Veolia Energia Polska partnerem StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program
StartSmart CEE łączy siły z Veolia Energia Polska. Firma działająca w sektorze energetycznym oraz zarządzania odpadami będzie partnerem programu akceleracyjnego Autumn 2024. Współpraca pomoże młodym przedsiębiorcom rozwijać swoje produkty dzięki globalnemu know-how oraz wsparciu ekspertów Veolii. Rejestracja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 20 listopada.
Program akceleracyjny StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy – w 16 dotychczasowych edycjach wzięło udział 3500 początkujących firm technologicznych z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Start-upy wybrane spośród zgłoszeń mają szansę na rozwój, mentoring ekspertów skupionych wokół MIT – najlepszej uczelni technicznej świata – oraz wdrożenia innowacji w czołowych podmiotach na rynku. W tym roku, dzięki wsparciu PARP i funduszom unijnym, uczestnicy mogą zdobyć też granty w wysokości nawet 400 tys zł.
Veolia Energia Polska czeka na innowacyjne start-upy. „Współpraca nie kończy się na pilotażu”
Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego kulturę innowacji i globalny know-how ekspertów. Start-upy biorące udział w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały okazję dzięki ich wsparciu rozwijać produkty i pomysły w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta. Partnerstwo wpisuje się w cel Veolia Energia Polska jakim jest bycie liderem transformacji energetycznej i osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 roku. Firma od lat współpracuje ze start-upami i innymi organizacjami w poszukiwaniu innowacyjnych i efektywnych rozwiązań.
- Veolia Energia Polska jako partner korporacyjny programu akceleracyjnego StartSmart CEE wnosi do niego globalny know-how i kulturę innowacyjności. Start-upy uczestniczące w Autumn 2024 Acceleration Program będą miały możliwość rozwijania swoich produktów i rozwiązań w obszarze zarządzania energią, zrównoważonego rozwoju i obsługi klienta, korzystając ze wsparcia ekspertów – mówi Magdalena Jabłońska, CEO StartSmart CEE.
- W wielu organizacjach współpraca ze start-upami i młodymi przedsiębiorcami kończy się na etapie pilotażu, natomiast my podchodzimy do tych relacji w sposób długoterminowy. To właśnie ta perspektywa, oprócz partnerskiej, komercyjnej współpracy czy zabezpieczenia każdej ze stron, wyróżnia Grupę Veolia na rynku – ocenia Katarzyna Wszoła, dyrektorka ds. innowacji w Veolia Energia Polska. Poza topowymi, doświadczonymi specjalistami, Veolia udostępnia rozwiniętą infrastrukturę, dającą optymalne warunki do testowania, rozwijania i wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zarządzaniu energią, ściekami i odpadami.
StartSmart CEE Autumn 2024 Acceleration Program. Przebieg i dwie ścieżki akceleracji
Program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink oraz Pilot Ready, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju start-upów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak, by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować start-up do pracy z klientami (korporacjami).
Ścieżka #PilotReady jest z kolei przygotowana z myślą o start-upach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach innowacyjni przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy.
Rejestracji można dokonać do 20 listopada poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.
StartSmart CEE. Eksperci, fundusze i korporacje w jednym miejscu
Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się start-upy. W dotychczasowe 16 edycji programu akceleracyjnego zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych.
Program jest dofinansowywany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) w ramach działania Startup Booster Poland – Smart UP realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.