Columbus Energy Kings of Chess wśród najlepszych drużyn szachowych świata
Columbus Energy
9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/
Sponsorowana przez firmę Columbus Energy drużyna szachistów zajęła 7. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich. Zespół prowadzili arcymistrzowie: Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec.
World Rapid Team Championship, czyli Drużynowe Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich, odbyły się w dniach 26-28 sierpnia w Dusseldorfie. W zawodach wzięło udział 36 drużyn, złożonych z ok. 300 graczy. Drużyna Columbus Energy Kings of Chess, której przewodzili arcymistrzowie szachowi - Zbigniew Pakleza i Artur Jakubiec, zdobyła 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i została najlepszą drużyną w klasyfikacji do 2400 punktów. Drużynę reprezentowalii: Zbigniew Pakleza, Baadur Jobava, Paweł Teclaf, Szymon Gumularz, Artur Jakubiec, Aleksandra Maltsevskaya, Klaudia Kulon, Wiktor Przedlacki.
- Sprawiliśmy sobie niespodziankę tym wynikiem. Braliśmy pod uwagę miejsce w pierwszej 10., ale pod koniec turnieju mieliśmy znacznie gorsze kojarzenia od naszych rywali. Na finiszu pokonaliśmy jednak naszego konkurenta z Niemiec, z pierwszej piątki, i zdobyliśmy 7. pozycję w klasyfikacji generalnej i 1. w klasyfikacji do 2400 punktów. Jestem bardzo dumny z tego, że miałem okazję być kapitanem i jednocześnie zawodnikiem tak fantastycznej drużyny. Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę panującą na turnieju, naszemu sponsorowi za umożliwienie udziału, a przede wszystkim naszej drużynie za znakomity wynik! - komentuje Zbigniew Pakleza, prezes Klubu Columbus Energy Kings of Chess, główny komentator Polskiego Związku Szachowego.
Nowością turnieju było to, że po raz pierwszy amatorzy grali ramię w ramię z mistrzami świata i super silnymi arcymistrzami. W tegorocznych rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Świata w Szachach Szybkich brały udział sześcioosobowe zespoły, złożone z najlepszych szachistów i szachistek na świecie, które w składzie swojej ekipy musiały mieć jednego zawodnika rekreacyjnego. Taki format, szybsze tempo gry (15 minut na zawodnika i 10-sekundowy dodatek od początku partii), a także konieczność włączenia do profesjonalnego składu amatorskiego szachisty miały sprawić, że wydarzeniem zainteresuje się więcej osób.
Turniej składał się z 12 rund, rozgrywanych systemem szwajcarskim. Pula nagród w turnieju wyniosła 250 tys. euro.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.