Komunikaty PR

Wiosenny home office. O czym warto pamiętać?

2023-03-27  |  01:00
Biuro prasowe

Praca zdalna, mimo że wprowadzono ją na szerszą skalę z uwagi na pojawienie się pandemii, także po jej ustaniu cieszy się coraz większą popularnością. Według badania Hays ponad 50% pracodawców oferuje swoim pracownikom tzw. home office. Wykonywanie obowiązków zawodowych w domowym zaciszu wiąże się z wyższym komfortem i pewną elastycznością. Ponadto pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które pracownik musiałby poświęcić na codzienne dojazdy do firmy. Wiosna to idealny moment na to, żeby przyjrzeć się swojemu domowemu stanowisku pracy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Czy można zrobić coś, by uczynić je jeszcze bardziej komfortowym?

 

Bezpieczna praca z domu

 

Pracownik wykonujący swoje obowiązki zawodowe na home office powinien zadbać o odpowiednie zabezpieczenie danych firmowych. Wyciek poufnych informacji może przysporzyć wielu problemów zarówno zatrudnionemu, jak i pracodawcy.

 

Jak ochronić dane? Przede wszystkim należy korzystać z dobrze zabezpieczonej sieci Wi-Fi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzielenie osobnej sieci wyłącznie do użytku służbowego. Jeśli nie ma takiej możliwości, warto zadbać o to, aby hasło dostępu do domowego internetu było możliwie najbardziej skomplikowane. Komputer należy dodatkowo zabezpieczyć za pomocą profesjonalnego oprogramowania antywirusowego.

 

O czym jeszcze pamiętać?

  • ustaw mocne hasła do komputera i wszystkich używanych w pracy aplikacji,
  • nigdy nie zostawiaj włączonego laptopa bez opieki,
  • odchodząc od biurka zawsze blokuj dostęp do ważnych/poufnych informacji.

 

Awarie prądu – czy można się na nie przygotować?

 

Coraz częściej dostajemy alerty RCB informujące o trudnych warunkach atmosferycznych. Gwałtowne burze, intensywne opady deszczu czy silne wiatry zwiększają ryzyko czasowych przerw w dostawach prądu. I chociaż krótkie usterki zwykle nie mają większego wpływu na pracę, to dłuższe awarie mogą przysporzyć wielu problemów. Anomalie pogodowe najczęściej pojawiają się w okresie letnim, dlatego już wiosną warto się przed nimi zabezpieczyć.

 

Dobrym pomysłem jest zakup przenośnej stacji zasilania, która zapewni niezbędną energię wybranym sprzętom domowego użytku w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Stacja RIVER 2 Max o pojemności 512 Wh i mocy wyjściowej sięgającej do 1000 W zasili nawet 80% powszechnie używanych urządzeń domowych, w tym także np. służbowy telefon czy laptopa – wyjaśnia Daria Ciecior przedstawiciel firmy EcoFlow. – Co ciekawe, stacja sprawdzi się w roli EPS. Oznacza to, że w momencie przerwy w dostawie prądu w ciągu 30 ms zacznie zasilać wybrane urządzenia.

 

Stację RIVER 2 Max można ładować na kilka sposobów, a w tym za pomocą specjalnych paneli słonecznych. Szkoda nie wykorzystać wiosennego słońca! – Ładowanie stacji za pomocą paneli nie tylko jest wydajne, ale też opłacalne i stanowi wyraz naszej troski o stan środowiska naturalnego – podkreśla Daria Ciecior.

 

Pamiętaj o backupie!

 

Czasem nawet najprostsza, niepozorna awaria sprzętu może doprowadzić do utraty ważnych danych. Na szczęście możemy temu zapobiec. Rozwiązaniem jest robienie backupu. Backup to inaczej kopia zapasowa danych. Backupem można objąć wszystkie istotne dokumenty znajdujące się na firmowym laptopie. Mogą być to zarówno pojedyncze pliki, jak i całe bazy danych. Backupem zabezpiecza się także pocztę mailową, serwery oraz konkretne sprzęty.

 

Backup można zrobić na dwa sposoby:

  • lokalnie, zgrywając kopię danych na dysk zewnętrzny, USB czy inny nośnik,
  • online, czyli wysłać kopię danych na serwer chmurowy lub skorzystać z serwera backupowego.

Dla większego bezpieczeństwa danych warto połączyć oba sposoby.

 

 

Wpuść wiosnę do domu

 

Wiosną wszystko budzi się do życia. Świat przybiera kolorowe barwy, w powietrzu unosi się zapach pierwszych wiosennych kwiatów, a ptaki, które wróciły do Polski z ciepłych krajów, ogłaszają nadejście nowej pory roku radosnym ćwierkaniem. Jak przenieść tę wspaniałą, wiosenną aurę do swojego domowego biura? Przede wszystkim często wietrzyć pomieszczenie. Praca przy otwartym oknie nie tylko jest przyjemniejsza, ale też zdrowsza.

 

Wiosna to także idealny czas na zamiany w wystroju biura. Można wymienić zasłony na lżejsze i jaśniejsze, półkę ozdobić lampą z subtelnym abażurem, a na biurku ustawić wazon z tulipanami czy żonkilami. Warto wykorzystać delikatne, pastelowe akcesoria, które tchną nieco życia do wnętrza i nadadzą mu całkowicie odmienny charakter. Starannie zaaranżowana przestrzeń sprzyja produktywności i kreatywności. W niebanalnym wnętrzu, z mocnym wsparciem technicznym, pracuje się zdecydowanie lepiej,

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.