News powiązane z podwykonawca

2016-02-01 | 06:40
Prawo
Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe dla firm budowlanych dają pole do nadużyć. W efekcie cierpią podwykonawcy News powiązane z podwykonawca

Gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe dla firm budowlanych dają pole do nadużyć. W efekcie cierpią podwykonawcy

Większość firm budowlanych jako generalni wykonawcy robót w ramach projektów finansowanych ze środków publicznych musi posiadać zabezpieczenie należytego wykonania kontraktu. Często korzystają z gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych – tańszych i wygodniejszych niż zamrożenie własnych środków. Są one jednak tak skonstruowane, że do wypłaty środków z gwarancji może dojść nawet w sytuacji, gdy roszczenie jest materialnie niezasadne. W niektórych przypadkach sytuacje te zagrażają płynności wykonawcy, który krótkim terminie musi te środki gwarantowi oddać.
więcej
2013-11-08 | 06:05
Prawo
Prawo zamówień publicznych już wkrótce korzystniejsze dla podwykonawców

Prawo zamówień publicznych już wkrótce korzystniejsze dla podwykonawców

Sejm pracuje nad podwyższeniem progu, do którego nie ma obowiązku stosowania Prawa zamówień publicznych. Eksperci uważają, że brak wymogu publikowania ogłoszeń w sprawie zamówień o małej wartości będzie utrudnieniem i problemem dla wykonawców.
więcej
2012-10-11 | 11:20
Infrastruktura
GDDKiA: nie zależy nam na tym, żeby podpisywać umowy i je zrywać

GDDKiA: nie zależy nam na tym, żeby podpisywać umowy i je zrywać

Koszty roszczeń złożonych przez firmy do GDDKiA w tej chwili szacowane są na około 4,2 mld zł. Problem pozostaje także sam sposób współpracy z podmiotami budującymi drogi i autostrady. - GDDKiA jest otwarta na wszelkie ewentualne sugestie - mówi Urszula Nelken, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Branża rozpoczęła dyskusję o warunkach realizowania kontraktów.
więcej