Mówi: | Wojciech Pytel |
Funkcja: | Członek Zarządu |
Firma: | Polkomtel |
Polkomtel przyjrzy się sieci dilerskiej
- Pierwsza faza redukcji się zakończyła. Nie przewidujemy kolejnej w najbliższej przyszłości - zapewnia Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela, zapytany o zwolnienia w spółce. Jednak to nie koniec restrukturyzacji. Polkomtel zamierza łączyć sprzedaż produktów Cyfrowego Polsatu i Plusa.
Zmiany w strukturze, zatrudnieniu i funkcjonowaniu wymusiło ubiegłoroczne przejęcie Polkomtela przez spółkę kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.
- To przede wszystkim wiąże się z tym, że włączając spółkę do grupy multimedialnej musimy dostosować się do standardów pracy i efektywności, która w grupie panuje. Wykorzystując synergię między spółkami i nakładające się kompetencje mamy okazję, żeby poczynić oszczędności - wyjaśnia Wojciech Pytel.
O przeprowadzonej i ewentualnej kontynuacji redukcji zatrudnienia nie chce jednak mówić.
- Pierwsza faza redukcji się zakończyła. Nie przewidujemy kolejnej w najbliższej przyszłości - zapewnia.
Redukcja zatrudnienia o kilkuset z ponad 4 tys. pracowników była od początku zapowiadanym elementem restrukturyzacji przejętej firmy. Zwolnienia nie ominęły również kadry kierowniczej.
Kolejne zmiany będą dotyczyć sieci dilerów.
- Będziemy patrzyli na efektywność, czy poszczególne punkty sprzedaży są efektywne. Będziemy te sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa analizowali na bieżąco i starali się sprzedawać produkty w obu sieciach naraz - zapowiada Wojciech Pytel.
Jednocześnie zapewnia, że będzie to zmiana stopniowa.
- To się będzie działo, ale to nie będzie żadna rewolucja, nic gwałtownego - podkreśla.
Na koniec 2011 roku z usług Polkomtela korzystało blisko 14 mln klientów. Łączenie usług w ramach multimedialnej grupy ma przyciągnąć wielu nowych klientów. Od środy dostępna będzie wspólna oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Dodatkowe minuty czy filmowy bon mają przekonać klientów do korzystania z usług obu firm. W marcu Plus zdecydował się wprowadzić do swoich usług ultraszybki internet w technologii LTE, oferowany przez NFI Midas.
Czytaj także
- 2025-01-24: MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
- 2025-01-07: Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
- 2024-12-13: PZU chce mocniej inwestować w sektor zdrowia i transformację energetyki. W strategii do 2027 roku zapowiada duże zmiany w strukturze grupy
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-10-25: Obrót elektroniką z drugiej ręki sprzyja środowisku. Polacy coraz chętniej sięgają po używane i odnowione smartfony
- 2024-10-14: Wyniki sprzedaży elektryków w Polsce jedne z najniższych w Europie. Eksperci widzą jednak duży potencjał
- 2024-08-08: Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Firmy mają problem z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności
- 2024-07-22: Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em
- 2024-07-02: Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Transport
Powstała koalicja na rzecz zmniejszenia dopuszczalnego limitu alkoholu u kierowców do 0,0 promila. Jest wniosek o zmiany prawne w tym zakresie
Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego wystąpił do rządu z inicjatywą wprowadzenia limitu 0,0 promila alkoholu u prowadzących pojazdy. – Obecny limit 0,2 promila bywa nadużywany, część kierujących wydaje się go traktować jako przyzwolenie na wypicie niewielkiej ilości alkoholu – tłumaczy Bartłomiej Morzycki, dyrektor ZPPP – Browary Polskie. Do koalicji tworzonej przez ZPPP dołączyły już Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Polityka
Europa bierze bezpieczeństwo w swoje ręce. Potencjał obronny może być nawet kilkukrotnie większy niż Rosji
Bezpieczeństwo jest w tym półroczu terminem odmienianym przez wszystkie przypadki za sprawą priorytetów polskiej prezydencji w Radzie UE. Również bezpieczeństwo militarne. – Nie ma powrotu do czasów, w których kraje UE przeznaczają na obronność procent albo półtora swojego PKB. Jeżeli Europa ma być bezpieczna, musi być uzbrojona – podkreśla europosłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z KO. Jej zdaniem gdyby wszystkie państwa członkowskie będące członkami NATO wypełniały swoje zobowiązania co do wydatków na zbrojenia na takim poziomie jak Polska, nasz potencjał obronny byłby 10-krotnie większy niż Rosji.
Handel
Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
Organizacje branżowe i przedsiębiorstwa sektora drzewnego, które porozumiały się w ramach Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna, protestują przeciwko planom Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącym wyłączenia z gospodarki leśnej 20 proc. polskich lasów. Ich zdaniem taka decyzja stwarza realne zagrożenie dla trwałości lasów i uderzy w polską branżę meblarską. Pracę może stracić nawet 70 tys. osób, a straty dla budżetu państwa szacowane są na 4,5 mld zł.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.