Wkrótce ruszy produkcja ogniw paliwowych STILL
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Jako pierwszy dostawca pojazdów transportu wewnętrznego w Europie firma STILL wprowadza na rynek ogniwa paliwowe własnej produkcji. Pierwsze wodorowe zamienniki baterii do wózków widłowych 24 V zjadą z linii w 2023 r.
Firma STILL kontynuuje działania w obszarze rozwoju oferty alternatywnych systemów zasilania wózków widłowych. W 2023 roku uruchomi w swoim hamburskim zakładzie produkcję ogniw paliwowych. Co więcej, dzięki nawiązaniu współpracy z przedsiębiorstwem Hydrogentle, będzie w stanie zapewnić klientom doradztwo i kompletną infrastrukturę niezbędną do wdrażenia wodorowych flot intralogistycznych. Nowy partner technologiczny firmy specjalizuje się w analizie wykonalności realizacji Fuel Cell, projektowaniu instalacji i konsultacjach w tym obszarze. – Ogniwa paliwowe są obecnie jednym z filarów innowacyjności firmy STILL. Wierzymy, że technologia ta ma duże szanse na sukces, szczególnie w obliczu obecnych kryzysów – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management w STILL. – Dzięki wsparciu firmy Hydrogentle jesteśmy w stanie zaoferować klientom całościowe wsparcie w zakresie technologii Fuel Cell. Odtąd będą oni w stanie z jednego źródła pozyskać wysokiej jakości wózki widłowe przystosowane do zasilania wodorem, ogniwa paliwowe oraz serwis i kompletną infrastrukturę – dodaje.
Holistyczna obsługa ma w kontekście zasilania wózków widłowych wodorem szczególne znaczenie, jako że łańcuch wartości jest w tym przypadku wyjątkowo złożony. By zapewnić rentowność instalacji wodorowej, należy precyzyjnie skoordynować działania – od produkcji zielonego wodoru, przez dobór wózków, aż po optymalizację procesu tankowania. Dzięki współpracy firmy z Hydrogentle klienci STILL będą mogli otrzymać kompleksowe wsparcie technologiczne w zakresie Fuel Cell od swojego dostawcy pojazdów transportu wewnętrznego. – Wodór i wszystko, co się z nim wiąże, jest skomplikowane – mówi Axel Poblotzki, dyrektor zarządzający Hydrogentle GmbH. – Upraszczamy temat i sprawiamy, że niezależnie od skali rozwiązania oparte na wodorze stają się rzeczywistością – tłumaczy. – Bardzo cieszymy się, że udało nam się pozyskać Hydrogentle jako partnera – podsumowuje Müller.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.