Mówi: | Łukasz Nowak |
Funkcja: | Chief Product Officer |
Firma: | Allegro.pl |
Allegro: nowa odsłona serwisu to początek serii zmian
Ewolucja bez rewolucyjnej zmiany przyzwyczajeń – to jak zapewnia Allegro – była filozofia zmian serwisu dotyczących zarówno kupujących, jak i sprzedających towary. Nowa odsłona portalu to dopiero początek ewolucji – firma na bieżąco będzie zbierać opinie użytkowników i wprowadzać kolejne zmiany. Wyszukiwanie produktów ma być coraz prostsze i bardziej intuicyjne, a sam serwis dostosowany do pracy na rożnych urządzeniach – smartfonach i tabletach.
– Część potrzeb jest identyczna, czyli wygoda, prostota jest wspólna dla nas wszystkich. – podkreśla w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Łukasz Nowak, szef produktu Allegro.
Zmiany w funkcjonowaniu serwisu są na bieżąco monitorowane i w razie potrzeby będą dostosowywane do kolejnych wymagań klientów.
– Obecna wersja jest bardzo dobra, ale jeszcze nieskończona. Są rzeczy, funkcjonalności, elementy, których nie zdążyliśmy wprowadzić, więc w kolejnych dniach, tygodniach będziemy wprowadzać drobne zmiany, które krokowo powinny zwiększać jakość korzystania z serwisu, głównie dotyczy to przeglądania ofert, docierania w jak najprostszy sposób do tego, co nas interesuje – wyjaśnia Łukasz Nowak.
Na liście planowanych zmian jest ułatwienie zwrotu prowizji sprzedającym, a po stronie kupujących – zmiany w zarządzaniu kontem Moje Allegro.
– To samo, co zrobiliśmy w Polsce, zrobimy w pozostałych krajach, w których są nasze serwisy transakcyjne. Marketplace, czyli ten sam layout z lokalnymi różnicami będziemy uruchamiać również w Czechach, Rosji, na Ukrainie – mówi Nowak.
Serwis Allegro jest już dostępny na smartfonach pracujących w systemach Android i w środowisku Apple'a. Użytkownicy tych urządzeń mają też możliwość dokonywania płatności za kupione towary. Właściciele telefonów mogą więc dokonać całej transakcji mobilnie: od poszukiwania, wyboru, określenia warunków przesyłki, aż po wykonanie przelewu.
– Urządzeniem, które trochę zmieni zasady gry jest tablet. I myślę, że będziemy tutaj mieli pod koniec marca wersję aplikacji na tablety i androidowe, i iOS-owe. Ciągle popularna jest strona lekka, która także będzie ulegała zmianie, ma być ładniejsza i prostsza – dodaje Łukasz Nowak. Docelowo serwis ma być dostępny w pełnej wersji na wszystkich urządzeniach.
Od dziś serwis Allegro w nowej odsłonie
Czytaj także
- 2024-08-08: Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Firmy mają problem z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności
- 2024-07-15: Małe i średnie firmy w UE zbyt wolno się cyfryzują. Polskie przedsiębiorstwa dużo poniżej unijnej średniej
- 2024-07-25: E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi
- 2024-07-02: Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki
- 2024-07-16: Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr
- 2024-06-17: Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary
- 2024-06-06: Handel w sieci nie zwalnia mimo zawirowań w gospodarce. Coraz większą rolę odgrywa w nim sztuczna inteligencja
- 2024-06-13: Allegro wchodzi do kolejnych krajów europejskich. Platformy sprzedażowe uruchomi niedługo na Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji
- 2024-07-04: Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem
- 2024-03-12: Handel w internecie rzeczami używanymi, odnowionymi czy końcówkami serii przeżywa boom. Do 2030 roku będzie rosnąć nawet cztery razy szybciej niż klasyczny handel
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Europejscy rolnicy przeciw umowie UE i Mercosur. Obawiają się zalewu taniej żywności z Ameryki Południowej
Europejscy rolnicy sprzeciwiają się umowie między UE a krajami Mercosur w obecnie wynegocjowanym kształcie. Obawiają się, że unijny rynek zostanie zalany przez tanią żywność z Ameryki Południowej, ponieważ tamtejsi rolnicy w przypadku większości produktów nie muszą przestrzegać zasad zrównoważonego rozwoju, które z kolei podnoszą koszty produkcji we wspólnocie. Zdaniem prof. Łukasza Ambroziaka z IERiGŻ – PIB, choć umowa handlowa jako całość w wielu aspektach jest korzystna dla UE, to akurat produkcja rolno-spożywcza może na niej ucierpieć.
Infrastruktura
Zadyszka na rynku ładowania samochodów elektrycznych. Rozwój infrastruktury przyhamował
Bardzo powolny, ale stabilny wzrost na rynku samochodów elektrycznych – tak sytuację swojej branży oceniają firmy, które w niej działają. Zauważają także delikatną zadyszkę spowodowaną dość niską dynamiką rozwoju infrastruktury ładowania względem oczekiwań, co przekłada się na popyt aut. Elektromobilny biznes liczy na działania, które mogłyby pobudzić rynek.
Transport
Dekarbonizacja jest wyzwaniem dla firm przemysłowych. Wymaga zmian w całym łańcuchu dostaw
Sektor przemysłowy jest jednym z głównych emitentów CO2, a jego dekarbonizacja ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia unijnych celów neutralności klimatycznej. Dla przedsiębiorstw, zwłaszcza z branż energochłonnych, oznacza to jednak konieczność modernizacji zakładów i przeprojektowania procesów produkcyjnych. Kluczowe są m.in. ich automatyzacja, cyfryzacja i maksymalne skracanie łańcuchów dostaw, również wewnątrzzakładowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.