Komunikaty PR

Bieg Stubai Ultratrail 1 lipca 2023 roku

2023-06-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

SIGMA International (Poland)
SIGMA International (Poland)

ul. Olesińska 2
02-548 Warszawa
sigma|sigma.com.pl| |sigma|sigma.com.pl
+48 22 626 96 74
sigma.com.pl

Szósta edycja biegu Stubai Ultratrail (SUT) odbędzie się 1 lipca 2023 roku. Po raz pierwszy partnerem imprezy jest marka SCOTT. Ofertę SCOTT można będzie obejrzeć w strefie wystawowej. Oprócz tego ta znana na całym świecie marka sportowa zaprezentuje się na trasach SUT. Po raz kolejny biegacze górscy i przełajowi uczestniczący w wydarzeniu organizowanym tradycyjnie pod hasłem „city2glacier”, będą mieć do wyboru aż 5 tras o różnej długości.

Podczas 6. edycji Stubai Ultratrail na zawodników i widzów czekają zarówno dobrze znane, jak i całkiem nowe atrakcje. Do znanych i sprawdzonych pozycji w programie SUT, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 1 lipca, należy 5 tras biegowych. Nowy jest natomiast partner – marka SCOTT.

Partner z doświadczeniem

Marka SCOTT aktywnie działa w segmencie biegów terenowych już od wielu lat, konsekwentnie rozwijając ofertę dla biegaczy. „Przy opracowywaniu nowych produktów traktujemy priorytetowo opinie sportowców i biegaczy. Dzięki wydarzeniom takim jak bieg Stubai Ultratrail możemy zbierać takie opinie bezpośrednio od zawodników i optymalnie je wykorzystywać. Jednym z efektów tej strategii działania jest nowy model butów Ultra Carbon RC. Ultra Carbon RC to najbardziej zaawansowane w naszej ofercie, lekkie i wytrzymałe buty do biegania w terenie. Idealnie sprawdzają się podczas zawodów w biegach przełajowych” – wyjaśnia Charlotte Borelbach z firmy SCOTT.

Rok dużych imprez biegowych

Rosnące zainteresowanie biegami przełajowymi i ogólnie biegami w terenie dynamicznie rośnie. Trend ten jest widoczny także w Dolinie Stubai. „Rok 2023 możemy śmiało nazwać rokiem imprez biegowych w Dolinie Stubai. Na początku czerwca będziemy wspólnie z Innsbruckiem organizować Mistrzostwa Świata w Biegach Górskich i Terenowych. W lipcu odbędzie się Stubai Ultratrail z marką SCOTT jako partnerem, a następnie, na początku września, międzynarodowy bieg Schlickeralm w Telfes. „Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że Dolina Stubai cieszy się tak dużą popularnością wśród biegaczy z całego świata” – podkreśla z entuzjazmem Adrian Siller, prezes Organizacji Turystycznej Stubai.

Pięć tras o różnej długości

Uczestnicy SUT mają do wyboru aż 5 tras o różnej trudności. Dzięki temu impreza spełni potrzeby wyczynowych ultrabiegaczy, a także bardziej doświadczonych oraz początkujących biegaczy przełajowych. Bieg trasą klasyczną – Stubai Ultratrail K68 – rozpocznie się w olimpijskim mieście Innsbruck o godzinie 1:00. Zawodnicy będą biec przez całą noc na dystansie 68 km aż do mety na lodowcu Stubai, przy górnej stacji kolejki Eisgrat, na wysokości 2960 m. Program imprezy uzupełniają 3 krótsze trasy, których mety również znajdują się na lodowcu, oraz sprawdzona w mistrzostwach świata trasa STUBAI VERTICAL.

Biegi i trasy

  • STUBAI ULTRATRAIL „city2glacier”: Długość trasy: 68 km; podbiegi: 4700 m; zbiegi: 2355 m; start: Landestheater w Innsbrucku o godz. 1:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K32: Długość trasy: 32,7 km; podbiegi: 2630 m; zbiegi: 720 m; start: Neustift o godz. 9:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K20: Długość trasy: 20 km; podbiegi: 1796 m; zbiegi: 75 m; start: Klaus Äuele koło Falbeson o godz. 10:00. Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI K9: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1210 m (bieg ściśle górski); start: dolna stacja kolejki linowej Stubai obok ośrodka Mutterberg o godz. 12:00 (południe). Meta: górna stacja kolejki Eisgrat (2960 m)
  • STUBAI VERTICAL: Długość trasy: 9 km; podbiegi 1024 m (bieg ściśle górski); start: centrum Neustift,, 29.06.2023 r. (czwartek) o godz. 18:30. Meta: Elferhütte (2004 m)
Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: SIGMA International (Poland)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę! Biuro prasowe
2024-12-27 | 18:00

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

W poprzednim sezonie (2023/2024) ośrodek Beskid Sport Arena otwarł się już 2 grudnia, natomiast w tym roku trzeba było poczekać trochę dłużej. Wszystko jednak wskazuje na to, że
Sport Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
2024-12-09 | 01:00

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

To już pewne – na polu golfowym Rosa odbędzie się kolejny turniej z cyklu Challenge Tour.  Oficjalny harmonogram został opublikowany dzisiaj na oficjalnej stronie turnieju. W nowym
Sport Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
2024-10-18 | 09:00

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!

Eksperci od dawna dyskutują o potrzebie wprowadzania ekologicznych rozwiązań w infrastrukturze sportowej oraz o wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. W centrum uwagi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.