Xylem Lowara Vogel Polska dołącza do grona Liderów Bezpiecznej Pracy
Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy 15 listopada 2023 r. zorganizował galę wręczenia prestiżowych Zielonych, Srebrnych i Złotych Kart Liderów Bezpiecznej Pracy. Wyróżniono podczas niej firmy oraz instytucje prowadzące szczególnie aktywne i skuteczne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa i ochrony zdrowia człowieka. Laureatem jednej z topowych nagród została spółka Xylem Lowara Vogel Polska.
Kilka dni temu odbyła się XXVI doroczna Konferencja Forum Liderów Bezpiecznej Pracy pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” w Zamku w Gniewie. Forum, powstałe w 1998 r., obecnie zrzesza aż 180 przedsiębiorstw i organizacji, dla których troska o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest naturalnym, nieodłącznym elementem codziennej działalności biznesowej. W praktyce oznacza to zapewnianie pracownikom warunków, które umożliwiają wykonywanie pracy w sposób bezpieczny i zgodny z psychofizycznymi możliwościami człowieka.
Wśród laureatów nagrody Zielone Karty Liderów Bezpiecznej Pracy znalazła się m.in. firma Xylem Lowara Vogel Polska sp. z o.o. specjalizująca się w projektowaniu i produkcji technologii wodnych, a w szczególności pomp i agregatów pompowych. W jej portfolio można zaleźć i kompaktowe stacje podnoszenia ścieków, i wymienniki ciepła, co pokazuje do jak szerokiej grupy odbiorczej wychodzi Xylem przy jednoczesnym spełnieniu wysokich wymagań regulaminu Forum Liderów Bezpiecznej Pracy.
– W Xylem bardzo cieszymy się z faktu, że dostrzeżono i nagrodzono nasze wysiłki. Od lat sukcesywnie i świadomie zwiększamy swoje kompetencje, a co za tym idzie dbamy o stałe podnoszenie kwalifikacji swojej kadry oraz prowadzimy działania mające na celu zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. W kwestii samej nagrody warto również wspomnieć, że poza wskaźnikami dotyczącymi liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych, ocenie poddano również naszą aktywność i innowacyjność w obszarze bhp, czyli kwestię, która w Xylem jest dla nas niezwykle ważna – mówi Tomasz Szpak, EHS&S Manager Poland w Xylem Water Solutions Polska.
Od Liderów oczekuje się współpracy z instytucjami naukowymi, w tym wykorzystywania dorobku naukowo-badawczego tych instytucji do oceny i zmniejszania ryzyka zawodowego. Każdego roku członkowie Forum Liderów Bezpiecznej Pracy poddają się ocenie aplikując o wyróżnienia, które są wręczane podczas uroczystej gali towarzyszącej dorocznej konferencji Forum Liderów Bezpiecznej Pracy. W tym roku konferencja pt. „Cyfrowa era – możliwości i wyzwania w zakresie bezpieczeństwa pracy” była elementem polskiej edycji europejskiej kampanii europejskiej „Bezpieczeństwo pracy w świecie cyfrowym 2023-2025”.
O firmie XYLEM
Xylem (XYL) to wiodąca globalna firma zajmująca się technologiami wodnymi, zaangażowana w rozwiązywanie, dzięki swojej innowacyjnej technologii, kluczowych problemów związanych z wodą i infrastrukturą. Zaangażowanie ponad 22 000 pracowników pozwoliło osiągnąć firmie przychody w wysokości 7,3 miliarda dolarów w 2022 roku. Tworzymy bardziej zrównoważony świat, umożliwiając naszym klientom optymalizację zarządzania wodą
i zasobami oraz pomagamy społecznościom w ponad 150 krajach w zakresie bezpieczeństwa wodnego. Odwiedź nas na www.xylem.pl.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.