Biuro prasowe

BIZNES 2020-01-24

Grupa Accor do 2022 r. wycofa plastik ze swoich hoteli

Jako odpowiedzialny dostawca usług turystycznych na całym świecie, Accor we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur zobowiązał się do przyłączenia do Global Tourism Plastics Initiative Programu Środowiskowej Organizacji Narodów Zjednoczonych i Światowej Organizacji Turystyki.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-17

Jury konkursu Chivas Venture wybrało najbardziej innowacyjny polski start-up

Josh Brito z firmy MakeGrowLab będzie reprezentować Polskę w światowym finale konkursu Chivas Venture 23 czerwca 2020 r. podczas Collision Conference w Kanadzie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-01-09

RAPORT: Rynek pelletu wystrzeli w 2020 roku

Polskie miasta coraz częściej we własnym zakresie wprowadzają przepisy antysmogowe. Przez kilka ostatnich lat trwała wymiana palenisk węglowych, w wyniku której zostały one zastąpione ekologicznymi rozwiązaniami.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-13

Szczyt klimatyczny COP25

Przedsiębiorstwa muszą zainwestować 2,5 bln USD, aby dostosować się do coraz bardziej rygorystycznych przepisów klimatycznych
czytaj więcej

IKEA Gdańsk bez jednorazowego plastiku

IKEA zobowiązała się wycofać plastikowe produkty jednorazowego użytku ze wszystkich sklepów i restauracji. IKEA w Gdańsku to druga lokalizacja, po IKEA w centrum handlowym Blue City w Warszawie, która wyeliminowała te produkty ze swojej oferty.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-10

Program „Czysta Ziemia” – dwie edycje edukacyjnego programu P&G

Procter & Gamble, lider branży FMCG na świecie, zakończył drugą odsłonę pierwszej edycji programu „Czysta Ziemia”. Jest to wieloletnia inicjatywa będą częścią strategii zrównoważonego rozwoju firmy.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-08

Tikkurila wśród Liderów Społecznej Odpowiedzialności

Tikkurila Polska SA została Laureatem XII edycji Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-06

Czwarta najbardziej zrównoważona firma świata ogłasza sukces Mission Zero

Po 24 latach działalności w duchu zrównoważonego rozwoju Interface ogłasza sukces Mission Zero i wydaje przewodnik z przepisem na ekologiczny biznes. W działaniach na rzecz środowiska w skali świata firmę wyprzedzają jedynie Unilever, Patagonia i IKEA* .
czytaj więcej
BIZNES 2019-12-03

Alarmujący raport UNEP – obecne cele polityki klimatycznej nie są wystarczające

Rozpoczęła się kolejny szczyt COP25. Tuż przed Szczytem Klimatycznym, Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) opublikował 10. edycję corocznego raportu „Emission Gap Report 2019”, popokazującego dokąd zmierza globalna emisja gazów cieplarnianych.
czytaj więcej
BIZNES 2019-11-12

Trwa VIII edycja programu GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii

Do 20 listopada można zgłaszać zielone technologie do programu GreenEvo. W tegorocznej edycji wyłonionych zostanie maksymalnie 20 laureatów, którzy otrzymają wsparcie w postaci merytorycznych szkoleń i udziału w zagranicznych misjach handlowych.
czytaj więcej