Trwa odliczanie do Evertiq Expo – największego święta branży elektronicznej
Już 24 października br. oczy całej branży elektronicznej skierują się na Stadion Narodowy w Warszawie, który stanie się globalnym miejscem spotkań producentów, projektantów, dystrybutorów oraz pasjonatów elektroniki. Dziewiąta edycja międzynarodowych targów Evertiq Expo połączy ekspozycję zaawansowanych rozwiązań technologicznych z formułą konferencji, tworząc unikalną platformę do wymiany wiedzy, nawiązywania biznesowych kontaktów oraz prezentacji najnowszych trendów.
- Polska to bardzo perspektywiczny rynek dla globalnej branży elektronicznej. Rok 2023 przyniósł Polsce prognozowany wzrost dynamiki obrotów na rynku elektroniki o 4% r/r, stając się czwartym z kolei rokiem wzrostu w tym obszarze. Polska myśl technologiczna rozkwita, a wykwalifikowane kadry są cenione przez pracodawców z całego świata. Dlatego bardzo cieszę się, że to właśnie tu – w centralnym miejscu Europy, odbywa się największe święto branży elektronicznej i serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu - mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Evertiq Expo w Warszawie jest corocznym świętem branżowym, w którym uczestniczą praktycy i eksperci z całego świata. W ekspozycji odbywającej się 24 października wezmą udział wystawcy reprezentujący kluczowe sektory elektroniki, które przyspieszają rozwój przemysłu, dostarczając innowacyjne rozwiązania.
- Serce branży elektronicznej zabije jednak już dzień wcześniej w Warszawie – podczas kolacji networkingowej, która pozwoli na swobodną wymianę kontaktów oraz nawiązywanie relacji biznesowych – dodaje Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.
Uzupełnieniem corocznej ekspozycji będą wystąpienia ekspertów podczas konferencji towarzyszącej wystawie oraz panel dyskusyjny. Jego uczestnicy podzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadając o kulisach tworzenia elektroniki w Polsce.
Tegoroczna dyskusja będzie kontynuacją cieszącego się ogromnym zainteresowaniem panelu „Dlaczego Polska?”, który odbył się podczas czerwcowego Evertiq Expo w Krakowie. Tym razem eksperci skoncentrują się na aktualnej kondycji branży elektronicznej w Polsce, sektora produkcji kontraktowej elektroniki, czyli EMS (electronic manufacturing services) oraz na przemyśle PCB. W trakcie debaty praktycy przedstawią różne spojrzenia na perspektywy rozwoju i wyzwania, z którymi mierzą się polscy producenci elektroniki oraz zagraniczne firmy działające nad Wisłą. Zdradzą także szczegóły związane z nawiązywaniem współprac z innymi firmami oraz poszukają odpowiedzi na pytania, co najbardziej wyróżnia polskie przedsiębiorstwa i jakie są ich największe przewagi na tle międzynarodowej konkurencji.
Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/waw2024_visit.
Patronat nad wydarzeniem objęli: magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.
O Evertiq EXPO:
Evertiq AB jest organizatorem znanych na całym świecie eventów dla branży elektronicznej – Evertiq Expo. Pierwsza edycja targów odbyła się 2011 r. pod nazwą TEC (The Evertiq Conference) w szwedzkim mieście Lund. Od tego czasu kilka razy w roku w różnych częściach Europy nieprzerwanie odbywają się targi skupiające czołowych projektantów, producentów, dystrybutorów i pasjonatów branży elektronicznej. W tym roku święto branży elektronicznej jest organizowane w Polsce (w Krakowie i Warszawie), Niemczech (Berlin), Szwecji (Malmo, Goteborg), Francji (Sofphia Antipolis) i Finlandii (Tampere).

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.