Mówi: | Sławomir Chłoń |
Funkcja: | Prezes Zarządu |
Firma: | Organic Farma Zdrowia |
Rusza program „W 90 dni do EKO”. Trenerzy pomogą zmienić styl życia na zdrowszy
W ciągu 90 dni prostymi sposobami można poprawić swoje zdrowie i samopoczucie – przekonują organizatorzy programu „W 90 dni do EKO”. Od dziś przez trzy miesiące, każdy kto ma dostęp do internetu, będzie mógł skorzystać ze wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia. Bezpłatnych porad udzielają m.in. dietetycy i psychologowie.
Jak podkreślają inicjatorzy akcji, 90 dni może wystarczyć, aby dokonać realnych zmian w organizmie.
– Nasz krwiobieg posiada około 4,5 litra krwi, w tym przede wszystkim krwinki czerwone, które dostarczają pokarmu dla organizmu. Żyją one ok. 120 dni, ale już po 90 dniach następuje proces przechodzenia starych krwinek w nowe. Jeżeli zmienimy styl odżywiania, to mamy gwarancję, że po tych trzech miesiącach będą to nowe krwinki dostarczające pożywienia. W związku z tym nasz organizm zostanie oczyszczony, wzmocniony i będziemy mieli znacznie lepsze samopoczucie – przekonuje Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia, firmy, która jest koordynatorem programu.
„W 90 dni do EKO” to 90-dniowy diet coaching, który pomaga w rozwijaniu świadomości i umiejętności dotyczących zdrowego stylu życia, a zwłaszcza sposobu odżywiania.
– Żeby żyć lepiej i zdrowo, trzeba zacząć od tego, co i jak spożywamy. Nie sztuka jest przejechać 100 km rowerem, przebiec maraton, a następnie zjeść siedem tłustych kotletów z kapustą i zasmażką, i próbować sobie to jakoś równoważyć – zaznacza Sławomir Chłoń. – Zdrowy styl życia należy zacząć od zdrowego żywienia.
Program ma więc promować zdrowy styl życia poprzez zdrowe odżywanie. Jego merytoryczny plan opracowali dietetycy i psychologowie. Aby wziąć udział w akcji należy się zarejestrować przez internet na stronie www.90dnidoeko.pl. Uczestnicy będą otrzymywać codzienne proste zadania i wskazówki, które pozwolą im „metodą małych kroków" przestawić się na ekologiczny styl życia.
– Chcemy pokazać, jak prostymi metodami można to osiągnąć, ponieważ wiele osób uważa, że jest to jakaś specjalna dieta, wymagająca niesamowitych wyrzeczeń, postanowień. Nieprawda. Trzeba zrobić jedno postanowienie, że chcemy żyć zdrowiej, chcemy się odżywać zdrowiej – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Sławomir Chłoń. – Dzięki temu poprawimy zdrowie, podniesiemy standard życia, odmłodzimy organizm i zwiększymy sprawność fizyczną i psychiczną.
Prezes firmy wierzy, że rozpoczynającą się dzisiaj akcją uda się przekonać jak największą liczbę osób do przejścia na zdrowy tryb życia.
W organizację programu zaangażowały się badaczki – prof. Ewa Rembiałkowska, dr Aneta Załęcka, dr Renata Kazimierczak z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, poparło go też wiele środowisk, w tym: Slow Food Youth Warszawa, Stowarzyszenie Polska Akademia Smaku, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju i Ekologiczny.Torun.pl, Fundacja Wiemy Co Jemy oraz Małopolskie Stowarzyszenie Rolników Ekologicznych „Natura”.
Czytaj także
- 2025-01-27: Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
- 2025-01-21: Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
- 2025-01-16: Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
- 2025-01-13: Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
- 2025-01-02: Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci
- 2024-12-12: 15 proc. Polaków na co dzień korzysta z miejskich rowerów publicznych. To rosnący potencjał dla reklamodawców
- 2024-12-20: Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2024-12-18: Rolnictwo czekają znaczące inwestycje. Bez nich trudno będzie zapewnić żywność 10 mld ludzi
- 2024-12-05: Saszetki nikotynowe dodane na finiszu prac do ustawy tytoniowej. Pracodawcy RP: to kontrowersyjna wrzutka legislacyjna
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Przeciw bankom szykują się pozwy w sprawie złotowych kredytów hipotecznych. Na pierwszy ogień pójdą umowy sprzed 2020 roku
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zamierza wytoczyć sprawę spółce GPW Benchmark, która ustala wskaźnik WIBOR, służący m.in. do ustalania oprocentowania rat kredytów mieszkaniowych w złotych. Kolejnym krokiem będą procesy wytaczane przez kredytobiorców bankom. Na razie większość z nich kończy się przegraną klientów, ale tak samo było przy pierwszych procesach o kredyty we frankach. Sprawę zmienić może orzeczenie TSUE spodziewane w 2026 roku.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.