Mówi: | Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED Robert Korzeniowski, menadżer projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych, Grupa LUX MED Robert Śmigielski, ortopeda Carolina Medical Center, Grupa LUX MED |
LUX MED mocniej otwiera się na sportowców. Do 2017 roku uruchomi sześć placówek specjalnie dla nich
Ocena sprawności i wydolności organizmu, specjalistyczne treningi i konsultacje, pełne leczenie i rehabilitacja – to nowa oferta Grupy LUX MED dla sportowców i ambitnych amatorów. Właśnie uruchamia ona program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który będzie realizowany m.in. przez sześć nowych specjalistycznych placówek. Pierwsza z nich już rozpoczęła działalność w Warszawie. Z jej oferty będą mogli korzystać nie tylko zawodowi sportowcy, lecz także amatorzy oraz ci, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sportem.
– Mamy już pierwsze placówki pod marką Profemed, których jednym z filarów działalności jest Medycyna dla Sportu i Aktywnych. Planujemy ich otworzyć jeszcze 5-6 do końca 2017. Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych realizowany będzie także w szpitalu Carolina Medical Center i Szpitalu LUX MED Puławska – zapowiada Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.
Nowy program Medycyna dla Sportu i Aktywnych ma być kompleksową ofertą dla sportowców, zarówno amatorów, jak i zawodowców, poza abonamentem. Będą mogli oni skorzystać z możliwości oceny sprawności i wydolności oraz kwalifikacji do uprawiania sportu (orzecznictwo sportowe), ze specjalistycznych konsultacji, a w razie potrzeby z leczenia i rehabilitacji.
– Naszym głównym celem jest przede wszystkim kształtowanie postaw prozdrowotnych. Zależy nam na tym, by nasi rodacy żyli dużo aktywniej, zdrowiej i dłużej. Profilaktyka i dbanie o ich kondycję zdrowotną to nasz cel – mówi agencji Newseria Biznes Anna Rulkiewicz. – Z programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych może korzystać każdy, kto uprawia sport, oraz każda osoba, która chce żyć aktywnie, nie tylko wyczynowi sportowcy.
Badania wskazują, że dwie trzecie Polaków uprawia sport. Szczególnie popularne staje się bieganie, o czym świadczy rosnąca liczba uczestników licznych biegów i maratonów. Eksperci podkreślają, że aktywność ta jest jedną z bardziej wymagających. Podobnie jak inne popularne ostatnio jazda na rowerze, crossfit czy triathlon.
– Z własnego doświadczenia wiem, jak ważna dla sportowców oraz aktywnych amatorów jest skoordynowana ścieżka leczenia i fachowe poradnictwo w zakresie profilaktyki – mówi Robert Korzeniowski, menadżer projektu Medycyna dla Sportu i Aktywnych w Grupie LUX MED.
Eksperci radzą też, by przed poważnym zaangażowaniem w jakąś dyscyplinę sportu zbadać możliwości swojego organizmu, np. ocenić zdolności tlenowe. To pierwszy warunek bezpiecznej aktywności.
– Sport możemy uprawiać bezpiecznie, to zależy tylko od tego, w jaki sposób do tego podejdziemy i jak się przygotujemy. Wychodzimy więc z propozycją, żeby sprawdzić zanim, zaczniemy uprawiać sport, w jakim stanie jest nasz organizm. Czy jesteśmy już gotowi, czy może musimy na coś zwrócić uwagę , np. z punktu widzenia ortopedycznego, czy mamy jakieś zaburzenia osi kończyn, czy potrzebujemy wkładek lub jakiegoś przygotowania – mówi dr Robert Śmigielski, ortopeda Carolina Medical Center, Grupa LUX MED.
Pierwsza placówka Profemed Rehabilitacja już rozpoczęła działalność przy ulicy Bobrowieckiej w Warszawie. Do dyspozycji pacjentów są lekarze różnych specjalizacji. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami medycyny sportowej. Jak podkreśla Anna Rulkiewicz, to już kolejna inicjatywa Grupy, która ma przyczynić się do zwiększania kompetencji w zakresie medycyny sportowej. Od ubiegłego roku LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rok wcześniej przejął szpital Carolina Medical Center, którego specjalnością jest ortopedia i medycyna sportowa.
Czytaj także
- 2024-12-03: 40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
- 2024-11-15: Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy
- 2024-12-09: Joanna Kurowska: Lekarz w Stanach Zjednoczonych to jest ktoś, kto ma dom z basenem i jest milionerem. Medycy w Polsce muszą pracować na 13 etatów
- 2024-11-05: Leczenie okulistyczne coraz skuteczniejsze. Pomagają w tym inwestycje w infrastrukturę i nowe technologie
- 2024-11-05: Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
- 2024-10-29: Trudno gojące się rany to problem miliona Polaków. System ochrony zdrowia go bagatelizuje
- 2024-10-24: Polacy świadomi wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie. Branża fitness notuje zwiększony ruch
- 2024-09-27: MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety
- 2024-09-25: 94 proc. dzieci ma problem z podstawowymi umiejętnościami ruchowymi. Potrzebne zmiany w lekcjach WF-u
- 2024-11-26: Biologicznie życie człowieka może trwać 120–150 lat. Niezbędna jest jednak praca nad własnym zdrowiem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.