Andrzej Wiśniowski z nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”
Andrzej Wiśniowski, założyciel i właściciel firmy WIŚNIOWSKI, został uhonorowany prestiżową nagrodą „Osobowość 35-lecia Wolności RP”. Statuetka, przyznana przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców, jest wyrazem uznania za jego wybitne zasługi dla polskiej gospodarki.
Nagroda została wręczona w jubileuszowym roku, w którym firma WIŚNIOWSKI, będąca jednym z największych polskich producentów budowlanych, obchodzi 35-lecie swojego istnienia. W liście notyfikacyjnym podkreślono wyjątkowe osiągnięcia Andrzeja Wiśniowskiego jako lidera i wizjonera, który swoim wkładem przyczynił się do rozwoju polskiej gospodarki i zwiększenia jej konkurencyjności na arenie międzynarodowej.
- Dziękuję za to prestiżowe wyróżnienie, które motywuje do dalszych działań na rzecz rozwoju i umacniania naszej pozycji na rynku międzynarodowym. Sektor prywatny wytwarza ponad 85 proc. polskiej produkcji globalnej. Przez ostatnie 30 lat osiągnęliśmy duży postęp gospodarczy, choć do najbogatszych krajów jeszcze nam daleko. Życzmy sobie, aby Polska stała się globalną potęgą gospodarczą. Czeka nas wielkie zadanie dołączenia do najbogatszych państw, co osiągniemy tylko wspólnym wysiłkiem. Uwieńczeniem tego będzie zamożna i bezpieczna Polska – mówi Andrzej Wiśniowski.
Andrzej Wiśniowski to przedsiębiorca, wizjoner i inwestor, który w 1989 r. zapoczątkował wdrażanie automatycznych bram garażowych w Polsce. Obecnie firma WIŚNIOWSKI jest największym producentem tego typu rozwiązań w kraju, osiągnęła również pozycję światowego lidera branży bram i ogrodzeń.
W trakcie swojej biznesowej kariery Andrzej Wiśniowski zdobył liczne nagrody, w tym takie jak: EY Przedsiębiorca Roku 2013, Odznaka Honorowa „Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych” 2015, Kreator Budownictwa 2015 i 2018, Osobowość Branży 2016 oraz Diamenty Top Industry – Osobowość Roku 2019.
Będąc jednym z najbogatszych mieszkańców Małopolski z majątkiem szacowanym na 2,6 mld zł, nie tylko rozwija branżę bram garażowych, ale także angażuje się w działalność społeczną i edukacyjną. Jako sympatyk nowych technologii i szerzenia wiedzy, założył Fundację Horyzont 360, wspierającą rozwój obszaru Jeziora Rożnowskiego oraz budowanie postaw proekologicznych wśród lokalnej społeczności. Jest również twórcą prestiżowego, 5-gwiazdkowego hotelu Heron, zlokalizowanego nad malowniczym Jeziorem Rożnowskim.
Podczas wydarzenia zainicjowanego przez Ogólnopolską Federację Przedsiębiorców i Pracodawców – Przedsiębiorcy.pl oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług, wyróżniono także inne ważne osobowości okresu transformacji, wśród nich m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Premier Leszek Miller, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik czy Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Gemblewicz i inni.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.