Mówi: | Wojciech Pytel |
Funkcja: | Członek Zarządu |
Firma: | Polkomtel |
Polkomtel przyjrzy się sieci dilerskiej
- Pierwsza faza redukcji się zakończyła. Nie przewidujemy kolejnej w najbliższej przyszłości - zapewnia Wojciech Pytel, członek zarządu Polkomtela, zapytany o zwolnienia w spółce. Jednak to nie koniec restrukturyzacji. Polkomtel zamierza łączyć sprzedaż produktów Cyfrowego Polsatu i Plusa.
Zmiany w strukturze, zatrudnieniu i funkcjonowaniu wymusiło ubiegłoroczne przejęcie Polkomtela przez spółkę kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka.
- To przede wszystkim wiąże się z tym, że włączając spółkę do grupy multimedialnej musimy dostosować się do standardów pracy i efektywności, która w grupie panuje. Wykorzystując synergię między spółkami i nakładające się kompetencje mamy okazję, żeby poczynić oszczędności - wyjaśnia Wojciech Pytel.
O przeprowadzonej i ewentualnej kontynuacji redukcji zatrudnienia nie chce jednak mówić.
- Pierwsza faza redukcji się zakończyła. Nie przewidujemy kolejnej w najbliższej przyszłości - zapewnia.
Redukcja zatrudnienia o kilkuset z ponad 4 tys. pracowników była od początku zapowiadanym elementem restrukturyzacji przejętej firmy. Zwolnienia nie ominęły również kadry kierowniczej.
Kolejne zmiany będą dotyczyć sieci dilerów.
- Będziemy patrzyli na efektywność, czy poszczególne punkty sprzedaży są efektywne. Będziemy te sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa analizowali na bieżąco i starali się sprzedawać produkty w obu sieciach naraz - zapowiada Wojciech Pytel.
Jednocześnie zapewnia, że będzie to zmiana stopniowa.
- To się będzie działo, ale to nie będzie żadna rewolucja, nic gwałtownego - podkreśla.
Na koniec 2011 roku z usług Polkomtela korzystało blisko 14 mln klientów. Łączenie usług w ramach multimedialnej grupy ma przyciągnąć wielu nowych klientów. Od środy dostępna będzie wspólna oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Dodatkowe minuty czy filmowy bon mają przekonać klientów do korzystania z usług obu firm. W marcu Plus zdecydował się wprowadzić do swoich usług ultraszybki internet w technologii LTE, oferowany przez NFI Midas.
Czytaj także
- 2024-11-08: Spadek sprzedaży detalicznej może się okazać tymczasowy. Konsumenci dalej są skłonni do dużych zakupów
- 2024-11-07: Eksport produktów spożywczych z Polski spowalnia. Producentom coraz trudniej konkurować niższą ceną
- 2024-10-25: Obrót elektroniką z drugiej ręki sprzyja środowisku. Polacy coraz chętniej sięgają po używane i odnowione smartfony
- 2024-10-14: Wyniki sprzedaży elektryków w Polsce jedne z najniższych w Europie. Eksperci widzą jednak duży potencjał
- 2024-08-08: Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Firmy mają problem z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności
- 2024-07-22: Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em
- 2024-07-02: Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki
- 2024-05-16: Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii
- 2024-06-03: Ministerstwo Zdrowia chce zakazać sprzedaży mentolowych wkładów do podgrzewaczy tytoniu. Według ekspertów doprowadzi to do wzrostu szarej strefy
- 2024-04-15: Mocny wzrost sprzedaży paliw płynnych w 2023 roku. W tym roku popyt napędzą nowe inwestycje
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Polskę czeka boom w magazynach energii. Rząd pracuje nad nowymi przepisami
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać istotny także dla polskiego przemysłu.
Finanse
Ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze. To może pociągnąć za sobą problemy z dostępnością ubezpieczeń
Częstotliwość ekstremalnych zjawisk – takich jak powodzie, podtopienia, huragany, gradobicia, pożary, susze i fale upałów – nasila się wraz ze zmianami klimatycznymi. Rosną też spowodowane nimi straty finansowe: według danych PIU w krajach UE w ostatnich 40 latach wyniosły one 487 mld euro, a w przypadku Polski – 16 mld euro. Dla ubezpieczycieli oznacza to konieczność modyfikacji podejścia do wyceny ryzyka i uwzględnienia tej tendencji w wycenie zdarzeń ubezpieczeniowych. Z czasem może to też oznaczać spadek dostępności ochrony ubezpieczeniowej.
IT i technologie
Świadoma sztuczna inteligencja może powstać jeszcze w tej dekadzie. Tego dotyczy dzisiejszy wyścig zbrojeń
Entuzjaści idei AGI, czyli ogólnej sztucznej inteligencji, która będzie mieć atrybuty umysłu ludzkiego, przekonują, że powstanie ona już w ciągu najbliższych 5–10 lat. – Ten, kto tego dokona, przejmie władzę nad całym światem – ocenia Edi Pyrek, założyciel Global Artificial Intelligence Alliance. Siła wynikająca z połączenia dostępu do zasobu wszystkich globalnych informacji, gigantycznej mocy obliczeniowej i pewnego stanu świadomości nie będzie w stanie równać się z żadnym znanym ludziom rodzajem broni.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.