Mówi: | Sławomir Stanik |
Funkcja: | country manager |
Firma: | ASUS Polska |
ASUS spodziewa się dwucyfrowego udziału w polskim rynku urządzeń mobilnych
ASUS jest trzecim graczem na polskim rynku urządzeń mobilnych, na którym w przyszłym roku zamierza uzyskać dwucyfrowy udział. Producent zapowiada, że w tym półroczu wprowadzi na rynek nowości m.in. w segmencie tabletów (ma w nim 4 proc. udział) oraz laptopów (16 proc.). Dla użytkowników tabletów szczególnie interesujący ma być IV kwartał – ujawnia Sławomir Stanik, country manager ASUS Polska.
ASUS nie obawia się konkurencji ze strony głównych graczy na polskim rynku urządzeń mobilnych. Obecnie zajmuje na nim trzecią pozycję, podczas gdy prym cały czas wiedzie Lenovo. O tym, że konkurencja między producentami zaostrza się, świadczyć mogą spadające ceny sprzętu. Dotyczy to zwłaszcza segmentu tabletów.
– Dzieje się bardzo wiele. ASUS globalnie jest w tej czołówce liderów, jeśli chodzi o tablety. Apple, Samsung i ASUS to jest na dzisiaj światowa trójka. Natomiast oczywiście pozostali bardzo mocno cisną, więc myślę, że doskoczą do nas prędzej czy później – komentuje w rozmowie Agencją Informacyjną Newseria Sławomir Stanik, country manager ASUS Polska.
ASUS jest obecnie trzecim na świecie, po Apple'u i Samsungu, producentem tabletów z blisko 5-procentowym udziałem w globalnym rynku – wynika z danych firmy analitycznej IDC. Z kolei w Polsce ma 4-procentowy udział w segmencie tabletów.
– Chcemy konkurować przede wszystkim innowacyjnością, kreatywnością w podejściu do naszych produktów. Zarówno pod względem czysto technologicznych parametrów urządzeń, np. w 7 calowym tablecie mamy ekran HD, czego nie proponuje konkurencja. Po drugie istotny będzie design, kolorystyka, jakość materiałów. To również nas wyróżnia – deklaruje szef ASUS Polska.
ASUS będzie koncentrował się także na segmencie notebooków, w którym ma w Polsce 16 proc. udział.
– Nie zamierzamy absolutnie odpuszczać. Bardzo wiele dzieje się również, jeżeli chodzi o nowe produkty w tym segmencie, a także w trzecim, w smartfonach. Więc wszystkie trzy nogi będą równo wspierane, będziemy się starali je rozwijać – zapewnia Sławomir Stanik.
W tym półroczu nowości ASUS-a pojawią się na wszystkich półkach cenowych. Country manager zapowiada, że szczególnie interesujący dla rynku tabletów ma być IV kwartał. Mają one działać zarówno w oparciu o system Android, jak i Windows.
– Jeśli chodzi o tablety, Memo Pad HD 7 calowy w zasadzie już dostępny na rynku. Za chwilę jego większy brat w rozdzielczości Full HD, 10 calowy z możliwością transmisji danych w 3G, LTE zależnie od modelu. Do tego też długo wyczekiwana premiera nowego Nexusa, na przełomie sierpnia i września – wymienia Sławomir Stanik.
Druga połowa roku ma przynieść ciekawe rozwiązania również w segmencie notebooków.
– Czekamy na premierę przede wszystkim nowych procesorów Intela, procesory Haswell – też za chwilę. ASUS pokaże rozwiązania oparte na nowym procesorze. Oczywiście nowy design, lepsze parametry – podkreśla.
Co więcej – nowości nie ominą najwyższej półki cenowej laptopów.
– Z takich wisienek na torcie to czeka na nas w nadchodzącym kwartale nowy Zenbook, nasz flagowy produkt w wyższym segmencie, a także innowacyjny laptop o nazwie TRIO, który ma trzy produkty w jednym – laptopa, tablet, do tego dwa systemy, Android i Windows, więc zupełna dowolność wyboru – zapowiada Sławomir Stanik.
Czytaj także
- 2025-06-30: Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]
- 2025-07-01: Koniec polskiej prezydencji w Radzie UE. Doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków na obronność
- 2025-06-18: Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji
- 2025-06-12: Uchodźcy z Ukrainy pomogli wygenerować 2,7 proc. PKB Polski w 2024 roku. Napływ nowych pracowników znacznie zmienił polski rynek pracy
- 2025-06-13: Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym
- 2025-06-17: Zdaniem 80 proc. Polaków ceny nieruchomości są wysokie lub bardzo wysokie. Mimo to i tak wolimy posiadać na własność, niż wynajmować
- 2025-06-11: ZUS zatwierdził standardy dofinansowania posiłków dla pracowników. To nowy rozdział w firmowych benefitach
- 2025-06-04: Rynek nieprzygotowany do wdrożenia systemu kaucyjnego. Może się opóźnić nawet o kilka miesięcy
- 2025-06-09: Do 2030 roku liczba plastikowych opakowań w e-handlu modowym może się podwoić. Ich udział najszybciej rośnie w Polsce
- 2025-05-26: Dyrektywa o przejrzystości płac zmniejszy lukę płacową między kobietami a mężczyznami. Obniży za to skłonność pracodawców do podwyżek
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.