Biuro prasowe

Polityka BIZNES 2021-03-05

Taśmy nie zaszkodzą Obajtkowi

Ujawnienie taśm z udziałem Daniela Obajtka nie przekreśla szans szefa Orlenu na przejęcie taki premiera. Zdaniem analityków londyńskiej firmy Unibet, notowania znanego menedżera spadły tylko nieznacznie – z 80 (kurs 1/4) do 67% (kurs 49/100).
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-26

Krytykujący Polskę premier Holandii z szansą na reelekcję?

​Mimo podania się do dymisji, premier Holandii wciąż pełni swoją misję. Analitycy londyńskiej firmy Unibet dają mu 48% (27/25) szans na zachowanie teki szefa rządu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-12

Powstanie PZS. Polskiego Związku Solaryjnego odpowiedzią na ataki na branżę

Na początku lipca br. w Warszawie przedstawiciele polskiej branży solaryjnej ostatecznie przypieczętowali założenie organizacji pracodawców branży solaryjnej o nazwie PZS. Polski Związek Solaryjny.
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2020-08-20

Kto przejmie resort zdrowia? Bukmacherzy typują nowego ministra.

Jak wynika z analizy londyńskiej firmy Unibet faworytami do objęcia stanowiska Ministra Zdrowia są Waldemar Kraska oraz prof. Grzegorz Gielerak. Ich szanse na zastąpienie Łukasza Szumowskiego określane są na 49%.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-09

Prezydent Andrzej Duda na pikniku Lato z esportem

W Ogrodzie Belwederskim marka LOTTO przygotowała piknik esportowy, który swoją obecnością uświetnił Prezydent Andrzej Duda.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-02

Czy “mieszane” wybory są bezpieczne?

Przyjęcie przez Senat ustawy wyborczej oznacza, że najbliższe wybory prezydenckie na pewno będą odbywać się w dwóch formułach: tradycyjnej, przez wrzucenie karty wyborczej do urny, a także korespondencyjnej.
czytaj więcej
BIZNES 2019-10-10

Bukmacherzy: PiS utrzyma samodzielną władzę

1.01 – tyle wynosi kurs bukmacherski na to, że Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne 2019
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2019-05-13

Młodzież naciska na zmiany

Największa w Polsce debata młodzieży z kandydatami do PE zorganizowana przez organizacje MaY i PROM zakończy się podpisaniem przez polityków #EuroDeklaracji zawierającej zobowiązania, na których skorzystamy wszyscy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-24

Finansowanie NFZ: jest poprawa, ale pozostaje główną bolączką szpitali

Wprowadzona w 2017r. reforma wprowadziła sieć szpitali. W związku z tym zmienił się sposób finansowania szpitali w Polsce. Mimo to większość kadry menedżerskiej szpitali publicznych wskazuje jako główną barierą rozwoju tych podmiotów problemy z finansowaniem świadczeń przez NFZ.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-17

UNICEF: Dzieci zawrócone do Ameryki Środkowej i Meksyku są narażone na przemoc

Przemoc, ubóstwo i brak szans na lepszą przyszłość są nie tylko przyczynami nielegalnej migracji dzieci z Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i Meksyku, ale także konsekwencjami deportacji z Meksyku i Stanów Zjednoczonych.
czytaj więcej