News powiązane z nadajnik

2013-01-14 | 06:57
Media i PR
Po telewizji czas na cyfryzację radia. KRRiT już nad tym pracuje News powiązane z nadajnik

Po telewizji czas na cyfryzację radia. KRRiT już nad tym pracuje

Cyfryzacja radia jest nieuchronna, przekonuje przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, choć – jego zdaniem – będzie to proces dłuższy i trudniejszy niż cyfryzacja telewizji. Rada pracuje nad tym, jak wdrożyć nową usługę na polskim rynku. Swoje pomysły na to ma również Polskie Radio. Wątpliwości mają jednak zarówno najwięksi rynkowi gracze, jak i nadawcy lokalni.
więcej
2012-10-02 | 13:20
Telekomunikacja
UKE: Jesteśmy gotowi na wyłączenie pierwszych nadajników analogowych

UKE: Jesteśmy gotowi na wyłączenie pierwszych nadajników analogowych

W siedmiu województwach sygnał z cyfrowych multipleksów bez problemu odbiera 98 proc. miejscowości – wynika z badania przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Tylko w 24 badanych miejscowościach potrzebne będą dodatkowe działania, które pozwolą zwiększyć poziom sygnału. – Będziemy podawać, w których miejscach należy nakierować anteny odbiorcze na inny nadajnik lub podnieść je wyżej na maszcie – zapowiada Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.
więcej
2012-09-19 | 06:43
Telekomunikacja
Emitel: warunki przetargu na 1800 MHz nie są dla nas łatwe

Emitel: warunki przetargu na 1800 MHz nie są dla nas łatwe

Właściciel infrastruktury radiowo-telewizyjnej jest zainteresowany nową częstotliwością, choć na razie nie złożył UKE swojej oferty. – Wystąpiliśmy o dokumentację i ją analizujemy. Warunki nie są łatwe, ale są przejrzyste – mówi Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.
więcej