Komunikaty PR

Wedel z edukacyjnym cyklem wideo

2023-01-25  |  10:00
Do pobrania Inf.pras. ( 0.24 MB )

Firmy są coraz bardziej świadome potrzeby otwierania się na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami (OzN). To dobry czas na poszukiwanie pracy dla kandydatów ze szczególnymi potrzebami. Aby zaktywizować OzN i ułatwić im wejście na rynek pracy, Wedel przygotował cykl materiałów wideo ze wskazówkami, które mają wesprzeć kandydatów w tym procesie. W rozbudowanej zakładce „Kariera” oraz na firmowym kanale na platformie YouTube można znaleźć serię filmów, będących kontynuacją działań Wedla w ramach programu CzekoSprawni. Cennych porad udzielają ekspertki z firmy Wedel oraz Fundacji Aktywizacja.

Przygotowanie filmów ze wskazówkami dla kandydatów to kolejny krok współpracy między firmą Wedel a Fundacją Aktywizacja. Ekspertki z obu organizacji przygotowały porady w skondensowanej, przyjaznej w odbiorze formie, w których dzielą się wiedzą z zakresu rekrutacji: stworzenia skutecznego CV, przygotowania do procesu poszukiwania pracy oraz odpowiedniej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej.

- Cykl wideo ze wskazówkami to kolejny krok w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w ramach naszego programu CzekoSprawni. Aby ułatwić OzN wejście na rynek pracy, poruszyłyśmy w mini poradnikach najważniejsze zagadnienia, którym kandydaci muszą stawić czoła, decydując się na zdobycie wymarzonego stanowiska: od stworzenia CV, aż po rozmowę rekrutacyjną. Bazowałyśmy na własnych doświadczeniach z dotychczasowych procesów rekrutacyjnych prowadzonych w Wedlu, a dzięki merytorycznemu wsparciu Fundacji Aktywizacja, uwzględniłyśmy najważniejsze wyzwania, z którymi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, poszukujące pracy – wskazuje Aleksandra Kusz vel Sobczuk, Kierowniczka Komunikacji Korporacyjnej w firmie Wedel.

Trzy składniki tworzące skuteczne CV

Jedną z pierwszych rad ekspertek jest przygotowanie skutecznego CV. Przede wszystkim, taka wizytówka zawodowa musi być spersonalizowana – powinno się wymienić w niej informacje dające pracodawcy bądź rekruterowi sygnał, że jesteśmy odpowiednią osobą na to stanowisko, w tej konkretnej firmie. Co w momencie, gdy nie mamy doświadczenia, którym moglibyśmy się podzielić? Jak podpowiada Marta Marciniuk, Specjalistka Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami w firmie Wedel, wówczas warto w CV umieścić swoje cele zawodowe, czyli to, czego chcemy się nauczyć i jakie umiejętności nabyć. Dzięki temu pracodawca będzie miał możliwość sprawdzenia, czy idziemy w tym samym kierunku i spełniamy wzajemne oczekiwania. Należy też pamiętać o zamieszczeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Trzy elementy potrzebne podczas szukania pracy

Zanim zaczniemy szukać pracy, potrzebujemy trzech rzeczy – wskazuje jedna z ekspertek, Iga Jendrych, Specjalistka Komunikacji i Edukacji CSR w firmie Wedel. Po pierwsze – pomysłu. Warto zastanowić się, gdzie chcemy pracować i co robić. Po drugie – planu. Ekspertka poleca wybrać firmy, które nas interesują, a następnie sprawdzić, czy obecnie rekrutują. Jeśli tak, to zaaplikujmy, a jeśli nie, to koniecznie poszukajmy kontaktu i wyślijmy swoją aplikację na przyszłość. Trzecim ważnym elementem jest proaktywność. Szukanie pracy to proces, który wymaga czasu, więc nie można się poddawać, dopóki nie znajdziemy tej wymarzonej.

Wyznacz kurs i zaplanuj swoją podróż

Kolejną wskazówką dzieli się Anita Półtorak, Ekspertka ds. HR w Fundacji Aktywizacja. Jej zdaniem, mapa podróży po satysfakcjonującą pracę może mieć wyznaczonych kilka szlaków, z których każdy doprowadzi nas do celu. Warto uwzględnić w niej różnorodne opcje poszukiwania pracy, takie jak networking, sprawdzenie zakładki praca lub kariera, stworzenie własnego ogłoszenia o pracę lub bezpośredni kontakt z firmą, w której chcielibyśmy pracować.

- Dobrym uzupełnieniem mogą okazać się także media społecznościowe, portale pracy, portale branżowe lub wsparcie instytucji, takich jak chociażby Fundacja Aktywizacja, która pomoże nie tylko w znalezieniu zatrudnienia, ale również przygotuje do rozmowy rekrutacyjnej i wesprze w uzupełnieniu luk kompetencyjnych, poprzez udział w specjalistycznych kursach lub szkoleniach – rekomenduje Anita Półtorak.

Wskazówki dla kandydatów i nie tylko

Więcej porad i materiałów można znaleźć na kanale Youtube firmy Wedel oraz w zakładce Kariera na stronie wedel.pl. Organizacja zaplanowała dwie odsłony poradników – pierwszy skierowany jest do osób poszukujących pracy (OzN). Natomiast już wkrótce pojawią się kolejne wideo, tym razem skierowane do pracodawców, którzy chcą otworzyć swoje firmy na rekrutację osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do śledzenia kanałów komunikacji Wedla.

Jeszcze więcej informacji na temat rekrutacji oraz materiałów dla OzN i pracodawców na stronie Fundacji Aktywizacja: https://aktywizacja.org.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie Biuro prasowe
2025-04-17 | 13:00

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Debatą byłych ministrów pracy zakończyło się premierowe EFNI Wiosna zorganizowane przez Konfederację Lewiatan pod hasłem „Przyszłość pracy, praca przyszłości”.
Praca Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
2025-04-10 | 17:00

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

1/3 firm w Polsce przekazuje benefity pozapłacowe  dla pracowników na Wielkanoc. Jest a to druga najbardziej popularna okazja w roku (po świętach Bożego Narodzenia)
Praca Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
2025-03-27 | 09:00

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności

Pluxee Polska po raz drugi organizuje Dzień Przyjemności w Pracy, tym samym wpisując go na stałe do kalendarza HR. Dlaczego? Ponieważ zaangażowanie polskich pracowników jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Niepewna sytuacja zwracanych do Skarbu Państwa gruntów dzierżawnych. To może się wiązać z likwidacją infrastruktury rolniczej i miejsc pracy

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wciąż nie przedstawił spójnego planu zagospodarowania gruntów zwracanych do Zasobów Skarbu Państwa. W efekcie setki hektarów gruntów leżą odłogiem, a strategiczna infrastruktura rolnicza jest demontowana. Spółka Top Farms od dawna wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej (OPR) lub podjęcie jakichkolwiek decyzji, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich obiektów rolniczych. Brak decyzji skutkuje trwałą utratą potencjału produkcyjnego, a tym samym może osłabić pozycję konkurencyjną polskiego rolnictwa.

Transport

Europejskie miasta planują wzrost inwestycji w infrastrukturę społeczną. Wydatki na niskoemisyjny transport wciąż są niewystarczające [DEPESZA]

W ciągu najbliższych trzech lat 56 proc. gmin miejskich w UE planuje zwiększyć nakłady na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a 53 proc. – na infrastrukturę społeczną – wynika z badania EBI. Dotacje krajowe i unijne pozostają głównym źródłem finansowania inwestycji, choć samorządy szukają także innych form finansowania. O potrzebach w tym obszarze eksperci i samorządowcy rozmawiali w trakcie panelu „Fundusze unijne w rozwoju miast i regionów”, który odbył się w ramach EKG w Katowicach.

Farmacja

Właściciele psów i kotów szczególnie narażeni na choroby odkleszczowe. Nie decydują się jednak na profilaktyczne szczepienia

Eksperci ostrzegają, że Polska znajduje się w czołówce krajów Europy Środkowej pod względem liczby zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu, a mimo to poziom zaszczepienia przeciwko tej chorobie pozostaje dramatycznie niski. Tymczasem zmiany klimatyczne, coraz wyższe temperatury, migracje kleszczy i zanik sezonowości ich aktywności powodują, że ryzyko zakażenia jest coraz większe – nie tylko w lesie, ale i w mieście, parku czy ogrodzie, a nawet w domu, szczególnie tam, gdzie mieszkają zwierzęta.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.