Mówi: | Sławomir Uherek |
Funkcja: | dyrektor zarządzający |
Firma: | Saturn Polska |
Saturn inwestuje w sklepy dla fanów nowych technologii
Saturn, sieć sklepów z elektroniką użytkową, będzie intensywniej rozwijać sieć mniejszych, specjalistycznych sklepów z produktami najwyższych technologii. Przy współpracy z producentem sprzętu firmą Samsung sieć otworzyła pierwszy Saturn Samsung Store w Galerii Katowickiej.
Saturn liczy na sukces tego przedsięwzięcia, bo – jak podkreślają przedstawiciele sieci – nowy format jest odpowiedzią na potrzeby rynku i klientów.
– To pierwszy sklep Samsung Saturn Store. To, czy będą kolejne, zależy od powodzenia tego eksperymentu – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Sławomir Uherek, dyrektor zarządzający sieci Saturn. – Głęboko wierzę, że skończy się to sukcesem, bo zarówno marka Saturn, jak i Samsung są liderami technologii w swoich branżach. Wierzę, że klienci odpowiedzą na to wieloma wizytami i dobrymi zakupami.
Pierwszy Samsung Saturn Store jest znacznie mniejszy od typowego sklepu sieci Saturn. To świadoma decyzja. Przedstawiciele Saturna opierając się na badaniach preferencji klientów, zauważyli, że ostatnio rośnie grupa kupujących, którzy poszukują wyspecjalizowanych sklepów i chcą mieć w zasięgu ręki wszystko, co ich interesuje.
– W dużych sklepach mamy ofertę wielu działów, ofertę przekrojową innych asortymentów, nie tylko wysokie technologie. Natomiast małe formaty zlokalizowane w centrach o wysokim trafficu czy dużej liczbie klientów, są skonstruowane tak, by klient, w miejscu do którego często przychodzi, czyli w galerii handlowej, na małej powierzchni miał dostęp do wszystkich najnowszych technologii – zaznacza dyrektor zarządzający sieci Saturn.
Podkreśla, że dziś klienci poszykują produktów elektronicznych, z którymi mogą się przemieszczać. Najlepiej sprzedają się takie urządzenia, jak smartfony, tablety i laptopy, czyli te umożliwiające korzystanie z mobilnego internetu.
– Skupiamy się teraz na najwyższych technologiach, co też bardzo wyraźnie komunikujemy razem z liderem tych technologii, czyli Samsungiem – mówi Sławomir Uherek. – Nasze przedsięwzięcie odpowiada na potrzeby klientów, na rozwijający się rynek właśnie w kategorii urządzeń mobilnych i nowoczesnych technologii.
W nowym sklepie dostępne będą jednak nie tylko urządzenia mobilne, lecz także innowacyjne produkty AGD z segmentu premium, m.in. lodówki i pralki.
Saturn Samsung Store to element nowej oferty sieci. W ubiegłym roku Saturn uruchomił format specjalistycznych sklepów poświęconych technologiom mobilnym i akcesoriom.
Czytaj także
- 2025-05-12: Coraz więcej Polaków widzi korzyści płynące z obecności w UE. Co ósmy wciąż jednak nie potrafi ich wskazać
- 2025-04-29: Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych
- 2025-05-19: Robotyzacja i automatyzacja stają się codziennością w produkcji i logistyce. To odpowiedź na wyzwania demograficzne
- 2025-03-21: Rośnie zainteresowanie białymi rybami jak dorsz czy mintaj. W Polsce zaledwie 5–10 proc. sprzedaży pochodzi ze zrównoważonych połowów
- 2025-02-28: Polsko-brytyjska współpraca gospodarcza nabiera rozpędu. Dobre perspektywy dla wspólnych projektów energetycznych i obronnych
- 2025-03-12: Dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry przyciąga do Polski inwestorów. Kluczowymi partnerami stają się firmy z Wielkiej Brytanii
- 2025-03-19: Rekordowy eksport polskiej żywności. Koszty produkcji będą jednak rosły z powodu zmieniających się norm wraz z wprowadzaniem Zielonego Ładu
- 2025-02-20: Przyszłość centrów zdrowia psychicznego nadal nie jest znana. Pilotaż kończy się w lipcu
- 2025-02-13: Opieka środowiskowa to najpilniejsza potrzeba polskiej psychiatrii. Reforma zachodzi zbyt wolno
- 2025-02-17: Schizofrenia może być w Polsce leczona na światowym poziomie. Coraz więcej pacjentów oczekuje wykorzystania tych możliwości
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.