Biuro prasowe

Polityka BIZNES 2021-09-30

POLSKA POTRZEBUJE POLITYKI MIGRACYJNEJ Stanowisko Instytutu Staszica

Zapotrzebowanie na pracowników z zagranicy wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Pracownicy z Ukrainy zaspokajają tylko część popytu – istnieje jednak realne zagrożenie, że już za kilka tygodni pojawią się katastrofalne problemy.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-24

Niemcy pod Lupą - co wybory do Bundestagu znaczą dla Polski i Europy?

Jak wybory do Bundestagu zmienią Niemcy i jakie będą ich konsekwencje dla Europy – o tym dyskutować będą w dniach 28-29 września 2021 roku eksperci i ekspertki w trakcie otwartej dla publiczności i transmitowanej online konferencji „Niemcy pod lupą”.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-21

Prezydenci 50 krajów wezwani do wprowadzenia ceny emisji CO2 na mięso i nabiał

ProVeg International jest jedną z ponad 90 organizacji, które wspólnie podpisały list otwarty wzywający 50 krajów, w których spożywa się najwięcej mięsa, do podniesienia cen mięsa i nabiału oraz obniżenia cen owoców i warzyw.
czytaj więcej
BIZNES 2021-09-15

Migracja odpowiedzią na lukę demograficzną Polski

XXX. Forum Ekonomiczne w Karpaczu dobiegło końca. Sytuacja migracyjna stała się jednym z ważnych tematów debat. Wśród wniosków - konieczność zapewnienia wprowadzenia strategii migracyjnej i motywacji do osiedlenia migrantów.
czytaj więcej
BIZNES 2021-06-16

30 lat polsko-niemieckiego sąsiedztwa – konferencje naukowe w Warszawie i Opolu

Z tej okazji warszawska Uczelnia Łazarskiego organizuje wydarzenia mające na celu upamiętnienie rocznicy i podsumowanie ostatnich lat.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-26

P. Gąsiorowski: brakuje nam prawdziwych politycznych liderów

Polscy politycy nie zdają testu z przywództwa – mówi Piotr Gąsiorowski, prezes Instytutu Przywództwa. Wskazuje, że dobry lider nie może budować swojego autorytetu na negatywnym przekazie i krytykowaniu innych.
czytaj więcej
BIZNES 2021-05-25

Poprawka 171 odrzucona przez UE

Parlament Europejski, Rada Europejska i Komisja Europejska odrzuciły poprawkę 171, nieprzyjazne klimatowi rozporządzenie żywnościowe, zakwestionowane jako atak na zrównoważony rozwój przez prawie pół miliona konsumentów w petycji zainicjowanej przez ProVeg International.
czytaj więcej
Polityka BIZNES 2021-03-05

Taśmy nie zaszkodzą Obajtkowi

Ujawnienie taśm z udziałem Daniela Obajtka nie przekreśla szans szefa Orlenu na przejęcie taki premiera. Zdaniem analityków londyńskiej firmy Unibet, notowania znanego menedżera spadły tylko nieznacznie – z 80 (kurs 1/4) do 67% (kurs 49/100).
czytaj więcej
BIZNES 2021-02-26

Krytykujący Polskę premier Holandii z szansą na reelekcję?

​Mimo podania się do dymisji, premier Holandii wciąż pełni swoją misję. Analitycy londyńskiej firmy Unibet dają mu 48% (27/25) szans na zachowanie teki szefa rządu.
czytaj więcej
BIZNES 2020-10-12

Powstanie PZS. Polskiego Związku Solaryjnego odpowiedzią na ataki na branżę

Na początku lipca br. w Warszawie przedstawiciele polskiej branży solaryjnej ostatecznie przypieczętowali założenie organizacji pracodawców branży solaryjnej o nazwie PZS. Polski Związek Solaryjny.
czytaj więcej