Biuro prasowe

BIZNES 2018-03-21

Nowa edycja konkursu dla start-upów z Europy Środkowej i Wschodniej

Na początku marca ruszyły zgłoszenia do PowerUp! by InnoEnergy – czwartej edycji największego konkursu dla start-upów z sektora cleantech w Europie Środkowej i Wschodniej. Konkurs stwarza ogromną szansę na rozwój biznesu oraz zaistnienie na rynku międzynarodowym.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

„SMS NOT DEAD” – ŚNIADANIE BRANŻOWE W AKADEMII BIZNESU

Już jutro, 22 marca o godzinie 9:00, w Akademii Biznesu w Galerii Katowickiej będzie można podyskutować na temat siły i roli sms-ów. Czy sms wciąż działa? Czy może skutecznie realizować cele biznesowe? Śniadanie Branżowe odbędzie się na Antresoli centrum handlowego.
czytaj więcej
Lotnictwo BIZNES 2018-03-21

Europejskie linie lotnicze mają problemy z punktualnością

Punktualność jest jednym z głównych wyznaczników jakości linii lotniczej. Mimo to około 20% wszystkich europejskich lotów jest odwołane lub opóźnione.
czytaj więcej

Shell wybiera Ricoh na jedynego dostawcę usług zarządzania drukiem

Shell wybiera Ricoh na jedynego dostawcę usług zarządzania drukiem
czytaj więcej
Transport BIZNES 2018-03-21

Skycop przeciwko strajkom w liniach lotniczych: petycja do unijnych prawodawców

Chociaż w prawie europejskim istnieją przepisy, których celem jest ochrona pasażerów linii lotniczych, to regulacje te nie są wystarczająco skuteczne. Przykładem są konflikty przewoźników z ich pracownikami, które często kończą się strajkami.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

Dyrektor finansowy dziś – ale co jutro?

Cykl spotkań dyrektorów finansowych oraz konkurs Dyrektor Finansowy Roku są inicjatywą niekomercyjną, powstałą we współpracy: ACCA, Euler Hermesoraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

Wiedzą, że mogą obniżyć ryzyko, ale… i tak nie sprawdzają kontrahentów

Obniżenie ryzyka i spokój to najczęstsze powody, dla których firmy decydują się na sprawdzenie klientów. Ale nie wszyscy i nie zawsze. Na ten krok decyduje się 57% firm i to w określonych przypadkach – wynika z badania KRD i Rzetelnej Firmy „Biznesowy savoir-vivre”.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

Z PayU pomagam bardziej. Kolejna odsłona akcji KOPD i PayU

Każda, nawet najmniejsza darowizna przekazana na cele Komitetu Ochrony Praw Dziecka, to realna pomoc dla podopiecznych organizacji.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

Dlaczego Polacy wolą kupować, niż wynajmować?

Według danych Eurostatu, aż 83% Polaków ma mieszkanie na własność. Dla porównania, w Niemczech niewiele ponad 50% społeczeństwa decyduje się na zakup własnego „M”. Zdecydowanie wolimy kupować mieszkania, niż wynajmować i znajdujemy się powyżej średniej europejskiej.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

Przegląd trendów sprzedażowych według ekspertów z firmy Konftel

Specjaliści od sprzedaży pracujący w firmie Konftel są wyczuleni na oczekiwania rynku i stali się mistrzami w spełnianiu tych oczekiwań. Są oczami i uszami firmy. Obserwują trendy, gonią je lub co częściej się zdarza – tworzą nowe trendy. Co ich zdaniem nas czeka w 2018 roku?
czytaj więcej