Komunikaty PR

Wrocławska pracownia za każdy projekt „Pod klucz” sadzi drzewa

2021-05-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Do pobrania dukke ( 5.6 MB )

Pasjonaci wzornictwa z wrocławskiego studia projektowego dukke, za którym stoją Łukasz Zembold oraz Paweł Serafin, mogą nie tylko pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży wnętrzarskiej, ale i świadomym podejściem do swojego rzemiosła. Entuzjaści designu, którzy stawiają na ekologię, za każde wnętrze wykończone pod klucz, sadzą drzewa dzięki pomocy posadzimy.pl.

Obaj eksperci, wykorzystując wiedzę i wyjątkowy styl, tworzą nie- standardowe wnętrza, które odpowiadają potrzebom i pragnieniom klientów. Dla tego duetu z Wrocławia największą satysfakcję z pracy daje obserwowanie, jak wspólnie z klientami tworzą przestrzenie, które pasują do ich stylu życia i osobowości. – „Luksus nie musi być pokojem pełnym pięknych przedmiotów, a raczej idealnie dobraną mieszanką wysokiej jakości, świadomych i sentymentalnych przedmiotów” – mówi Łukasz Zembold, właściciel studio dukke.

Zespół specjalistów z branży designu jest przekonany, że zrównoważony rozwój w architekturze i wystroju wnętrz nie jest w istocie rosnącym trendem w skali makro, ale nieuniknionym i niepodważalnym obowiązkiem.

Ekologiczne standardy

Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome znaczenia budownictwa i projektowania wnętrz, które nie wpływa negatywnie na środowisko. W rezultacie coraz więcej klientów stara się wprowadzić zasady zrównoważonego rozwoju do swoich domów. Właściciele biur projektowych oraz architekci mają ogromny wpływ na środowisko, ponieważ to oni decydują o tym, jakie materiały i produkty będą używane oraz jak ludzie będą mogli obcować z otaczającą ich przestrzenią.

Meble również mają duży udział w projektowaniu. Wiele akcesoriów stanowiących wyposażenie trafia prosto na wysypiska śmieci. To, jak eksperci obchodzą się ze starymi meblami klienta podczas projektowania i przywiązują uwagę przy doborze nowych, jest często ignorowane. Nie bez powodu znakiem rozpoznawczy pracowni dukke jest ikona polskiego designu – własnoręcznie odrestaurowany Fotel 366, zaprojektowany w latach 60. przez Józefa Chierowskiego. 

Wrocławski duet ma nie tylko pasję do swojego rzemiosła i oko do planowania przestrzeni. Ich idea luksusu polega na tworzeniu przestrzeni życiowej, która wyróżnia inteligentne i staranne planowanie pomieszczeń, przeciwstawiając się bylejakości oraz masowemu podejściu do projektowania mieszkań i domów. – „Chcemy dotrzeć do osób, dla których mieszkanie to coś więcej niż ładne wnętrze. Pragniemy, aby byli z nich dumni, by odpowiadały ich stylowi życia i podkreślały indywidualność” – komentuje Paweł Serafin, współtwórca dukke.

Zrównoważona przyszłość wzornictwa

Według rozdziału opracowanym przez Krajową Agencję Poszanowania Energii w raporcie WWF Polska, sektor budownictwa w całej Unii Europejskiej generuje prawie 40% całkowitej emisji CO2, przyczyniając się do postępującej zmiany klimatu. Nadszedł czas, aby pasjonaci designu i architektury wyznaczyli wyższe standardy i dokonali zmian w podejściu do własnych pomysłów. Duet z wrocławskiego biura dukke podąża za tym przykładem.

Osoby zajmujące się planowaniem przestrzeni, które kierują się zrównoważonym rozwojem, odpowiadają za dobór materiałów do projektu, biorąc pod uwagę nie tylko proces produkcyjny, ale i funkcjonalność oraz wpływ na środowisko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają Biuro prasowe
2024-05-24 | 09:30

Wysyp ogłoszeń na rynku najmu, ale castingi na lokatorów jeszcze się zdarzają

– Szukałam ostatnio kawalerki. Nie musiałam nawet negocjować ceny, od razu dostałam świetną ofertę – opowiada Magdalena Jakubiak z Olsztyna. Od kilku miesięcy sytuacja na
Nieruchomości Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze
2024-05-24 | 08:00

Murapol Helio – nowa inwestycja mieszkaniowa na toruńskim Jarze

Grupa Murapol, jeden z wiodących ogólnopolskich deweloperów mieszkaniowych, wraca do Torunia z kolejnym nowoczesnym projektem mieszkaniowym. Murapol Helio powstanie przy ul.
Nieruchomości W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu
2024-05-23 | 15:00

W kwietniu budownictwo mieszkaniowe z wyraźną korektą wiosennego optymizmu

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w kwietniu oraz czterech pierwszych miesiącach bieżącego roku, nie potwierdziła silnego sygnału ożywienia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

European Financial Congress 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Coraz bliżej powstania świadomej sztucznej inteligencji. Potrzebne są działania zapobiegające niewłaściwemu jej wykorzystaniu

O sztucznej inteligencji mówi się już coraz częściej w kontekście możliwości i zagrożeń, jakie przyniesie powstanie globalnej sztucznej inteligencji. To model, który byłby zdolny do myślenia takiego, jakim cechuje się człowiek, ale jego możliwości obliczeniowe przewyższałyby możliwości ludzkiego mózgu kilka milionów razy. Rodzi to uzasadnione obawy o bezpieczeństwo, stąd postulat, by uczestnicy rynku składali przysięgę na wzór przysięgi Hipokratesa. Zgodnie z nią mieliby dbać o to, by zastosowania technologii miały wymiar etyczny. Zdaniem ekspertów potrzebnych jest też więcej szczegółowych regulacji.

Bankowość

Zapóźnienie w transformacji może obniżyć konkurencyjność całej gospodarki. Konieczne przyjęcie ustawy o ochronie klimatu

– Biznes jest gotowy na Fit for 55 i co ciekawe, banki też są na to gotowe. Natomiast niegotowe są polskie regulacje i polska energetyka. Tym, co jest nam teraz w Polsce potrzebne, są dobre strategie i dobre planowanie – ocenia Ilona Jędrasik, nowa prezes zarządu Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Jak wskazuje, polska energetyka musi zdecydowanie przyspieszyć z transformacją w kierunku odnawialnych źródeł, ponieważ w scenariuszu business as usual konsekwencją może być spadek konkurencyjności całej krajowej gospodarki.

Transport

CPK nadal pod znakiem zapytania. Wyzwaniem jest nie tylko budowa lotniska, ale także sieci kolejowej

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) pod znakiem zapytania. Nowy rząd wciąż przeprowadza audyty. Budowa, zapowiadana jako największe przedsięwzięcie infrastrukturalne w historii, to nie tylko plan potężnego lotniska między Warszawą a Łodzią, ale także obejmująca cały kraj przebudowa sieci kolejowej. – Powinniśmy obniżać temperaturę sporu wokół Centralnego Portu Komunikacyjnego i przechodzić do konkretnych, bardziej operacyjnych decyzji – ocenia Michał Litwin dyrektor generalny Związku Niezależnych Przewoźników Kolejowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.