News powiązane z Polska Wschodnia

2014-01-07 | 06:50
Infrastruktura
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju określiło swoje priorytety News powiązane z Polska Wschodnia

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju określiło swoje priorytety

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju planuje inwestować w spójność społeczno-terytorialną, a także w poprawę konkurencyjności. Służyć temu ma wspieranie komercjalizacji wyników badań naukowych i wsparcie przedsiębiorczości. W ramach nowej perspektywy budżetowej UE więcej pieniędzy zostanie przekazanych regionom do zarządzania, co jest szansą dla Polski Wschodniej.
więcej
2013-02-27 | 06:50
IT i technologie
Unia da miliard złotych na internet szerokopasmowy w Polsce Wschodniej

Unia da miliard złotych na internet szerokopasmowy w Polsce Wschodniej

Stworzenie sieci internetu szerokopasmowego dla ściany wschodniej ma być największym tego typu projektem w Unii Europejskiej. Będzie kosztować 1,4 mld zł, z czego miliard to środki unijne. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wciąż jednak zastanawia się, w jaki sposób skłonić firmy do tworzenia sieci tam, gdzie jest to ekonomicznie nieopłacalne. Zgodnie z Narodowym Planem Szerokopasmowym do końca tego roku każdy Polak ma mieć dostęp do internetu.
więcej
2012-08-02 | 06:40
Gospodarka
Program Polska Wschodnia: 3,5 tys. nowych miejsc pracy i 0,5 mld zł inwestycji

Program Polska Wschodnia: 3,5 tys. nowych miejsc pracy i 0,5 mld zł inwestycji

Inwestycje o wartości 500 mln zł i 3,5 tys. nowych miejsc pracy – do coraz szybszego rozwoju Polski Wschodniej w dużej mierze przyczynia się realizowany od trzech lat program promocji regionu. Badanie przeprowadzone przez PAIiIZ na półmetku projektu pokazało, że zdecydowana większość polskich firm, które biorą w nim udział, jest zadowolona z osiąganych rezultatów. We wrześniu na zagranicznych rynkach rusza duża kampania promująca region.
więcej