AQUAPHOR otwiera nową fabrykę

Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
AQUAPHOR, światowy producent domowych rozwiązań do uzdatniania wody oraz profesjonalnych systemów filtrujących do zastosowań przemysłowych, otworzył w Estonii trzecią fabrykę. W ciągu najbliższych 2-3 lat, z linii produkcyjnych nowego zakładu, na światowe rynki trafi rocznie niemal 300 milionów filtrów oraz profesjonalnych systemów odwróconej osmozy APRO.
Najnowsza inwestycja AQUAPHOR, o powierzchni 11 000 m2 jest trzecim zakładem produkcyjnym w Estonii. Nowa linia dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i robotyzacji procesów pozwoli na seryjną produkcję membranowych systemów uzdatniania i odsalania wody przeznaczonych m.in. dla przemysłu, rolnictwa, placówek medycznych czy usługowych. Nowe moce produkcyjne umożliwią także skrócenie czasu dostaw systemów APRO AQUAPHOR nawet do kilku dni.
AQUAPHOR aktywnie rozwija sprzedaż na rynkach europejskich i światowych, a fabryka w Narwie jest wzmocnieniem naszego produkcyjnego zaplecza, które od 2012 roku powstaje w Estonii. Najnowszy, zautomatyzowany zakład pozwoli nam na zwiększenie mocy produkcyjnych nawet 20-krotnie, a to oznacza jeszcze większą dostępność naszych produktów na kluczowych rynkach – powiedział Joseph Shmidt, CEO AQUAPHOR International.
10 lat produkcji AQUAPHOR w UE
Pierwsza europejska fabryka AQUAPHOR została otwarta w 2012 roku w Sillamäe (pierwszy etap o powierzchni 7 000 m2, drugi, w 2019 roku – o powierzchni 16 310 m2), a następna w 2015 roku w pobliskiej Narwie (16 500 m2). Najnowsza inwestycja, w tej samej lokalizacji, to kolejne 11 000 m2 .
Obecnie w estońskich zakładach pracuje 630 osób. AQUAPHOR produkuje w nich systemy do uzdatniania wody, w tym niemal wszystkie ich komponenty. Wysokiej jakości produkty trafiają do krajów UE oraz do odbiorców m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Kazachstanie czy Izraelu. Do Polski trafia ponad 10% tej produkcji.
Lokalizacja zakładów w Estonii pozwoliła AQUAPHOR na stworzenie klastra produkcyjnego, a jego systematyczna optymalizacja umożliwia poszerzenie oferty produktowej oraz sieci dystrybucji. To także kluczowy czynnik w utrzymaniu krótkich terminów dostaw oferowanych systemów.
Najnowszy z zakładów został oficjalnie otwarty 6 lipca 2022 r. w obecności licznego grona zaproszonych gości, w tym przedstawicieli estońskich władz oraz dyplomatów z 7 krajów europejskich.
Specjaliści od wody
AQUAPHOR od 30 lat działa na globalnym rynku, oferując rozwiązania do uzdatniania i filtracji wody. Od początku działalności motorem do nieustannego rozwoju i udoskonalania oferty stały się światowe wyzwania w zakresie dostępu do wysokiej jakości wody. By im sprostać firma zbudowała nowoczesne zaplecze technologiczne oraz powołała zespoły badawcze, które projektują i udoskonalają urządzenia do uzdatniania wody. Ponad 100 naukowców i inżynierów z placówek badawczych m. in. w Estonii i Izraelu pracuje nad stworzeniem innowacyjnych technologii i rozwiązań, chronionych ponad 130 patentami. Renomę produktów, zapewniających najwyższą jakość wody, potwierdzają także światowe organizacje certyfikujące.
Nie tylko w usługach, przemyśle czy rolnictwie…
Kompleksowe rozwiązania i zaawansowane systemy APRO oferowane przez AQUAPHOR znajdują zastosowanie m.in. w zakładach produkcyjnych 100 największych światowych korporacji z różnych gałęzi przemysłu: spożywczego, farmaceutycznego, ciepłowniczego, a także w szpitalach, gabinetach stomatologicznych, hotelach i restauracjach, zapewniając idealnie czystą wodę pozbawioną zanieczyszczeń, mikroplastiku, bakterii i wirusów.
Kontenerowe mobilne systemy APRO wykorzystywane są w różnych częściach świata dotkniętych klęskami żywiołowymi i konfliktami zbrojnymi, w tym na Ukrainie, zapewniając mieszkańcom dostęp do czystej i pitnej wody.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.