Xylem Lowara Vogel Polska dołącza do grona Liderów Bezpiecznej Pracy
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy 15 listopada 2023 r. zorganizował galę wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy. Wyróżniono podczas niej firmy oraz instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. Laureatem jednej z topowych nagród została spółka Xylem Lowara Vogel Polska.
Kilka dni temu odbyła się XXVI doroczna Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” w Zamku w Gniewie. Forum, powstałe w 1998 r., obecnie zrzesza aż 180 przedsiębiorstw i organizacji, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.
Wśród laureatów nagrody Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy znalazła się m.in. firma Xylem Lowara Vogel Polska sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i produkcji technologii wodnych, a w szczególności pomp i agregatów pompowych. W jej portfolio można zaleźć i kompaktowe stacje podnoszenia ścieków, i wymienniki ciepła, co pokazuje do jak szerokiej grupy odbiorczej wychodzi Xylem przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymagań regulaminu Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.
– W Xylem bardzo cieszymy się z faktu, że dostrzeżono i nagrodzono nasze wysiłki. Od lat sukcesywnie i świadomie zwiększamy swoje kompetencje, a co za tym idzie dbamy o stałe podnoszenie kwalifikacji swojej kadry oraz prowadzimy działania mające na celu zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. W kwestii samej nagrody warto również wspomnieć, że poza wskaźnikami dotyczącymi liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych, ocenie poddano również naszą aktywność i innowacyjność w obszarze bhp, czyli kwestię, która w Xylem jest dla nas niezwykle ważna – mówi Tomasz Szpak, EHS&S Manager Poland w Xylem Water Solutions Polska.
Od Liderów oczekuje się współpracy z instytucjami naukowymi, w tym wykorzystywania dorobku naukowo-badawczego tych instytucji do oceny i zmniejszania ryzyka zawodowego. Każdego roku członkowie Forum Liderów Bezpiecznej Pracy poddają się ocenie aplikując o wyróżnienia, które są wręczane podczas uroczystej gali towarzyszącej dorocznej konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. W tym roku konferencja pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” była elementem polskiej edycji europejskiej kampanii europejskiej „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym 2023-2025”.
O firmie XYLEM
Xylem (XYL) to wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami wodnymi, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Zaangażowanie ponad 22 000 pracowników pozwoliło osiągnąć firmie przychody w wysokości 7,3 miliarda dolarów w 2022 roku. Tworzymy bardziej zrównoważony świat, umożliwiając naszym klientom optymalizację zarządzania wodą
i zasobami oraz pomagamy społecznościom w ponad 150 krajach w zakresie bezpieczeństwa wodnego. Odwiedź nas na www.xylem.pl.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.