Biuro prasowe

BIZNES 2020-07-08

W Polsce mamy suszę. Ulewy i burze nie poprawiają sytuacji

Mimo ulewnych deszczy w Polsce wciąż mamy suszę. Krótkotrwałe i intensywne opady powodują lokalne podtopienia. Występowanie tych pozornie wykluczających się zjawisk jednocześnie jest efektem zmian klimatycznych. Każdy może jednak podjąć działania realnie poprawiające sytuację.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

Trzeci z rzędu Złoty Medal EcoVadis dla Air Products

Air Products został ponownie uhonorowany Złotym Medalem EcoVadis za wyniki uzyskiwane w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-02

UPS PUBLIKUJE 18. RAPORT ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Firma UPS (NYSE: UPS) opublikowała 18. Raport Zrównoważonego Rozwoju zatytułowany Accelerating Sustainable Solutions, który przedstawia podejmowane przez nią działania, by osiągnąć cele na 2020 r. i 2025 r.
czytaj więcej
BIZNES 2020-07-01

L’Oréal ogłasza nowe globalne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju do roku 2030

L’Oréal inauguruje nowy globalny program zrównoważonego rozwoju pod nazwą „L’Oréal for the Future”.
czytaj więcej

Ekologiczne środki transportu przyszłością komunikacji? 3M mówi „tak”!

Zanieczyszczenie powietrza oraz powstający w jego wyniku smog stanowią narastający problem w Polsce. Stan powietrza jest alarmujący, zwłaszcza w południowej, przemysłowej części naszego kraju. Jednym z miast najmocniej dotkniętych tym problemem jest Wrocław.
czytaj więcej
BIZNES 2020-06-16

Nowa era dezynfekcji. Które metody staną się codziennością po pandemii?

Kryzys jest zawsze motorem napędowym zmian. Nie inaczej w było w przypadku pandemii, która narzuciła rygorystyczne warunki dbania o sterylną czystość miejsc publicznych. Które sposoby przetrwają próbę czasu i staną się częścią codziennych rytuałów?
czytaj więcej

W Avon Dzień Ochrony Środowiska trwa cały rok

Dbanie o naszą planetę to zadanie, przed którym stoją nie tylko konsumenci, ale też duże firmy. Coraz więcej z nich wprowadza rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na cały ekosystem. Avon również nie pozostaje obojętny na tak istotne kwestie.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-27

Ten startup razem z Samsung Inkubator uczy odpowiedzialnej mody

Startup powear.me, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie więcej czasu spędzamy w domach, pragnie zachęcić do uporządkowania szaf i podjęcia działań zgodnych z ruchem less waste.
czytaj więcej
BIZNES 2020-05-26

Susza zagraża nam wszystkim. Sprawdź, jak oszczędzać wodę i pieniądze

Problem suszy dotyczy każdego z nas – zasoby wodne Polski są jednymi z uboższych w Europie. Władze podejmują działania zachęcające do uczestniczenia w projektach, których celem jest ich ochrona.
czytaj więcej