Biuro prasowe

BIZNES 2019-10-10

Bukmacherzy: PiS utrzyma samodzielną władzę

1.01 – tyle wynosi kurs bukmacherski na to, że Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory parlamentarne 2019
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2019-05-13

Młodzież naciska na zmiany

Największa w Polsce debata młodzieży z kandydatami do PE zorganizowana przez organizacje MaY i PROM zakończy się podpisaniem przez polityków #EuroDeklaracji zawierającej zobowiązania, na których skorzystamy wszyscy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-01-24

Finansowanie NFZ: jest poprawa, ale pozostaje główną bolączką szpitali

Wprowadzona w 2017r. reforma wprowadziła sieć szpitali. W związku z tym zmienił się sposób finansowania szpitali w Polsce. Mimo to większość kadry menedżerskiej szpitali publicznych wskazuje jako główną barierą rozwoju tych podmiotów problemy z finansowaniem świadczeń przez NFZ.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-17

UNICEF: Dzieci zawrócone do Ameryki Środkowej i Meksyku są narażone na przemoc

Przemoc, ubóstwo i brak szans na lepszą przyszłość są nie tylko przyczynami nielegalnej migracji dzieci z Salwadoru, Gwatemali, Hondurasu i Meksyku, ale także konsekwencjami deportacji z Meksyku i Stanów Zjednoczonych.
czytaj więcej
BIZNES 2018-08-14

Kiedy zaczyna się kampania wyborcza?

Czy politycy nie zachowują się podobnie do celebrytów? Oczywiście ciężar gatunkowy jest inny, ale efekt pozostaje ten sam.
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2018-03-30

PRZEGLĄD WYWIADOWCZY NR 47

Brytyjski szef sztabu ostrzega przed Rosją Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii gen. sir Nicholas Carter podczas wystąpienia w think tanku w Królewskim Instytucie Zjednoczonych Służb uznał zagrożenie ze strony Rosji za największe od czasu zimnej wojny.
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2017-09-25

Indywidualne interpretacje podatkowe na nowych zasadach

Bieżący rok przynosi wiele zmian w zasadach wydawania indywidualnych interpretacji podatkowych. Z początkiem marca zmienił się organ uprawniony do wydawania tego rodzaju opinii, zaś 1 czerwca uległy zmianie zasady wnoszenia skarg na wydane interpretacje.
czytaj więcej
BIZNES 2017-04-19

Budowa wsparcia dla wartości demokratycznych i rynkowych w Polsce

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” przy wsparciu The Center for International Private Enterprise, Washington D.C. realizuje projekt pn. "Budowa wsparcia dla wartości demokratycznych i rynkowych w Polsce".
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2017-03-27

UNICEF: Wojna w Jemenie trwa już dwa lata. Sytuacja dzieci jest dramatyczna

W ciągu roku liczba dzieci zabitych, rannych i rekrutowanych do sił zbrojnych w Jemenie wzrosła niemal dwukrotnie. Po dwóch latach brutalnego konfliktu, rodziny w tym kraju robią wszystko, aby przetrwać.
czytaj więcej
BIZNES 2016-10-07

Wykład Guya Verhofstadta „Przyszłość Europy” na AFiB Vistula

13 października 2016 roku o godzinie 14:30 w warszawskiej Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się otwarty wykład „Przyszłość Europy” wygłoszony przez Guya Verhofstadta – byłego premiera Belgii, obecnie posła do Parlamentu Europejskiego.
czytaj więcej