Ruszają zapisy na sprzedaż akcji Krynicki Recykling w wezwaniu
Od 12 kwietnia inwestorzy mogą składać zapisy na sprzedaż akcji Krynicki Recykling w wezwaniu ogłoszonym przez Sibelco, lidera w recyklingu szkła w Europie. Zapisy będą przyjmowane do 11 maja br.
Sibelco oferuje 23,00 zł za każdą akcję Krynicki Recykling, co oznacza 40,2% premii wobec kursu zamknięcia z ostatniej sesji na GPW poprzedzającej ogłoszenie wezwania. Cena proponowana przez Sibelco w wezwaniu jest również o 28,5% wyższa od średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich trzech miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania oraz o 21,1% wyższa od średniej ceny ważonej wolumenem obrotu z ostatnich sześciu miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.
W opinii opublikowanej 29 marca br., zarząd Krynicki Recykling ocenił, że oferowana cena odpowiada wartości godziwej spółki oraz daje dotychczasowym akcjonariuszom możliwość uzyskania atrakcyjnego zwrotu z inwestycji w akcje spółki.
Ponadto, już wcześniej, Adam Krynicki, prezes i największy akcjonariusz Krynicki Recykling, kontrolujący (bezpośrednio i pośrednio) 31,44% akcji spółki, zobowiązał się do sprzedaży wszystkich swoich akcji w wezwaniu i niewycofania zapisu na sprzedaż akcji w przypadku kontrwezwania.
Sibelco zamierza nabyć 100%, tj. 17.365.800 akcji Krynicki Recykling. W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Krynicki Recykling, Sibelco nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych, a następnie wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego. Wezwanie dojdzie do skutku, jeśli dotychczasowi akcjonariusze złożą zapisy do sprzedaży co najmniej 51%, tj. 8.856.558 akcji, a także po uzyskaniu przez Sibelco stosownej zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sibelco może przy tym zdecydować o obniżeniu wskazanej minimalnej liczby akcji objętej zapisami, aby wezwanie doszło do skutku, jak również podjąć decyzję o nabyciu akcji w wezwaniu także w sytuacji, gdy liczba akcji objętych zapisami będzie mniejsza niż określone minimum.
Inwestor posiadający akcje Krynicki Recykling, może odpowiedzieć na wezwanie w biurze maklerskim, które prowadzi jego rachunek papierów wartościowych.
Firma Sibelco została założona w 1872 r., jej siedziba mieści się w Antwerpii. Początkowo dostarczała piasek kwarcowy ze złóż we Flandrii głównym producentom szkła w Belgii. Z biegiem lat Sibelco wchodziło na nowe rynki minerałów i rozszerzało swoją działalność w kolejnych regionach świata. Dziś Sibelco jest prawdziwie międzynarodową firmą i liderem w swojej branży, posiadającym ponad 100 zakładów produkcyjnych w 31 krajach. Sibelco sprzedaje swoje produkty do firm działających w różnorodnych branżach, w tym produkcji szkła, ceramiki, budownictwa, powłok, polimerów czy oczyszczania wody.
Sibelco jest również liderem w recyklingu szkła w Europie i zamierza dalej rozwijać ten segment w ramach swojej strategii na lata 2020-25.
W 2021 r. Grupa osiągnęła przychody w wysokości 1,7 mld euro oraz EBITDA w wysokości 271 mln euro. Zatrudnia około 5 tys. pracowników.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może być traktowany jako oferta lub propozycja nabycia akcji, ani też jako rekomendacja dotycząca decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Krynicki Recykling S.A., ogłoszonego 23 marca 2022 roku przez SCR-SIBELCO N.V. ("Wezwanie") za pośrednictwem Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie. Dokument Wezwania (wraz z jego późniejszymi zmianami) jest jedynym prawnie wiążącym źródłem informacji na temat warunków Wezwania oraz jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem dotyczącym procesu Wezwania. Jednocześnie Wezwanie nie powinno być uznane za rekomendację ani za prognozę ze strony SCR-SIBELCO N.V., podmiotów należących do jego grupy kapitałowej ani Santander Bank Polska S.A. – Santander Biuro Maklerskie.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.