Biuro prasowe

BIZNES 2017-03-20

Najnowsza edycja przewodnika „Investing in renewable energy projects in Europe”

Przewodnik „Investing in renewable energy projects in Europe” został opracowany przez Dentons wspólnie z Recharge, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energetyki odnawialnej.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-18

Różnica w regulacjach zawarcia układu – postępowanie układowe a sanacyjne

Nadrzędnym założeniem wszystkich czterech postępowań naprawczo-oddłużeniowych jest restrukturyzacja w jak najwyższym stopniu zadłużenia przedsiębiorstwa.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-14

Dentons doradza przy wezwaniu na akcje spółki Pelion S.A.

Kancelaria Dentons doradzała wzywającemu – spółce Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji sp. z o.o. – przy wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż 100% akcji Pelion S.A.
czytaj więcej
Prawo BIZNES 2017-03-13

„Wyłączenie arbitra” Konferencja w ramach Arbitrażowego Forum Młodych

Spotkanie Arbitrażowego Forum Młodych odbędzie się w 21 marca 2017 r. w siedzibie Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Gościem specjalnym będzie niezależny arbiter Niels Schiersing, Partner w kancelarii Copenhagen Chambers.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-10

Zalety zastawu rejestrowego

Bardzo ważnym narzędziem prewencyjnym służącym skutecznemu zabezpieczeniu wierzytelności pieniężnych jest instytucja zastawu rejestrowego.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-10

Założenie fundacji – praktyczne wskazówki

Fundacja to, najprościej rzecz ujmując, organizacja posiadająca osobowość prawną, która została powołana do realizowania celów z zakresu użyteczności publicznej. Nie chodzi tu tylko o działalność charytatywną – bo z takową fundacja głównie się może kojarzyć.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-09

Komornicy podatnikami VAT – czy to koniec orzeczniczej sagi?

6 marca 2017 r. NSA podjął uchwałę rozstrzygającą wątpliwości odnośnie tego, czy komornik sądowy jest podatnikiem VAT. Twierdząca odpowiedź na to pytanie oznacza, że organy egzekucyjne zobowiązanie są do zapłaty tego podatku.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-03

Gibraltar – nic się nie zmieniło po brytyjskim referendum

Kraj zależny od Wielkiej Brytanii wciąż kusi bardzo niskim podatkiem CIT (stawka 10 lub... 0 proc.) oraz brakiem np. podatku od zysków kapitałowych. Eksperci uważają, że nawet jeśli opuści on Unię Europejską razem z Wielką Brytanią, to nie straci na atrakcyjności.
czytaj więcej
BIZNES 2017-03-02

Dentons ogłasza połączenie z renomowaną kancelarią Boekel w Holandii

Dentons, największa firma prawnicza na świecie, ogłosiła dziś, że poprzez połączenie z renomowaną kancelarią prawniczą Boekel, będzie obecna w Holandii.
czytaj więcej
BIZNES 2017-02-27

Dentons kontynuuje ekspansję w Ameryce Środkowej

Największa firma prawnicza na świecie łączy się z Muñoz Global, regionalnym liderem, uruchamiając nowe biura w Kostaryce, Panamie i Gwatemali
czytaj więcej