następuje automatyczne zaksięgowanie i rozliczenie faktury.
- Otrzymujemy od naszych klientów pozytywny feedback po uruchomieniu płatności online. To dodatkowy motywator do korzystania z Portalu Klienta, gdzie stale poszerzamy zakres funkcjonalności i staramy się budować przywiązanie użytkownika. Niewątpliwie wdrożenie to przyczyniło się do optymalizacji procesu rozliczania wpłat i stanowi dla nas narzędzie wspierające rozwój kultury płatniczej – komentuje Krzysztof Zgorzelski, Prezes Zarządu Pekao Leasing.
- Cieszymy się ze współpracy z Pekao Leasing i możliwości obsługi płatności online dla naszego Partnera. Od początku naszej działalności uważnie obserwujemy rynek i reagujemy na jego potrzeby, koncentrując się na wdrażaniu rozwiązań przyspieszających rozwój e-płatności. Błyskawiczne działanie oraz nieograniczony i zdalny dostęp do usług, przy jednocześnie zapewnionym bezpieczeństwie to wymagania w zakresie płatności za zobowiązania leasingowe, które spełnia moduł Tpay – podkreśla Paweł Działak, CEO & co-founder Tpay, operatora płatności online.
– Moduł płatności online obsługiwany przez Tpay to kolejny – po wprowadzeniu w aplikacji „Moja Biedronka” płatności BLIKIEM bez użycia kodu i wdrożeniu nowego systemu płatności online dla PZU – owoc współpracy między Bankiem Pekao S.A. a operatorem płatności – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych w Banku Pekao.
Pod koniec 2020 r. Tpay i Bank Pekao rozpoczęli historyczną współpracę. Już w pierwszej połowie 2021 r., klienci obu firm mieli dostęp do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.