News powiązane z minister rolnictwa

2014-08-11 | 06:55
Handel
Ministerstwo rolnictwa przygotowane na rosyjskie embargo. Jest plan pomocy polskim producentom żywności News powiązane z minister rolnictwa

Ministerstwo rolnictwa przygotowane na rosyjskie embargo. Jest plan pomocy polskim producentom żywności

We wtorek minister rolnictwa Marek Sawicki spotka się z unijnym komisarzem ds. rolnictwa, by uzgodnić, jak pomóc polskim producentom żywności dotkniętym rosyjskimi sankcjami. Z powodu embarga nie sprzedamy tam towarów wartych 400-500 mln euro. Ministerstwo ma plan, by znaczną część tych produktów przekierować na rynki innych państw.
więcej
2014-08-08 | 06:55
Przemysł spożywczy
Resort rolnictwa chce zawieszenia akcyzy na cydr

Resort rolnictwa chce zawieszenia akcyzy na cydr

Minister rolnictwa zwrócił się do resortu finansów o zawieszenie akcyzy nakładanej na cydr oraz perry, czyli lekkie na napoje alkoholowe z jabłek i gruszek. Obecnie jest ona na poziomie akcyzy nakładanej na piwa, a koszt ich produkcji wyższy niż w przypadku browarów. Marek Sawicki namawia również sieci handlowe do zwiększania sprzedaży cydru i perry.
więcej
2013-10-25 | 06:50
Rolnictwo
Minister rolnictwa: Polski przemysł spożywczy eksportuje na potęgę

Minister rolnictwa: Polski przemysł spożywczy eksportuje na potęgę

Po ośmiu miesiącach roku, według danych Ministerstwa Rolnictwa, eksport wzrósł o niemal 13 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Główni partnerzy to Niemcy, Wielka Brytania i Rosja, ale Polska stawia również na dalsze rynki, m.in. w Afryce.
więcej