Xylem Lowara Vogel Polska dołącza do grona Liderów Bezpiecznej Pracy
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy 15 listopada 2023 r. zorganizował galę wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy. Wyróżniono podczas niej firmy oraz instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. Laureatem jednej z topowych nagród została spółka Xylem Lowara Vogel Polska.
Kilka dni temu odbyła się XXVI doroczna Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” w Zamku w Gniewie. Forum, powstałe w 1998 r., obecnie zrzesza aż 180 przedsiębiorstw i organizacji, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.
Wśród laureatów nagrody Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy znalazła się m.in. firma Xylem Lowara Vogel Polska sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i produkcji technologii wodnych, a w szczególności pomp i agregatów pompowych. W jej portfolio można zaleźć i kompaktowe stacje podnoszenia ścieków, i wymienniki ciepła, co pokazuje do jak szerokiej grupy odbiorczej wychodzi Xylem przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymagań regulaminu Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.
– W Xylem bardzo cieszymy się z faktu, że dostrzeżono i nagrodzono nasze wysiłki. Od lat sukcesywnie i świadomie zwiększamy swoje kompetencje, a co za tym idzie dbamy o stałe podnoszenie kwalifikacji swojej kadry oraz prowadzimy działania mające na celu zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. W kwestii samej nagrody warto również wspomnieć, że poza wskaźnikami dotyczącymi liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych, ocenie poddano również naszą aktywność i innowacyjność w obszarze bhp, czyli kwestię, która w Xylem jest dla nas niezwykle ważna – mówi Tomasz Szpak, EHS&S Manager Poland w Xylem Water Solutions Polska.
Od Liderów oczekuje się współpracy z instytucjami naukowymi, w tym wykorzystywania dorobku naukowo-badawczego tych instytucji do oceny i zmniejszania ryzyka zawodowego. Każdego roku członkowie Forum Liderów Bezpiecznej Pracy poddają się ocenie aplikując o wyróżnienia, które są wręczane podczas uroczystej gali towarzyszącej dorocznej konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. W tym roku konferencja pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” była elementem polskiej edycji europejskiej kampanii europejskiej „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym 2023-2025”.
O firmie XYLEM
Xylem (XYL) to wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami wodnymi, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Zaangażowanie ponad 22 000 pracowników pozwoliło osiągnąć firmie przychody w wysokości 7,3 miliarda dolarów w 2022 roku. Tworzymy bardziej zrównoważony świat, umożliwiając naszym klientom optymalizację zarządzania wodą
i zasobami oraz pomagamy społecznościom w ponad 150 krajach w zakresie bezpieczeństwa wodnego. Odwiedź nas na www.xylem.pl.
Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie
Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Indyjski gigant zbuduje w Żaganiu fabrykę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.