Uroczyste Obchody Dnia Strażaka w firmie WIŚNIOWSKI
W miniony weekend, tj. 18 maja 2024, odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka połączone z 150-leciem Nowosądeckiej Straży Pożarnej oraz 25-leciem Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Po części oficjalnej, firma WIŚNIOWSKI zaprosiła gości do siedziby firmy, by podziękować za trud wnoszony w bezpieczeństwo regionu.
Od godz. 11:00 na Rynku w Nowym Sączu odbyła się uroczysta ceremonia poprzedzona m.in. Mszą Świętą w Bazylice Św. Małgorzaty w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego; były też wystąpienia służb mundurowych, samorządowców oraz włodarzy miasta. Jak poinformowano w oficjalnym wystąpieniu członków Państwowej Straży Pożarnej na scenie, w samym województwie małopolskim funkcjonuje dziś aż 1356 jednostek OSP, w których działa ponad 70 tysięcy strażaków niosących pomoc o każdej porze, chroniąc lokalne społeczności, zwierzęta i mienie publiczne oraz prywatne.
O współpracy z PSP w Nowym Sączu mówi Krystyna Baran, prezes WIŚNIOWSKI, obecna na sobotnim wydarzeniu: "Jesteśmy niezwykle dumni z długotrwałej współpracy z Nowosądecką Strażą Pożarną, która trwa już 35 lat. Strażacy są prawdziwymi bohaterami naszych czasów, poświęcającymi swoje życie i czas dla bezpieczeństwa naszej społeczności. Sobotnie spotkanie i zaproszenie gości do naszej siedziby jest wyrazem naszej głębokiej wdzięczności za ich nieustającą służbę. Chcemy, aby wiedzieli, jak bardzo doceniamy ich trud i odwagę. Jako firma, która również z pasją dąży do doskonałości, jesteśmy zaszczyceni, mogąc wspierać ich działania i współpracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa w regionie. Dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć."

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.