Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”
Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców, jest wyrazem uznania za jego wybitne zasługi dla polskiej gospodarki.
Nagroda została wręczona w jubileuszowym roku, w którym firma WIŚNIOWSKI, będąca jednym z największych polskich producentów budowlanych, obchodzi 35-lecie swojego istnienia. W liście notyfikacyjnym podkreślono wyjątkowe osiągnięcia Andrzeja Wiśniowskiego jako lidera i wizjonera, który swoim wkładem przyczynił się do rozwoju polskiej gospodarki i zwiększenia jej konkurencyjności na arenie międzynarodowej.
- Dziękuję za to prestiżowe wyróżnienie, które motywuje do dalszych działań na rzecz rozwoju i umacniania naszej pozycji na rynku międzynarodowym. Sektor prywatny wytwarza ponad 85 proc. polskiej produkcji globalnej. Przez ostatnie 30 lat osiągnęliśmy duży postęp gospodarczy, choć do najbogatszych krajów jeszcze nam daleko. Życzmy sobie, aby Polska stała się globalną potęgą gospodarczą. Czeka nas wielkie zadanie dołączenia do najbogatszych państw, co osiągniemy tylko wspólnym wysiłkiem. Uwieńczeniem tego będzie zamożna i bezpieczna Polska – mówi Andrzej Wiśniowski.
Andrzej Wiśniowski to przedsiębiorca, wizjoner i inwestor, który w 1989 r. zapoczątkował wdrażanie automatycznych bram garażowych w Polsce. Obecnie firma WIŚNIOWSKI jest największym producentem tego typu rozwiązań w kraju, osiągnęła również pozycję światowego lidera branży bram i ogrodzeń.
W trakcie swojej biznesowej kariery Andrzej Wiśniowski zdobył liczne nagrody, w tym takie jak: EY Przedsiębiorca Roku 2013, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych” 2015, Kreator Budownictwa 2015 i 2018, Osobowość Branży 2016 oraz Diamenty Top Industry – Osobowość Roku 2019.
Będąc jednym z najbogatszych mieszkańców Małopolski z majątkiem szacowanym na 2,6 mld zł, nie tylko rozwija branżę bram garażowych, ale także angażuje się w działalność społeczną i edukacyjną. Jako sympatyk nowych technologii i szerzenia wiedzy, założył Fundację Horyzont 360, wspierającą rozwój obszaru Jeziora Rożnowskiego oraz budowanie postaw proekologicznych wśród lokalnej społeczności. Jest również twórcą prestiżowego, 5-gwiazdkowego hotelu Heron, zlokalizowanego nad malowniczym Jeziorem Rożnowskim.
Podczas wydarzenia zainicjowanego przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, wyróżniono także inne ważne osobowości okresu transformacji, wśród nich m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Premier Leszek Miller, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik czy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Gemblewicz i inni.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.