News powiązane z związki partnerskie

2024-04-03 | 06:15
Problemy społeczne
Naukowcy obalają mit rozrywkowego singla do wzięcia. Osoby niepozostające w związku wykazują się mniejszym ekstrawertyzmem niż te w relacji News powiązane z związki partnerskie

Naukowcy obalają mit rozrywkowego singla do wzięcia. Osoby niepozostające w związku wykazują się mniejszym ekstrawertyzmem niż te w relacji

Osoby pozostające w związkach są zwykle bardziej ekstrawertyczne i cieszą się lepszym samopoczuciem w porównaniu z osobami samotnymi – wynika z badań kanadyjskich naukowców. To ważny głos w walce z wylansowanymi przez popularne seriale stereotypami, w myśl których osoby niezwiązane są głośne, towarzyskie i otwarte na niezobowiązujące relacje. To również argument w walce z presją społeczną wywieraną na singli przez najbliższe otoczenie. Naukowcy ostrożnie sugerują, że niektóre cechy osobowości predysponują ludzi do zawiązywania związków partnerskich, a z kolei ich brak utrudnia takie relacje.
więcej
2014-12-30 | 06:45
Prawo
Od marca przyszłego roku ślub możliwy poza urzędem stanu cywilnego

Od marca przyszłego roku ślub możliwy poza urzędem stanu cywilnego

Nie będzie już przymusu zawierania związku małżeńskiego w siedzibie urzędu stanu cywilnego. Teraz jest to ograniczone do wyjątkowych sytuacji, od marca będzie zależało od wyboru małżonków, ale też będzie się wiązało z dodatkowym kosztem. Wprowadzony zostanie także elektroniczny rejestr aktów urodzeń, małżeństw i zgonów, dzięki czemu uzyskanie odpisu będzie możliwe w dowolnym urzędzie w kraju.
więcej
2014-08-19 | 06:10
Psychologia
Ojcowie coraz chętniej angażują się w opiekę nad dziećmi

Ojcowie coraz chętniej angażują się w opiekę nad dziećmi

Mężczyźni nie tylko spędzają czas z pociechami, bawiąc się z nimi, równie chętnie karmią je i przewijają – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Baby Land. Coraz większą popularnością wśród młodych Polaków cieszą się także urlopy tacierzyńskie.
więcej