QRmaint, producent systemu CMMS udostępnił interaktywne plany zakładu
QRmaint, krakowski producent systemu CMMS przeznaczonego dla zakładów produkcyjnych konsekwentnie stawia na wizualizację stanu parku maszynowego. Po Dashbord TV czyli prezentacji zleceń pracy w czasie rzeczywistym, kolejnym krokiem są interaktywne plany.
Funkcja interaktywnych planów zakładu przenosi oprogramowanie CMMS przeznaczone dla Utrzymania Ruchu zupełnie nowy, wyższy poziom. QRmaint CMMS w najnowszej odsłonie umożliwia wizualizacje stan parku maszynowego na rzutach 2D oraz modelach 3D.
Wizualizacja aktywnych zadań
Interaktywny plan wizualizuje aktualny stan zgłoszeń, zadań bieżących i prewencyjnych w obszarach oznaczonych na planie zakładu.
Oznaczanie maszyn i urządzeń na planie
Szczegółowe plany np. linii produkcyjnej zawierają znaczniki maszyn i urządzeń oraz umożliwiają szybki podgląd danych obiektu, w tym informacje o aktualnych awariach czy przeglądach.
Wizualizacja planów w wielu formatach
Dodaj plany 2D takie jak plany zakładu czy linii produkcyjnej lub trójwymiarowe wizualizacje 3d obiektów

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.