Biuro prasowe

Firma BIZNES 2018-03-21

Jednolity Plik Kontrolny Faktura JPK_FA, na żądanie

Wszyscy podatnicy podatku od towarów i usług przesyłają już na serwery Ministerstwa Finansów pliki JPK_VAT. To oznacza, że MF skutecznie gromadzi już dane o wszystkich fakturach wystawionych przez polskich podatników.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-21

e-Xim IT zadebiutuje na NewConnect

e-Xim IT, firma wdrożeniowa i dostawca innowacyjnych rozwiązań w zakresie Cyfrowej Transformacji, Rozwoju Aplikacji i Zarządzania Usługami, w drugiej połowie roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect.
czytaj więcej

W jaki sposób przygotować się na outsourcing data center?

tarzejące się obiekty data center, zamiast wspierać biznes w codziennym funkcjonowaniu, mogą szybko stać się przeszkodą dla jego rozwoju. Tymczasem według najnowszych prognoz Gartnera, w 2019 roku firmy nie planują zwiększyć swoich wydatków na centra danych!
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-20

Raport: szczęście w pracy

Raport jest wskazówką dla liderów, managerów, pracowników działu HR i właścicieli firm, w jaki sposób mądrze motywować pracowników i brać odpowiedzialność za ich poczucie szczęścia.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-20

Jula po raz piąty uhonorowana wyróżnieniem Gwiazda Jakości Obsługi!

15 marca rozstrzygnięta została jedenasta edycja programu „Gwiazdy Jakości Obsługi”. Jula po raz kolejny znalazła w gronie zwycięzców – firm, które zapewniają swoim klientom najwyższe standardy obsługi.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-20

Giełda długów – sposób na szybkie odzyskanie pieniędzy

Co zrobić, gdy dłużnik konsekwentnie unika spłaty? Takie pytanie niestety coraz częściej zadają sobie przedstawiciele MŚP.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-20

Bank Pocztowy i First Data Polcard zaoferują przedsiębiorcom terminale płatnicze

Bank Pocztowy dołączył do Programu Polska Bezgotówkowa. W ramach Programu i w ofercie komercyjnej wraz z First Data Polska oferuje przedsiębiorcom terminale płatnicze
czytaj więcej
Ubezpieczenia BIZNES 2018-03-20

PPE, PPK, a może coś jeszcze? Możliwe przyszłe rozwiązania dla pracodawców

Skierowanie projektu ustawy o PPK do konsultacji społecznych spowodowało wzmożone zainteresowanie tematyką emerytalną nie tylko wśród ekspertów, ale przede wszystkim wśród pracodawców. PPE czy PPK – to jeden z najgorętszych ostatnio tematów.
czytaj więcej
Ubezpieczenia BIZNES 2018-03-20

PPE czy PPK? Trudny wybór pracodawców

Zgodnie z zapowiedziami – obowiązek tworzenia PPK powstanie już od 1 stycznia 2019 roku – początkowo tylko w odniesieniu do podmiotów zatrudniających ponad 250 pracowników, po to by co kolejne pół roku obejmować swym zasięgiem następne grupy coraz mniejszych pracodawców.
czytaj więcej
BIZNES 2018-03-20

Powstaje największa zabudowa na terenie Portu Żerańskiego

Wielofunkcyjny kompleks z centrum targowo-wystawienniczym Global Expo, który powstaje w miejscu dawnych hal magazynowych FSO, będzie największą zabudową na terenie Portu Żerańskiego.
czytaj więcej