News powiązane z ArcelorMittal

2013-09-23 | 06:05
Energetyka
Firmy w Europie tracą konkurencyjność ze względu na zbyt wysokie cele redukcji emisji CO2 News powiązane z ArcelorMittal

Firmy w Europie tracą konkurencyjność ze względu na zbyt wysokie cele redukcji emisji CO2

Unii Europejskiej grozi utrata konkurencyjności – ostrzega największy producent stali na świecie. Jeśli zobowiązań dotyczących redukcji dwutlenku węgla nie podejmą takie kraje jak Indie, Chiny czy Rosja, produkcja przeniesie się poza granice Unii. ArcelorMittal Poland docenia jednak starania polskiego rządu, by ograniczyć kolejne cele redukcyjne unijnej polityki.
więcej
2013-09-18 | 06:20
Surowce
Wysokie ceny energii zjadają zyski producentów stali

Wysokie ceny energii "zjadają" zyski producentów stali

Największy producent stali na świecie chwali polski rząd za zmiany w prawie, m.in. w kwestii "odwróconego VAT-u". Problemem jednak wciąż są wysokie ceny prądu, które minimalizują zyski branży. – Płacimy dziś najwyższą akcyzę na energię elektryczną ze wszystkich państw członkowskich Unii – mówi Surojit Ghosh, członek zarządu ArcelorMittal Poland.
więcej
2013-09-16 | 06:10
Gospodarka
Niskie ceny stali doskwierają jej producentom. ArcelorMittal: Europa nadal tkwi w kryzysie

Niskie ceny stali doskwierają jej producentom. ArcelorMittal: Europa nadal tkwi w kryzysie

Mimo ostatnich podwyżek cen stali, sytuacja na rynku wciąż jest trudna. ArcelorMittal, największy jej producent na świecie, ocenia, że Europa nadal tkwi pod tym względem w kryzysie i nie widać fundamentalnych zmian wskazujących na poprawę sytuacji.
więcej
2012-02-29 | 06:55
Infrastruktura

Nowy kontrakt PKP Cargo. Będzie realizować przewozy z Bośni do Ostrawy dla ArcelorMittal

Polski przewoźnik rozpoczyna europejską ekspansję. PKP Cargo International wygrało przetarg na przewozy dla ArcelorMittal. W większości będą to przewozy międzynarodowe, ale z pominięciem Polski. - To przełomowy moment w historii spółki - mówi jej prezes, Wojciech Balczun.
więcej