Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce
Woltair, jedna z największych czeskich firm na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, otwiera w naszym kraju oddział swojej Akademii. Jej celem będzie kształcenie i szkolenie kolejnych instalatorów w zakresie pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas spotkania dla mediów Woltair zaprezentował także swoją autorską pompę ciepła – REWOLO – która będzie dostępna dla polskich klientów już w październiku.
Akademia Woltair to projekt, który firma z sukcesem zainaugurowała dwa lata temu w Czechach. Ma on odpowiadać na wyzwanie, jakim jest niedobór wykwalifikowanych ekip monterskich ekologicznych źródeł energii. Tylko w Polsce szacuje się, że na rynku brakuje kilkudziesięciu tysięcy takich specjalistów.
Szkolenia z ekspertami na szerokim portfolio produktów
Akademia ma szkolić i certyfikować nowych techników, co pozwoli jednocześnie rozwijać sieć partnerów. Kursy są przeznaczone dla specjalistów z obszaru m.in. ogrzewania i chłodnictwa, elektryków, hydraulików czy techników serwisowych. Akademia daje też możliwość osobom działającym w szeroko pojętym sektorze budownictwa, aby się przebranżowić.
Zajęcia w Akademii są prowadzone przez najlepszych specjalistów, zarówno tych z firmy Woltair, jak i zewnętrznych ekspertów działających w branży OZE. Kluczową zaletą Akademii Woltair jest to, że kursanci mogą się zapoznać z szerokim wachlarzem pomp ciepła i fotowoltaiki, od największych światowych marek. Woltair swoim klientom oferuje już 12 marek pomp ciepła, z czego w polskim showroomie jest ich dostępnych sześć – Alpha Innotec, Dimplex, LG, Panasonic, Viessmann oraz REWOLO. W salonie wystawowym znajdują się też liczne komponenty fotowoltaiczne, m.in. magazyny energii Pylontech, falowniki GoodWe, falowniki on-grid FoxESS czy moduły fotowoltaiczne Trina i Jinko Solar.
„Akademia Woltair miała swój początek w Czechach i po dwóch latach od jej rozpoczęcia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z rezultatów. Wierzymy, że podobnie będzie w Polsce, tym bardziej, że popyt na wykwalifikowanych instalatorów na tym rynku nadal jest bardzo duży. Akademia docelowo ma także powiększać sieć naszych partnerów – specjalistów, którzy pomagają nam instalować i serwisować pompy ciepła i fotowoltaikę. Nasz projekt zagwarantuje, że nasi partnerzy posiądą nie tylko niezbędną teorię, ale także nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogli przetestować na urządzeniach wiodących marek w jednym miejscu” – mówi Michał Borek, Country Manager Woltair Polska.
„Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Woltair i uczestniczyć w otwarciu Akademii. Działamy na polskim rynku od 2006 r. i nauczyliśmy się w tym czasie, że najlepszy produkt, aby dobrze funkcjonować, wymaga profesjonalnej instalacji i wykwalifikowanego instalatora. Szkolenia dla instalatorów, partnerstwo i orientacja na potrzeby klienta końcowego to dla nas kluczowe elementy na drodze do dalszego rozwoju branży pomp ciepła w Polsce” – dodaje Tomasz Dobryniewski, Daikin Managing Director.
Akademia Woltair będzie szkolić także instalatorów fotowoltaiki, ponieważ cały czas zauważalny jest niedobór wykwalifikowanych monterów w tym sektorze.
„Instalację fotowoltaiczną rozpatrujemy dziś w kategoriach nie nice to have lecz must have. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak prawidło taką instalację dobrać? Dlatego niezwykle istotne jest, aby współpracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instalatorami, którzy przywiązują dużą wagę również do kwestii szkoleń i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i są w stanie zaproponować inwestorom najlepsze dla nich rozwiązania" – komentuje Piotr Kisiel, Członek Zarządu ds. Rozwoju Rynku, SBF Polska PV.
Aby uczestniczyć w Akademii Woltair wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie zapytania na adres akademia@woltair.pl lub przez stronę internetową, pierwsze kursy są bezpłatne. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w siedzibie Woltair przy ul. Szyszkowej 35/37 w Warszawie, w godzinach 9.00-16.00. Każde zajęcia zorganizowane w Akademii Woltair będą w stanie jednorazowo wyszkolić do 20 osób. Agenda szkoleń będzie podzielona na część dotyczącą pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.
Więcej informacji na temat Akademii Woltair można znaleźć tutaj: https://www.woltair.pl/akademia
REWOLO – autorska pompa ciepła i linia produktowa od Woltair
Woltair działa na rynku od ponad pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Woltair ogłosił w Polsce po raz pierwszy, że wprowadza na rynek własną linię produktów pod nazwą REWOLO. Jednym z jej elementów będzie pompa ciepła REWOLO, która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.