Komunikaty PR

Wrocławska pracownia za każdy projekt „Pod klucz” sadzi drzewa

2021-05-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania dukke ( 5.6 MB )

Pasjonaci wzornictwa z wrocławskiego studia projektowego dukke, za którym stoją Łukasz Zembold oraz Paweł Serafin, mogą nie tylko pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży wnętrzarskiej, ale i świadomym podejściem do swojego rzemiosła. Entuzjaści designu, którzy stawiają na ekologię, za każde wnętrze wykończone pod klucz, sadzą drzewa dzięki pomocy posadzimy.pl.

Obaj eksperci, wykorzystując wiedzę i wyjątkowy styl, tworzą nie- standardowe wnętrza, które odpowiadają potrzebom i pragnieniom klientów. Dla tego duetu z Wrocławia największą satysfakcję z pracy daje obserwowanie, jak wspólnie z klientami tworzą przestrzenie, które pasują do ich stylu życia i osobowości. – „Luksus nie musi być pokojem pełnym pięknych przedmiotów, a raczej idealnie dobraną mieszanką wysokiej jakości, świadomych i sentymentalnych przedmiotów” – mówi Łukasz Zembold, właściciel studio dukke.

Zespół specjalistów z branży designu jest przekonany, że zrównoważony rozwój w architekturze i wystroju wnętrz nie jest w istocie rosnącym trendem w skali makro, ale nieuniknionym i niepodważalnym obowiązkiem.

Ekologiczne standardy

Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome znaczenia budownictwa i projektowania wnętrz, które nie wpływa negatywnie na środowisko. W rezultacie coraz więcej klientów stara się wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju do swoich domów. Właściciele biur projektowych oraz architekci mają ogromny wpływ na środowisko, ponieważ to oni decydują o tym, jakie materiały i produkty będą używane oraz jak ludzie będą mogli obcować z otaczającą ich przestrzenią.

Meble również mają duży udział w projektowaniu. Wiele akcesoriów stanowiących wyposażenie trafia prosto na wysypiska śmieci. To, jak eksperci obchodzą się ze starymi meblami klienta podczas projektowania i przywiązują uwagę przy doborze nowych, jest często ignorowane. Nie bez powodu znakiem rozpoznawczy pracowni dukke jest ikona polskiego designu – własnoręcznie odrestaurowany Fotel 366, zaprojektowany w latach 60. przez Józefa Chierowskiego. 

Wrocławski duet ma nie tylko pasję do swojego rzemiosła i oko do planowania przestrzeni. Ich idea luksusu polega na tworzeniu przestrzeni życiowej, która wyróżnia inteligentne i staranne planowanie pomieszczeń, przeciwstawiając się bylejakości oraz masowemu podejściu do projektowania mieszkań i domów. – „Chcemy dotrzeć do osób, dla których mieszkanie to coś więcej niż ładne wnętrze. Pragniemy, aby byli z nich dumni, by odpowiadały ich stylowi życia i podkreślały indywidualność” – komentuje Paweł Serafin, współtwórca dukke.

Zrównoważona przyszłość wzornictwa

Według rozdziału opracowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii w raporcie WWF Polska, sektor budownictwa w całej Unii Europejskiej generuje prawie 40% całkowitej emisji CO2, przyczyniając się do postępującej zmiany klimatu. Nadszedł czas, aby pasjonaci designu i architektury wyznaczyli wyższe standardy i dokonali zmian w podejściu do własnych pomysłów. Duet z wrocławskiego biura dukke podąża za tym przykładem.

Osoby zajmujące się planowaniem przestrzeni, które kierują się zrównoważonym rozwojem, odpowiadają za dobór materiałów do projektu, biorąc pod uwagę nie tylko proces produkcyjny, ale i funkcjonalność oraz wpływ na środowisko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.