Uroczyste Obchody Dnia Strażaka w firmie WIŚNIOWSKI
W miniony weekend, tj. 18 maja 2024, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z 150-leciem Nowosądeckiej Straży Pożarnej oraz 25-leciem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Po części oficjalnej, firma WIŚNIOWSKI zaprosiła gości do siedziby firmy, by podziękować za trud wnoszony w bezpieczeństwo regionu.
Od godz. 11:00 na Rynku w Nowym Sączu odbyła się uroczysta ceremonia poprzedzona m.in. Mszą Świętą w Bazylice Św. Małgorzaty w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego; były też wystąpienia służb mundurowych, samorządowców oraz włodarzy miasta. Jak poinformowano w oficjalnym wystąpieniu członków Państwowej Straży Pożarnej na scenie, w samym województwie małopolskim funkcjonuje dziś aż 1356 jednostek OSP, w których działa ponad 70 tysięcy strażaków niosących pomoc o każdej porze, chroniąc lokalne społeczności, zwierzęta i mienie publiczne oraz prywatne.
O współpracy z PSP w Nowym Sączu mówi Krystyna Baran, prezes WIŚNIOWSKI, obecna na sobotnim wydarzeniu: "Jesteśmy niezwykle dumni z długotrwałej współpracy z Nowosądecką Strażą Pożarną, która trwa już 35 lat. Strażacy są prawdziwymi bohaterami naszych czasów, poświęcającymi swoje życie i czas dla bezpieczeństwa naszej społeczności. Sobotnie spotkanie i zaproszenie gości do naszej siedziby jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności za ich nieustającą służbę. Chcemy, aby wiedzieli, jak bardzo doceniamy ich trud i odwagę. Jako firma, która również z pasją dąży do doskonałości, jesteśmy zaszczyceni, mogąc wspierać ich działania i współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć."

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.