Grupa Tubądzin otrzymała nagrodę KOMPAS ESG w kategorii Game Changer
Grupa Tubądzin
Cedrowice Parcela 11
95-035 Ozorków
e.bak|tubadzin.pl| |e.bak|tubadzin.pl
+48601322440
www.tubadzin.pl
Kompas ESG to projekt ,który służy upowszechnianiu wśród polskich przedsiębiorstw wiedzy na temat czynników ESG. W skład rady programowej wchodzą przedsiębiorcy, menedżerowie, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, think tanków i administracji. Inicjatywa wspiera rozwój kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Na pierwszym Kongresie Kompas ESG spotkali się dotychczasowi uczestnicy projektu, przedstawiciele spółek giełdowych, dużych przedsiębiorstw z kapitałem polskim, jak i zagranicznym, małych i średnich firm oraz przedstawicieli świata nauki, organizacji pozarządowych i administracji publicznej. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń. Jedną z prelegentek była Monika Papiernik z Grupy Tubądzin, która opowiadała o działaniach zmierzających do minimalizowania śladu węglowego w fabrykach Grupy Tubądzin.
Działania Grupy Tubądzin na rzecz ochrony środowiska i oszczędności surowców zostały docenione przez kapitułę konkursu KOMPAS ESG., która nagrodziła je w kategorii Game Changer.-
– Wdrażając proekologiczne innowacje w naszych zakładach faktycznie zmieniamy zasady gry w branży. Minimalizujemy zużycie energii poprzez odzyskiwanie ciepła, nasze oczyszczalnie umożliwiają nam wykorzystywanie wody w zamkniętym obiegu, a dzięki zawracaniu surowca unikamy jego strat – podkreśla Amadeusz Kowalski, wiceprezes Grupy Tubądzin. – W najbliższych miesiąca zrealizujemy też kolejną inwestycję ze środków własnych, wartości kilkunastu milionów złotych. Zakupiliśmy kilkuhektarowa działkę, na której powstanie instalacja fotowoltaiczna. Będziemy korzystać z własnej energii elektrycznej. – dodaje.
Kongres ESG to przede wszystkim unikalna okazja do wielosektorowej wymiany doświadczeń, nawiązania stałej współpracy i networkingu. Wnioski z paneli i dyskusji, które odbędą się w trakcie Kongresu Kompas ESG, jak również podczas wielu spotkań odbywających się w ramach inicjatywy Kompas ESG, będą tematem do dyskusji w Parlamencie Europejskim.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.