News powiązane z absolwent

2015-03-19 | 06:00
Edukacja
Kierunkom humanistycznym może pomóc współpraca z organizacjami, które zatrudniają absolwentów News powiązane z absolwent

Kierunkom humanistycznym może pomóc współpraca z organizacjami, które zatrudniają absolwentów

Szanse absolwentów kierunków humanistycznych na rynku pracy mogłyby wzrosnąć, gdyby uczelnie humanistyczne – na wzór uczelni technicznych – bardziej współpracowały z pracodawcami. Chodzi m.in. o współpracę z tymi organizacjami, które są zainteresowane zatrudnianiem humanistów. Wówczas dofinansowywanie takich kierunków przynosiłoby większe korzyści i z czasem pojawiałby się szansa na wzrost dotacji. Współpraca z pracodawcami jest dla uczelni szczególnie istotna w obecnej sytuacji demograficznej.
więcej
2014-12-15 | 06:50
Film
Olga Borys wcieliła się w postać Mrs. Robinson. Chciała pomóc początkującemu modelowi

Olga Borys wcieliła się w postać Mrs. Robinson. Chciała pomóc początkującemu modelowi

Olga Borys postanowiła wesprzeć karierę młodego modela Rafaela Malinowskiego i wzięła udział w nietypowej sesji zdjęciowej. Aktorka i model wcielili się w parę głównych bohaterów filmu „Absolwent” z 1967 roku. Olga Borys przyznaje, że sesja była dla niej świetną zabawą, choć nie ukrywa, że wolałaby wcielić się w postać córki Mrs. Robinson.
więcej
2013-08-14 | 06:30
Praca
Staże w firmach zazwyczaj za darmo. Młodzi ludzie nierzadko wykorzystywani

Staże w firmach zazwyczaj za darmo. Młodzi ludzie nierzadko wykorzystywani

Staże i praktyki bez wynagrodzenia – to coraz częstsza praktyka polskich i zagranicznych firm działających na naszym rynku. Pracodawcy twierdzą, że dla młodych ludzi to szansa na zdobycie zawodowego doświadczenia, jednak, zdaniem ekspertów rynku pracy, coraz częściej wygląda to na wykorzystywanie trudnej sytuacji młodych ludzi, a to już jest nieetyczne. Winą jest niedostosowane do rynku pracy prawo, ale również system edukacji, który nie spełnia oczekiwań pracodawców.
więcej