Biuro prasowe

BIZNES 2022-12-01

Sektor MŚP zyskuje głos: Envirly rusza z raportem Green Review

Green Review to przegląd praktyk związanych z wdrażaniem i transformacją procesów biznesowych w kontekście strategii prośrodowiskowej.
czytaj więcej
BIZNES 2022-12-01

Paweł Sosnowski pełnomocnikiem zarządu ds. regulacji środowiskowych w Interzero

Paweł Sosnowski, ekspert ds. gospodarki odpadami i dotychczasowy naczelnik w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, objął stanowisko doradcy zarządu spółki Interzero w obszarze interpretacji krajowego i unijnego prawa środowiskowego.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-30

Sadzenie drzew z Oponeo.pl na finiszu!

Listopad kończy jesienną akcję sadzenia drzew, która była zwieńczeniem kampanii Oponeo.pl - „Kręci nas recykling”. Udało się posadzić 2872 drzew! Pierwsze 800 trafiło do obszarów potrzebujących zalesienia w okresie wiosennym, teraz natomiast posadzono pozostałe 2072 sadzonki.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-29

Więcej niż moda?! Polacy polubili „zero waste”

Zero waste to coś więcej niż oszczędzanie, choć w dobie inflacji ma niebagatelne znaczenie dla naszych domowych budżetów. Mówi o tym nowe badanie PAYBACK.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-29

Zabytkowy park dolnośląski w Pietrzykowicach otrzymał nowe drzewa

Inicjatywy ponownego zadrzewienia gminnego ogrodu spacerowego podjęły się fundacja Aeris Futuro przy wsparciu finansowym i wolontariackim firmy technologicznej Kyndryl.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-24

Światowy kryzys żywnościowy. Są metody, aby go złagodzić. Hydroponika?

Głównymi czynnikami braku bezpieczeństwa żywnościowego są dziś konflikty, krach gospodarczy, pandemia COVID-19 oraz przede wszystkim zmiany klimatyczne. Niestety, to właśnie sam sektor rolnictwa przyczynia się do jednej trzeciej światowych emisji gazów cieplarnianych.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-22

Polacy wśród laureatów konkursu na najlepsze zdjęcie satelitarne Ziemi

Ogłoszono wyniki III edycji międzynarodowego konkursu „Seize the beauty of our planet”.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-17

Brother Industries Wietnam zdobył złoty certyfikat RBA

Oddział Brother Industries Wietnam jako pierwszy w grupie Brother otrzymał złoty certyfikat Responsible Business Alliance (RBA).
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-08

Polscy użytkownicy TIER uniknęli ponad 2 mln km podróży samochodem

TIER Mobility, największy na świecie operator mikromobilności, publikuje nową Strategię Zrównoważonego Rozwoju, która jest również podsumowaniem działań firmy na rzecz środowiska od początku jej działalności, czyli od 2018 roku.
czytaj więcej
BIZNES 2022-11-03

TETRA PAK PROMUJE WODĘ W ODNAWIALNYM OPAKOWANIU

Tetra Pak, jeden ze światowych liderów w zakresie przetwarzania i pakowania żywności, promuje kolejną kategorię produktową na polskim rynku.
czytaj więcej