Biuro prasowe

BIZNES 2024-07-11

Amazon zasila już całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią odnawialną

Amazon już w 2023 r. zasilał całą swoją globalną działalność w 100 proc. energią ze źródeł odnawialnych. Firmie udało się osiągnąć ten cel 7 lat przed – pierwotnie zakładanym na 2030 r. – terminem.
BIZNES 2024-06-25

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Waterdrop wprowadza Limitowaną Soczystą Kolekcję, w której znajdują się nowe Microdrinki w cytrusowych smakach – grejpfrutowym, pomarańczowym oraz cytrynowym, a także wakacyjne gadżety.
Źródło informacji: Rocket Science
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-21

Grupa Kingfisher ogłasza nowe cele dekarbonizacji w zakresie 3

Grupa Kingfisher oraz Castorama Polska ogłosiły nowe, ambitne cele dekarbonizacyjne w zakresie 3, które mają na celu dalszą redukcję emisji CO2 w ramach ich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Źródło informacji: Made in PR
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-19

Niebezpieczne Pompy Ciepła: UOKiK Ostrzega Przed Wadliwymi Produktami

Polski rynek pomp ciepła został zalany produktami z Azji, które nie spełniają europejskich norm jakości.
Źródło informacji: Agencja Face It
czytaj więcej
BIZNES 2024-06-17

Zmiany w budownictwie komercyjnym mogą pomóc zredukować emisję gazów cieplarnian

Siemens Financial Services opublikował raport „Retrofit for purpose. The role of finance in enabling decarbonization through non-residential building retrofit”. Przeanalizowano możliwości ograniczenia emisji gazów cieplarnianych przez wprowadzanie usprawnień w budownictwie.
Źródło informacji: CCG
czytaj więcej

ESG: przekształcenie obowiązku w strategiczną szansę dla biznesu

W nowoczesnym świecie biznesu, gdzie zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna stają się nie tylko oczekiwaniem, ale i standardem, raportowanie ESG to kluczowy element strategii przedsiębiorstw.
BIZNES 2024-06-04

Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Jak dbać o naturę nie tylko od święta?

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1972 roku. Jego zadaniem jest zwrócenie uwagi na problemy związane z ekologią i zachęcenie do działań na rzecz planety.
BIZNES 2024-05-29

Akcja sprzątania pod patronatem Wojewody Małopolski - zebrano 60 tys. śmieci

Zakończyła się kolejna, już druga edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Ponad 7100 uczestników zebrało aż 1005 worków 60-litrowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego oraz znana firma Wiśniowski i jej pracownicy.
BIZNES 2024-05-19

Aktywiści spytają urzędników czy ich miasta są gotowe na zabójcze fale upałów.

Przyspieszenie zmiany klimatu zwiększyło szanse na wystąpienie fal upałów zagrażających życiu Polaków. Aktywiści klimatyczni kierują do władz największych miast pytania o to na ile są na nie przygotowane.
BIZNES 2024-05-17

Znana firma wsparła sprzątanie Sądecczyzny – zebrano 60 tys. litrów śmieci

Zakończyła się kolejna, już 2. edycja akcji #Sprzątamy Dla Sądecczyzny. Takie inicjatywy są wyjątkowo potrzebne: ponad 7100 uczestników zebrało aż 1005 worków 60-litrowych.