Biuro prasowe

BIZNES 2020-03-26

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca ilość produkowanych śmieci wymaga podejmowania działań zmierzających do tworzenia wydajnych systemów unieszkodliwiania i odzyskiwania odpadów.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-24

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła swój rosnący wkład w czynienie dobra dla świata.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-11

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

W ostatnim czasie, media i naukowcy zwracają szczególną uwagę na problemy, z którymi będziemy musieli się mierzyć w związku z zanieczyszczeniem, zmianą klimatu i nadmiernym zużyciem wody. Jak do ekologii podchodzą architekci i inwestorzy?
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-11

Nie tylko energetyka. Polskie firmy czeka również zmiana w gospodarce wodnej

Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej inwestują w proekologiczne źródła energii. Kolejnym wyzwaniem, które musi podjąć rodzimy przemysł, jest stworzenie bardziej przyjaznych środowisku warunków eksploatacji wody
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-06

Nowa strona Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo

Jest już dostępna zupełnie nowa odsłona strony internetowej programu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”. To innowacyjny projekt Ministerstwa Klimatu, wspierający rozwój polskich technologii środowiskowych w kraju i za granicą.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-06

Dzikie wysypiska to prawdziwa plaga. Mazowsze tonie w śmieciach

W miejsce likwidowanych w ostatnich latach legalnych składowisk odpadów, działających w oparciu o rygorystyczne przepisy, wyrastają groźne dla naszego zdrowia i środowiska dzikie wysypiska – wynika z raportu Warszawskiego Forum Samorządowego
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-05

Zielone ogrzewanie, czyli jaki mamy wybór?

Mimo wprowadzania zakazów palenia węglem Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów w Europie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-05

E-hulajnogi Bird wracają do Warszawy

Od 5 marca mieszkańcy Warszawy i goście stolicy ​znów będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg Bird. Operator wraca do miasta po zimowej przerwie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-04

Polacy lubią chomikować – nasze domy toną w dziesiątkach zbędnych rzeczy

Aż 84% Polaków przyznaje, że w ich mieszkaniach zalegają niepotrzebne i nieużywane przedmioty. Bywa, że jest ich więcej niż sto, a czasami tak dużo, że trudno to oszacować – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Gumtree.pl.
czytaj więcej
BIZNES 2020-03-02

Deficyt wody coraz bardziej dotkliwy – alarmujące dane

Polska, choć leży w umiarkowanej strefie klimatycznej, nie jest krajem zasobnym w wodę. Dodatkowo, po rekordowo ubogim w opady styczniu 2020 r., można spodziewać się znacznych problemów w cieplejszych miesiącach – szczególnie latem należy być przygotowanym na suszę.
czytaj więcej