Komunikaty PR

Dlaczego warto kupować tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży? [BADANIE]

2023-08-23  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Jak wynika z badania „Narzędzia ręczne i elektronarzędzia”, które na zlecenie marki MILWAUKEE przeprowadził Instytut Keralla, wzrasta liczba profesjonalistów, którzy odwiedzają sklepy stacjonarne.

Choć katalog branż korzystających z elektronarzędzi MILWAUKEE jest bardzo szeroki, ich użytkowników zawsze łączy jeden wspólny mianownik: są fachowcami w swojej dziedzinie. Niezależnie od tego czy mówimy o hydraulice, energetyce, elektryce, transporcie, budownictwie, architekturze krajobrazu i ogrodnictwie, stolarstwie czy jeszcze innej branży – użytkownicy oczekują od narzędzi, że sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających warunkach i podczas intensywnej eksploatacji. Zakup narzędzi to najczęściej inwestycja na lata, dlatego też rzadko jest to decyzja spontaniczna. Jak wynika z badania „Narzędzia ręczne i elektronarzędzia”, które w 2023 przeprowadził Instytut Keralla, wzrasta liczba profesjonalistów, którzy odwiedzają sklepy stacjonarne w poszukiwaniu narzędzi. Dlaczego tak się dzieje?

- Wzrost wizyt w sklepach stacjonarnych wynika m.in. z faktu, że na rynku dostępnych jest wiele nowych rozwiązań i cały czas wprowadzane są kolejne generacje. Dlatego, by wybrać np. elektronarzędzia, które będą używane minimum 8h dziennie, fachowiec odwiedzając punkt sprzedaży, liczy na profesjonalne doradztwo, możliwość przetestowania sprzętu w warunkach, w których będzie używany każdego dnia. Tym samym wzrasta rola autoryzowanych dystrybutorów, którzy nie tylko dysponują parkiem narzędziowym dostępnym od ręki, organizują pokazy i testy, ale także mogą zaproponować specjalne promocje i szereg usług dodatkowych, np. narzędzia zastępcze – mówi Konrad Marciniak, Head of Sales MILWAUKEE Poland.

Po pierwsze: oryginalny sprzęt

W wyborze konkretnych elektronarzędzi liczyć się będzie ich jakość, wydajność, efektywność energetyczna oraz brak emisji spalin.

– Z wspomnianego wyżej raportu wynika, że 7 na 10 użytkowników wybiera narzędzia MILWAUKEE ze względu na to, że pracują one bez awarii i profesjonaliści mogą na nich polegać. Kolejnym decydującym parametrem jest trwałość idąca w parze z jakością produktów. Dokonując zakupu u autoryzowanego dystrybutora marki, użytkownik ma pewność, że produkt jest oryginalny. Jeśli zajdzie taka potrzeba, narzędzia będą serwisowane i naprawiane przez autoryzowany serwis MILWAUKEE z użyciem oryginalnych części – mówi Konrad Marciniak, Head of Sales MILWAUKEE Poland.

Zakup w autoryzowanym punkcie to przede wszystkim gwarancja, że urządzenie spełnia standardy bezpieczeństwa i przeszło wymaganą certyfikację. W przypadku narzędzi elektrycznych i akumulatorów do nich – niestety, na rynku wciąż znajdziemy produkty pozbawione ochrony gwarancyjnej i serwisu. Warto też nadmienić, że podrabiane elektronarzędzia mogą być nie tylko niskiej jakości, ale również niebezpieczne dla użytkownika – ostrzega działająca od 1968 roku amerykańska organizacja branżowa Power Tool Institute, monitorująca ten rynek. Może też się zdarzyć, że oferowane po okazyjnych cenach elektronarzędzia pochodzą po prostu z kradzieży, a ich zakup może skończyć się wizytą policji. Zakup u autoryzowanego dystrybutora eliminuje wskazane czynniki ryzyka.

Po drugie: dłuższa gwarancja

Wśród argumentów przemawiających za zakupem u autoryzowanych dystrybutorów ważną rolę odgrywa także jakość późniejszej obsługi posprzedażowej. Mowa m.in. o przedłużonej gwarancji. Po zarejestrowaniu narzędzi MILWAUKEE objęte są one aż 3 letnią gwarancją.

- Biorąc pod uwagę potrzeby użytkowników naszych rozwiązań, stawiamy na autoryzowanych dystrybutorów, których cechuje doświadczenie w obsłudze klienta i wiedza na temat produktów. Dlatego też stale rozwijamy kanał autoryzowanej dystrybucji, przygotowujemy szereg wydarzeń i promocji, które dostępne są tylko u nich - mówi Konrad Marciniak, Head of Sales MILWAUKEE Poland.

Dlaczego zatem warto kupować tylko w autoryzowanych punktach sprzedaży? Wizyta i zakupy u autoryzowanego dystrybutora to pakiet korzyści – dostęp do oryginalnych produktów, autoryzowany serwis, przedłużona gwarancja, udział w testach czy usługa narzędzi zastępczych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Konsument Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów Biuro prasowe
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy
Konsument Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!
2025-04-21 | 23:50

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Jakie akcje promocyjne skutecznie angażują konsumentów i zwiększają sprzedaż? Które nagrody są najbardziej pożądane i wpływają na efekt? Aż 80% Polaków
Konsument Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
2025-03-19 | 23:00

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tiramisu, comfort food i szczęście na zamówienie. Jak jedzenie poprawia nastrój w Międzynarodowy Dzień Szczęścia. Szczęście ma wiele smaków, ale jeden

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.