Zmiany w Zarządzie Grupy STB

Elwira Jastrzębska
Communicatio PR
Pl. Konesera 10a
03-736 Warszawa
elwira|communicatiopr.com| |elwira|communicatiopr.com
501731234
https://www.linkedin.com/company/27242958/admin/
Grupa STB, która łączy w swoim portfolio podmioty związane z branżą budowlaną, materiałów termoizolacyjnych i zarządzania projektami inwestycyjnymi, wprowadza zmiany w strukturze firmy. Do zespołów poszczególnych spółek – Styropolu i STB Budownictwo - dołączają nowi członkowie zarządów i managerowie, których rolą będzie wdrażanie w codziennym działaniu przyjętej przez firmę strategii rozwoju.
Styropol z nowym członkiem zarządu
Do zarządu reaktywowanego w ubiegłym roku przez Grupę STB Styropolu dołączył z początkiem marca Paweł Kamiński, który odpowiada za pion sprzedaży i marketingu. To ekspert z wieloletnim doświadczeniem w działach sprzedaży dużych międzynarodowych korporacji. Jego celem jest zbudowanie na nowo świadomości portfolio produktowego marki, której historia sięga 1991 roku.
- Na przestrzeni lat STYROPOL wyznaczał standardy w zakresie jakości i rodzajów styropianów używanych w budownictwie oraz logistyce dostaw. Dziś, reaktywowana przez Grupę STB marka łączy świetną znajomość rynku i zasad jego funkcjonowania ze zwinnością w działaniu i dbałością o wysoki poziom technologiczny. Naszym celem jest wyznaczanie nowego kierunku rozwoju produktów styropianowych w Polsce oraz potwierdzenie tezy, że rodzime materiały budowlane nie ustępują jakością tym wytwarzanym przez zachodnie koncerny - podsumowuje Paweł Kamiński.
Nowa struktura w STB Budownictwo
Z kolei dedykowana projektom z zakresu generalnego wykonawstwa obiektów komercyjnych spółka STB Budownictwo wprowadziła w ostatnich miesiącach kompleksowe zmiany w strukturze. Ich celem jest zwiększenie efektywności procesu budowlanego, lepsza organizacja pracy i ułatwienie transferu wiedzy wewnątrz organizacji. Od podstaw stworzono Dział Przygotowania Produkcji, którego głównym celem jest kompleksowe przygotowanie projektu w oparciu o wcześniejsze doświadczenia i know-how firmy.
Reorganizacja w strukturze i funkcjonowaniu spółki pociągnęła za sobą również zmiany kadrowe. Dyrektorem Działu Przygotowania Produkcji został, związany od wielu lat z Grupą STB, Michał Soboń. Jego wcześniejsze doświadczenia na stanowisku dyrektora produkcji
będą kluczowe w budowaniu nowego departamentu, a także pozwolą wypracować procesy znacznie zwiększające efektywność realizowanych projektów.
Z kolei stanowisko dyrektora ds. produkcji obejmie Wojciech Sokalski - wieloletni i bardzo doświadczony kierownik budowy w największych firmach budowalnych w Polsce. Jego celem będzie przede wszystkim rozwój kadr i procesów zarządzania w obszarze realizacji budowy.
- Wszystkie zmiany organizacyjne, które na przestrzeni ostatnich miesięcy wprowadzamy w Grupie STB mają nam ułatwić realizację strategii rozwoju firmy i sprawić, że dla naszych partnerów biznesowych i kontrahentów będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni. Cieszę się, że na naszym pokładzie możemy powitać nowych, doświadczonych managerów. Jestem przekonany, że swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wzmocnią naszą pozycję na rynku. Bardzo doceniamy także rozwój naszych dotychczasowych pracowników, którzy w nowej strukturze obejmą nowe role i odpowiedzialności. Razem będziemy kontynuować rozwój firmy i realizować cele, które sobie wyznaczyliśmy - komentuje Jarosław Przybyszewski, prezes Grupy STB.

Zwyżki nożycowe – co je wyróżnia i do jakich zadań są polecane?

Zobacz, w jaki sposób dobra spawarka laserowa może przyspieszyć pracę w Twojej firmie

Adaptico wprowadza na polski rynek nowoczesne systemy lamp ostrzegawczych do suwnic
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.